Betimleme örnekleri Sırtında sanki kanla altınla işlenmiş ağır parıl parıl bir manto! Başında vahşi ruhunun timsali gibi balta şeklinde kıpkırmızı tacı! Yerde hançer gibi keskin bir gaga! Sonra ayaklarındaki mahmuz dediğimiz sivri süngüleri! Dikkat ederdim: Tavukların hiçbirini sevmezdi. Yerde bir şey bulup “gıt gıt” diye çağırması beni hiddetlendiren bir yalandı. Yiyecek bir şey buldu mu kendi yutardı. Yenmeyecek yutulmayacak bir taş bir kum parçası buldu mu hemen tavuğa ikram: −

Bu konu 3011 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Betimleme örnekleri 3011 Reviews

Konuyu değerlendir: Betimleme örnekleri

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 3011 kez incelendi.

Dygsuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3263
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    3
    Tecrübe Puanı
    1048
    @Dygsuz

Standart Betimleme örnekleri

Betimleme örnekleri

Sırtında sanki kanla altınla işlenmiş ağır parıl parıl bir manto! Başında vahşi ruhunun timsali gibi balta şeklinde kıpkırmızı tacı! Yerde hançer gibi keskin bir gaga! Sonra ayaklarındaki mahmuz dediğimiz sivri süngüleri! Dikkat ederdim: Tavukların hiçbirini sevmezdi.

Yerde bir şey bulup “gıt gıt” diye çağırması beni hiddetlendiren bir yalandı. Yiyecek bir şey buldu mu kendi yutardı. Yenmeyecek yutulmayacak bir taş bir kum parçası buldu mu hemen tavuğa ikram:

− Gıt gıt gıt!.
    Ö.Seyfettin

KÖHNE KAMYON
    Her yanı gıcırdayıp tangır tungur sallanan ve art borusundan bir lokomotif bacası gibi dumanlar çıkaran bu köhne bu derme çatma taşıt müstehasesi herhangi bir arızaya uğrayıp ikide bir yol ortasında hareketsiz kalıyor; makinesi söyleniyor homurdanıyor ve uzun müddet hep bulunduğu noktada hırçın hırçın tepiniyordu.
    Y.K.karaosmanoğlu

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Betimleme örnekleri

Kategori: Karma Ödevler

Konuyu Baslatan: Dygsuz

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 3011

Etiketler