Sivas'ta Azerbaycanlı hacı kafilesini taşıyan otobüsün devrilmesi sonucu ilk belirlemelere göre 5 kişi öldü, 29 kişi de yaralandı. Sivas'ın Şarkışla ilçesinde, hacdan dönen Azerbaycanlıların bulunduğu yolcu otobüsünün devrilmesi sonucu 5 kişinin öldüğü, 29 kişinin yaralandığı bildirildi. Asif Babayev'in (45) kullandığı 90-DS-393 plakalı yolcu otobüsünün, Şarkışla-Pınarbaşı karayolunun Dökmetaş köyü mevkisinde şarampole devrilmesiyle, 3'ü olay yerinde olmak üzere 5 kişi yaşamını yitirdi.

Bu konu 1395 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Azeri Hac Kafilesi Kaza Yaptı 1395 Reviews

Konuyu değerlendir: Azeri Hac Kafilesi Kaza Yaptı

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1395 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    756
    @Vuslata Hasret

Standart Azeri Hac Kafilesi Kaza Yaptı

Sivas'ta Azerbaycanlı hacı kafilesini taşıyan otobüsün devrilmesi sonucu ilk belirlemelere göre 5 kişi öldü, 29 kişi de yaralandı.

Sivas'ın Şarkışla ilçesinde, hacdan dönen Azerbaycanlıların bulunduğu yolcu otobüsünün devrilmesi sonucu 5 kişinin öldüğü, 29 kişinin yaralandığı bildirildi.

Asif Babayev'in (45) kullandığı 90-DS-393 plakalı yolcu otobüsünün, Şarkışla-Pınarbaşı karayolunun Dökmetaş köyü mevkisinde şarampole devrilmesiyle, 3'ü olay yerinde olmak üzere 5 kişi yaşamını yitirdi.

Azeri hacıları taşıyan otobüsün, Kayseri-Sivas karayolunda devrilmesi sonucu yaşanan kazada ölenlerin isimleri, biri dışında belli oldu.

Kazada ölenlerin isimleri ise biri dışında belli oldu. Samet Ahmetov, Muharrem Kerimov, soyisimleri belirlenemeyen Solmaz ve Hacı Hanım ile ismi öğrenilemeyen bir bayan hastanelerin morguna kaldırıldı.

Hac farizasını yerine getirdikten sonra Azerbaycan'a dönmek üzere yola çıktıkları ve Hatay'dan Türkiye'ye giriş yaptıkları öğrenilen 34 kişinin bulunduğu yolcu otobüsündeki 29 kişi de yaralandı.

Polis, jandarma ve diğer ekipler ile Dökmetaş köyündeki vatandaşların yardımıyla araçtan çıkarılan yaralılar, Şarkışla, Gemerek, Altınyayla ve Sivas'tan olay yerine gelen ambulanslarla hastanelere kaldırıldı.

Durumu ağır olan yaralılar Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne kaldırılırken, hafif yaralılar ise Numune ve Sivas Devlet Hastanesi'ne götürüldü. 2 yaralının da Kayseri'ye sevk edildiği öğrenildi.

YARALILARIN İSİMLERİ
    Şarkışla ve Sivas'taki hastanelere kaldırılan yaralılardan 3'ünün kimliği henüz tespit edilemedi. Diğer 26 yaralının isimleri ise şöyle:

''Birza Baba (57), Sebihe Memedov (58), Arzu İsmailov (49), Mehlep Sarıyev (37), Elnare Necefzade (38), Mukaddes Eskerov (56), Hadi İskenderov (43), İnkılap Hasanov (74), Şirin Kasımov (60), Kifayet Ahmetova (53), Tuğral Kadirov (27), Habib Akındov (19), İsmet Kerimov (31), Nazile İsrafilova (51), Kamil Akındov (44), İbiş Aliyev (55), Ilgar Muradov (30), Kemale Muradov (32), Emin Agayev (31) Mehdi Hüdaverdi (31), Muhammet Mezetli (48), Yakup Nugrazade (55), Kheyf Ransa İsmailova (51) ve sürücü Asif Babayev (45).''

Yaralılardan Mukaddes Eskerov, kutsal topraklardan memleketleri Azerbaycan'a gitmek üzere yola çıktıklarını belirterek, çok hızlı gitmeyen otobüsün yokuş aşağı inerken bir anda kontrolden çıkarak devrildiğini söyledi.

allah rahmet eylesin..yaralılarada acil şifa versin rabbim..ne güzel günahları kul hakkı hariç sıfırlayıp geldiler ve rahmete kavuştular..rabbim banada böyle ölümler nasip etsin..

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Azeri Hac Kafilesi Kaza Yaptı

Kategori: Azerbaycan'dan Haberler

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1395

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler