“KARA EYLÜL”ÜN ÜLKÜCÜ ŞEHİTLERİ” Kahpe 12 Eylül sabahı darağacına yürüyen dokuz kahraman, onlar için artık şehadet şerbetini içme zamanı idi ve öylede oldu. Korkusuzca darağacına yürüdüler idam sehpalarına çıktıklar boyunlarına ilmiği kendileri geçirip sehpaları kendileri tekmeledi çünkü biliyorlardı vatanı uğruna davası uğruna çekilen çilenin ahirette mükafatlarının şehitlik mertebesi olduğunu bu yüzden korkusuzca yürüdüler idam sehpalarına, zaten hiç korkulurmuydu ki ölümden korkmadılarda.

Bu konu 1938 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
“kara eylül”ün ülkücü şehitleri” 1938 Reviews

Konuyu değerlendir: “kara eylül”ün ülkücü şehitleri”

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1938 kez incelendi.

NAZLICAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaş;
    41
    Konular
    189
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    550
    @NAZLICAN

Standart “kara eylül”ün ülkücü şehitleri”

“KARA EYLÜL”ÜN ÜLKÜCÜ ŞEHİTLERİ”
    Kahpe 12 Eylül sabahı darağacına yürüyen dokuz kahraman, onlar için artık şehadet şerbetini içme zamanı idi ve öylede oldu. Korkusuzca darağacına yürüdüler idam sehpalarına çıktıklar boyunlarına ilmiği kendileri geçirip sehpaları kendileri tekmeledi çünkü biliyorlardı vatanı uğruna davası uğruna çekilen çilenin ahirette mükafatlarının şehitlik mertebesi olduğunu bu yüzden korkusuzca yürüdüler idam sehpalarına, zaten hiç korkulurmuydu ki ölümden korkmadılarda. Onlar biliyorlardı vatan uğruna çekilen çilelerin kutsal olduğunu bu yüzden adları ülkücü idi. Ülkücüler zaten hep çileye tabi değilmiydi? Giymiş oldukları ülkücü gömleğinin bir ateşten gömlek yürüdüğü yolun dikenlerle dolu olduğunun hepsi farkındalardı. Biten bu kutlu yolun sonunda arkalarında ya yetim çocuklarını bıraktılar, yada Allaha avuçları açılan anne babalarını. Ama şehit edilen binlerce ülkücü genç gibi dokuz kahraman ülkücü gencin geride bıraktıkları aileleri bir şeyi çok iyi biliyorlardı evlatları (HA BU VATANIN EKMEĞİNİ YEMİŞLERDİ HA UĞRUNA BİR KURŞUN). Milleti ve vatanını sevmenin bedeli tabutluklarda ve darağaçlarında şekillenmiştir. Onlar bedel ödemekten çekinmediler Vatanı müdafa görevine taktir veya teşekkür almak için talip olmadılar. Bu uğurda canlarından bir parça olan ilk ülkücü şehidini 1968 yılının ocak ayında site öğrenci yurdu kantininde, yine böyle bir Ramazan ayında iftar vakti iki el silah sesi yankılandı. Ankara Üniversitesi ilahiyat fakültesi öğrencisi Ruhi Kılıçkıran; 22 yaşındaki fidanı Ülkücü hareket”in ilk şehidi olarak tarihe geçti. Daha bu şekillenen süreçte şehit verilen Ruhi Kılıçkıran ne ilk olacaktı nede son olacaktı. Ülkücü kervanına her gün yenileri eklenmekte bunlardan biriside Süleyman Özmen Ankara okulunda 72 saattir komünist militanlarca kuşatma altında kalan arkadaşlarına ekmek götürmeye gittiği gün vuruldu. İki gün ölümle yaşam arasında gitti geldi. 20 Mart 1970”te şehit oldu. İstanbul üniversitesi coğrafya son sınıf öğrencisi Yusuf İmamoğlu diplomasını almasına günler kala vuruldu. Edebiyat fakültesinin bahçesinde kanlar içinde yatıyordu, Yusuf”u vuran katilleri okulun etrafını çevirip ne ambulans nede sağlık görevlilerini içeri sokmuyorlardı. Yusuf”un damarlarında dolaşan deli kanı artık damarlarında durmuyor akıp gidiyordu. Hastaneye yetişe bilse yaşayacaktı. Ama okulun etrafını saran komünist militanlar kıllarını bile kıpırdatmadan Yusuf”un ölümünü izlediler. Hiç insan elektrikle terbiye edilirmiydi? (Arı kovana bal verir, yiğit Fikri de vatana can olur öyle bir yiğitti ki hem arı kovana hemde kan vatana) Fikri Arıkan geçirmiş olduğu bir çok sorgunun ardından kendi kendine sormuştu (İNSAN) elektrikle terbiye olurmu diye? Gözlerini kan bürümüş insan kasaplarına göre şiddetin ve işkencenin her türlüsü ile insan terbiye edilirdi. Bilmiyorlardı ki terbiyenin asıl insanlıktan nasibini almamış soyu sopu belirsiz kendi gibi canilere gerekli olduğunu. (EY ÜLKÜCÜ HAREKET BUNLARI BİL VE UNUTMA) Sen sustukça çakallar sesini yükseltmesin diye.

