http://resimler.haberler.com/haber/990/kars-dan-samsun-a-gonul-koprusu_o.jpg Milli Egitim Bakanligi nın (MEB) Nisan Ayında Başlattığı Gönül Köprüsü Projesi Devam Ediyor. 100 Bin Öğrencinin Doğudan Batıya Gezi Yapmasının Hedeflendiği Projede Öğrenciler, Gittikleri Yerlerdeki Öğrencilerle Kaynaşıyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) nisan ayında başlattığı Gönül Köprüsü Projesi devam ediyor. 100 bin öğrencinin doğudan batıya gezi yapmasının hedeflendiği projede öğrenciler, gittikleri

Bu konu 1423 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Kars'dan samsun'a gönül köprüsü 1423 Reviews

Konuyu değerlendir: Kars'dan samsun'a gönül köprüsü

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1423 kez incelendi.

Azeribalasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3529
    Beğendikleri
    127
    Beğenileri
    32
    Tecrübe Puanı
    100
    @Azeribalasi

Standart Kars'dan samsun'a gönül köprüsü

[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Milli Egitim Bakanligi nın (MEB) Nisan Ayında Başlattığı Gönül Köprüsü Projesi Devam Ediyor. 100 Bin Öğrencinin Doğudan Batıya Gezi Yapmasının Hedeflendiği Projede Öğrenciler, Gittikleri Yerlerdeki Öğrencilerle Kaynaşıyor.

[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
    'nın (MEB) nisan ayında başlattığı Gönül Köprüsü Projesi devam ediyor. 100 bin öğrencinin doğudan batıya gezi yapmasının hedeflendiği projede öğrenciler, gittikleri yerlerdeki öğrencilerle kaynaşıyor. Bu amaçla Kars'tan otobüslerle Atatürk'ün şehri Samsun'a gelen 360 öğrenci, 3 gün boyunca şehrin tarihi ve turistik yerlerini gezecek.
    Misafir öğrenciler için Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İlkadım Öğrenci Yurdu'nda karşılama merasimi düzenledi. Samsun ile Kars arasında kurulacak gönül köprüsünün önemine vurgu yapılan etkinlikte öğrenciler, şarkılarla eğlendi.
    MEB'in Gönül Köprüsü Samsun Proje Koordinatörü Tahsin Nas yaptığı konuşmada, gezi programı hakkında bilgi verdi. Öğrencilere anlamlı bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli ise, Oğuz Kağan hikayesini anlattı.
    İspirli, "Oğuz Kağan, 3 oğlunu yanına çağırmış. Ellerine birer mızrak alıp kırmalarını istemiş. Tek mızrağı kırdıktan sonra Oğuz Kağan, mızrakların sayısını artırmış. En son 4 mızrağı kırmak istemişler fakat kıramamışlar. Bunun üzerine Oğuz Kağan, 'İşte siz bu mızraklar gibisiniz. Bütün olursanız, hiçbir düşman sizi kıramaz, parçalayamaz." demiş. O yüzden sizler de birlik içinde olmalısınız. Bu proje, bu duyguya yönelik çok önemli bir projedir." diye konuştu.
    Samsun Vali Yardımcısı
    ise gezi boyunca keyifli dakikalar geçireceklerini kaydetti. Karşılama töreninde İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Aslan Karanfil, Kredi ve Yurtlar Bölge Müdürü Recep
    ile çok sayıda bürokrat da hazır bulundu.
    Törenin ardından Karslı öğrenciler, bürokratlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Kars'dan samsun'a gönül köprüsü

Kategori: Kars dan Haberler

Konuyu Baslatan: Azeribalasi

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1423

Dünyanin En Büyük Azeri Mp3 Arsivi. www.azeribalasi.com

Etiketler