Trafik Para Cezasının İptali İstemi Dilekçesi SULH CEZA MAHKEMESİNE ERZİNCAN İDARİ PARA CEZASINA İTİRAZ EDEN : Adı ve Soyadı, T.C. Kimlik No: Adres İDARİ PARA CEZASI VEREN : Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği/ERZİNCAN TALEP KONUSU : 29.05.2006 tarih 739214 seri no.su ile kesilen tarafıma tescilsiz araç kullanmağa dair 600,00 Yeni Türk Liralık idari para cezasının iptaline karar verilmesi dileğidir.

Bu konu 1886 kez görüntülendi 1 yorum aldı ...
Trafik Para Cezasının İptali İstemi Dilekçesi 1886 Reviews

Konuyu değerlendir: Trafik Para Cezasının İptali İstemi Dilekçesi

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1886 kez incelendi.

-
    - - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Trafik Para Cezasının İptali İstemi Dilekçesi

Trafik Para Cezasının İptali İstemi Dilekçesi

SULH CEZA MAHKEMESİNE
    ERZİNCAN
    İDARİ PARA CEZASINA
    İTİRAZ EDEN : Adı ve Soyadı, T.C. Kimlik No:
    Adres
    İDARİ PARA CEZASI
    VEREN : Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği/ERZİNCAN
    TALEP KONUSU : 29.05.2006 tarih 739214 seri no.su ile kesilen tarafıma tescilsiz araç kullanmağa dair 600,00 Yeni Türk Liralık idari para cezasının iptaline karar verilmesi dileğidir.
    İTİRAZ NEDENLERİ :
    1- Tarafıma 29.05.2006 tarihinde, 2918 sayılı kanunun 21 md. sindeki yetersiz sürücü belgesi ile araç kullandığım gerekçesi ile 650,00 Yeni Türk Liralık idari para cezası kesilmesi işlemi açıkça usul ve yasaya aykırıdır.
    2- Ben idari para cezasına konu motoru saat 29.05.2006 günü saat 18.00 de aldım, montaj süresi 1,5 – 2 saat sürdü. Bu arada trafik de sakinleşmişti. Saat 20.30 sıralarında motorun iyi çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için ordu caddesi, A. Market’in önüne geldiğimde trafik polislerince durduruldum.
    3- Motoru yeni aldığımı, aracı muayene edip ayıbı olup olmadığını anlamak için test sürüşü yaptığımı söylememe rağmen polisler beni dinlemediler ve hakkımda usul ve yasaya aykırı tutanak tuttular.
    3- 4077 sayılı kanunun 4. md. si gereği, malın ayıplı olup, olmadığını anlayabilmem için illaki bu motoru test etmem gerekirdi. Bu yüzden de tescilsiz araç kullanma suçu oluşmamıştır. Bana kesilen faturada yazılı saat suçsuzluğumu ispat etmektedir.
    DELİLLER : 29.05.2006 tarih 739214 seri no.lu ceza tutanağı, fatura, montaj süresinin ne kadar sürdüğüne dair Deniz Alışveriş Merk. F.Paşa Cad. No: 50 Erzincan adresinde çalışan satıcı S.D.’nin tanık olarak dinlenmesi vs. tüm deliller.
    HUKUKİ NEDENLER : İlgili mevzuat.
    SONUÇ VE İSTEM : Yukarda arz edilen nedenlerle ve tetkikiniz esnasında ortaya çıkan sair nedenlerle itirazlarımın kabulü ile tarafıma 29.05.2006 tarih 739214 seri no. su ile kesilen tescilsiz araç kullanmağa dair 600,00 Yeni Türk liralık idari para cezasının iptaline, tanığımın dinlenmesine, yargılama giderlerinin davalı idareye yükletilmesine karar verilmesini saygıyla talep ederim. …/…/…
    İtiraz eden
    Adı ve Soyadı
    İmza
    alinti

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Trafik Para Cezasının İptali İstemi Dilekçesi

Kategori: Hukuk Köşesi

Konuyu Baslatan: -

Cevaplar: 1

Görüntüleme: 1886

Konu - tarafından (07.10.2009 Saat 08:31 ) değiş;tirilmiş;tir.

GenceŞair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    32
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    559
    @GenceŞair

Bir avukat edasıyla yazmışsın tebrik ederim güzel olmuş

Giriş

Giriş