Aşiyan Aşıkları... Delikanlı biri gece geç saatlerde aşiyan mezarlığının önünden geçerken Mezarlığın önündeki yıllanmış ağacın altında yere oturmuş ağlayan bir genç kız görür. Çok şık bir kıyafetle aşiyanın önündeki dev ağacın altına çökmüştür kız. Ve hıçkırıklarla ağlamaktadır. Delikanlı yardım etmek düşüncesiyle yanına gider. Kendini tanıtır. Neden ağladığını sorar kıza. Kızda yakın bir zamanda trafik kazası sonucunda tamda durdukları yolda arkadaşlarını kaybettiğini ve üzüntüsünden

Bu konu 3021 kez görüntülendi 2 yorum aldı ...
Aşiyan Aşıkları 3021 Reviews

Konuyu değerlendir: Aşiyan Aşıkları

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 3021 kez incelendi.

Emine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    10681
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    13
    Tecrübe Puanı
    100
    @Emine

Standart Aşiyan Aşıkları

Aşiyan Aşıkları...

Delikanlı biri gece geç saatlerde aşiyan mezarlığının önünden geçerken Mezarlığın önündeki yıllanmış ağacın altında yere oturmuş ağlayan bir genç kız görür. Çok şık bir kıyafetle aşiyanın önündeki dev ağacın altına çökmüştür kız. Ve hıçkırıklarla ağlamaktadır. Delikanlı yardım etmek düşüncesiyle yanına gider. Kendini tanıtır. Neden ağladığını sorar kıza. Kızda yakın bir zamanda trafik kazası sonucunda tamda durdukları yolda arkadaşlarını kaybettiğini ve üzüntüsünden ağladığını söyler.. Delikanlı kızı sakinleştirir ayazdan korunsun diye kendi ceketiyle kızı sarmalar ve sabaha kadar sohbet ederler. Sabah gün ışırken kız artık evine gitmesi gerektiğini söyler. Ve başka bir söz etmeden arkasını dönüp aşiyan yokuşuna tırmanmaya başlar. Delikanlı onu izler ve evini öğrenir.. Aradan günler geçer fakat delikanlı o kızın etkisinden kurtulamaz O gece sabaha kadar sokak ortasında geçirilen zamanda kıza âşık olduğunu fark edince daha ciddi ve resmi bir ilişki için kızla tekrar konuşmaya ve kızın ailesiyle tanışmaya karar verir. Kızın evine gider. Kızı sorar.. Kızın annesi sanırım bilmiyorsunuz kızım vefat etti deyince delikanlı çok şaşırır.. Bir kaç gece önce yaşadıklarını anlatır.. Evin hanımı onu dinlerken bayılır. Evin beyi ile kendine getirirler kadını.. Ayılırken imkansız diye bağırır kadın.. Benim kızım öldü... Delikanlı yaşadığına mı anlatılana mı inanacağını şaşırmış durumda şok geçirir.. Herkes biraz daha sakinleştiğinde baba anlatır..

Kızım 2 yıl kadar önce arkadaşlarıyla eğlenmeye çıktığı gece eve dönerken yolun aşağısında arkadaşlarıyla bir trafik kazası geçirdi der. 3 kişiydiler.. 3 de öldü.. Delikanlı inanamaz. İnatla geçen gece onunla tanıştım der.. Üzerindeki kıyafeti tarif eder.. Bu kıyafet kızın öldüğü gece üstünde bulunan kıyafettir. Kızın resmini görür işte bu der.. Anne ve baba ne dedilerse de delikanlıyı bir türlü ikna edemezler kızın 2 sene öncesi öldüğüne.. Ve bunu delikanlıya ispatlamak için onu kızın mezarlığına götürmeye karar verirler.. Ve mezara gittiklerinde hepsi yeni bir şokla sarsılır..

Delikanlının ceketi kızın mezarının üstündedir... Delikanlı arka arkaya yaşadığı duygusal gerilimlere daha fazla dayanamaz. ve aklını kaybeder. Hala aşiyan mezarlığı etrafında dolaşan bu genci (Şimdilerde 40’lı yaşlarda)oralara dolaşmaya giden herkes görebilir. Kızın annesi fenalaşır ve 1 hafta kadar sonra kalp krizinden ölür.. Geride kalan baba (bir kaç ay önce babanın da öldüğünü duymuştum) ise yaşarken vasiyetimdir diye konu komşuya bir söz verdirir.. Bu delikanlı ve kızımı oradan geçen herkes ansın.. Aşklara ve inanılmaz sayılan olaylara herkes saygı duysun der. Sevgili Akrep Nalan’ın söylediği aşiyan âşıkları şarkısına
    Hangi olay ilham oldu dersiniz?

Bundan sebeptir ki

1- Belediye aşiyan mezarlığının önündeki o garip yolu bozamamış ve bu
    ağacı kesememiştir.

2- Ve o ağacın altına aşıkların anısına bir bank
    koymuşladır..

3- Ve ve yine bundan sebeptir ki;

Yıllardır insanlar aşiyan mezarlığının önündeki dev ağacın
    oradan geçerken 3 kere kornaya basarlar... Âşıkların anısına Kendi aşklarının gerçekliğini kanıtlamak için...

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Aşiyan Aşıkları

Kategori: Hikayeler

Konuyu Baslatan: Emine

Cevaplar: 2

Görüntüleme: 3021

Doktor Amca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1062
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    3
    Tecrübe Puanı
    100
    @Doktor Amca

Hikayenin sonu
    Ben dostlarımı ne kalbimle ,
    Ne de aklımla severim...