BEN TÜRKÜM! BEN DÜNYAYA HEM EBED, HEM EZELİM
    İLK KAİNAT, İLK DÜNYA, İLK TOPRAK BENİM ELİM
    İLK TARİH, İLK KALEM VE İLK BENİM DİLİM
    DÜNYANIN İLK ADAMI, İLK İNSANDA KANIM VAR!...

CİHANI VATAN YAPTIK, SANATLA ÇEYİZLEDİK
    İNSANLIĞI İNSANCA, İLİMLE FEYİZLEDİK
    TÜRKLÜĞÜN DAMGASINI SÜNGÜMÜZLE İZLEDİK
    GELMİŞTE, GELECEKTE, İLİM VAR, İRFANIM VAR

URALLAR, ALTAYLARDIR, KAF DAĞIDIR DAĞIMIZ
    TANRI DAĞINDA SAPLI, KURT BAŞLI BAYRAĞIMIZ
    KAVİMLER EMRİMİZDE, ÜÇ KITA OTAĞIMIZ
    İNSANLIĞA HÜKMEDEN OĞUZ ADLI HAN”IM VARDIR

TABİAT YÜZ ÇEVİRDİ, MEVSİMLER KURAK OLDU
    SÖKÜN ETTİK ÖZ YURTTA, BÜYÜK GÖÇ YEDİ KOLDU
    DÜNYANIN DÖRT BUCAĞI BENİM IRKIMLA DOLDU
    BUGÜNKÜ HER MİLLETTE, HER YERDE İNSANIM VAR

SOYUMDAN AF DİLERİM, ECDADIMA YÜZÜM YOK!
    BİR HAİN VATAN SATMIŞ, SÖYLEYECEK SÖZÜM YOK!
    ŞİMİDİLİK HİÇ KİMSENİN VATANINDA GÖZÜM YOK
    AMA GELECEĞE DE ÇOK YÜKSEK İMANIM VAR

YAŞATMAM KIZIL KÖPEK, TÜRK SÖZÜNÜN ERİDİR
    ORTA ASYA TÜRK YURDU, ORA BOZKURT YERİDİR
    YAŞIYOR HAKANLARIM, BOZKURTLARIM DİRİDİR
    KARA HANIM, AK HANIM, KÜLTEKİN HAKAN”IM VAR

ÖLÜMDEN KORKUM YOKTUR, ÖLÜMÜ HAK BİLİRİM
    YAŞARSAM GAZİ YAŞAR, ÖLÜRSEM CENNET YERİM
    BİR ALLAH”A TAPARIM, ALLAH”A EĞİLİRİM
    ZAPTEDİLMEZ KALEYİM. DİNİM VAR İMANIM VAR

BEN SALDIRGAN DEĞİLİM, HAKK”A HÜRMET EDERİM
    HAKKIM OLDUĞU İÇİN, HAKKIMI VERİN DERİM
    DİKEN DİKEN OLURUM TİTRERİM ÜRPERİRİM
    SIĞDIRAMAM KABIMA, ÇILGIN HEYACANIM VAR

BİR ŞAFA KSÖKECEKTİR, KARANLIĞI BOĞACAK
    GECE GÜNDÜZE GEBE, GÜN MUTLAKA DOĞACAK
    HAKK”A GÜVENİYORUM, HAK KEFESİ AĞACAK
    ALLAH”IM, PEYGAMBERİM, KİTABIM, KUR”AN”IM VAR

BU DÜNYA, BU DAĞ, DENİZ, HERŞEY, BU KÜRREYİ ARZ
    NİKAHLISIDIR TÜRK”ÜN EVET NİKAHIMIZ FARZ
    BOŞARSAK KIYAMETTE, ÖLSEK DE KALDIRAMAZ
    KIYAMETTE GİYECEK İLAHİ KEFENİM VAR.

AHMET YILMAZ...

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: “kara eylül”ün ülkücü şehitleri”

Kategori: Türk Tarihi

Konuyu Baslatan: NAZLICAN

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1938

Hiçbir şehre sığmadı yüreğim.
    İstanbul sen de yüreğimi ayaklarına doladın.
    Ve sen düştün ben kanadım.
    Ezildim yarama yine koskoca bir kenti bastım...

Etiketler