Azerbaycan Odlar Yurdu Üniversitesi http://azerbaycanegitim.org/images/universiteler/azerbaycan-odlar-yurdu-01.jpg Özel bir statüye sahip olarak 10 Kasım 1995 tarihli Azerbaycan Bakanlar Kurulu kararı ile kurulan ve sonraki yıl Azerbaycan Devlet Yüksek İhtisas Komisyonu’ndan da onay alan Azerbaycan Odlar Yurdu Üniversitesi eğitimini modern ekipmanların kullanıldığı, çağdaş mimarisiyle dikkat çeken 7 katlı bir binada vermektedir. Modern bir eğitim modeline sahip olan

Bu konu 1754 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Azerbaycan Odlar Yurdu Üniversitesi 1754 Reviews

Konuyu değerlendir: Azerbaycan Odlar Yurdu Üniversitesi

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1754 kez incelendi.

AyMaRaLCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    5172
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Tecrübe Puanı
    100
    @AyMaRaLCaN

Standart Azerbaycan Odlar Yurdu Üniversitesi

Azerbaycan Odlar Yurdu Üniversitesi

Özel bir statüye sahip olarak 10 Kasım 1995 tarihli Azerbaycan Bakanlar Kurulu kararı ile kurulan ve sonraki yıl Azerbaycan Devlet Yüksek İhtisas Komisyonu’ndan da onay alan Azerbaycan Odlar Yurdu Üniversitesi eğitimini modern ekipmanların kullanıldığı, çağdaş mimarisiyle dikkat çeken 7 katlı bir binada vermektedir.

Modern bir eğitim modeline sahip olan Odlar Yurdu Üniversitesi lisans ve lisansüstü eğitim programlarına sahip olduğu gibi ayrıca 4 senelik lisans eğitimini tamamlayan öğrencilerine “sınavsız” doğrudan yüksek lisans eğitimine geçme imkanı da sunmaktadır. 2250 öğrencisine 5 fakülte ve 11 bölümle eğitim veren Odlar Yurdu, 200’ü aşkın profesörün oluşturduğu geniş bir akademik kadroya da sahiptir. Verdiği Avrupa standartlardaki eğitimle Azerbaycanda hukuk eğitimi, tercümanlık ve mühendislik bölümleri tercihlerinin bir numaralı ismi haline gelen Azerbaycan Odlar Yurdu, yüksek seviyeli yükseköğretim programlarıyla haklı bir üne kavuşmuştur.

Kayıt, kabul, karşılama, yerleşim ve danışmanlık gibi hizmetleriyle ve profesyonel ekibi tarafından organize edilen güvenilir çözümleriyle yurtdışı eğitimin tartışmasız bir numaralı ismi olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi sizlere, eğitim kalitesiyle adından dünya çapında söz ettiren Azerbaycan Odlar Yurdu Üniversitesi öğrencisi olma imkanı sunuyor. Eurostar’ın sunduğu avantajlı hizmetlerle denklik sistemi dahilinde olan Odlar Yurdu Üniversitesi diplomasıyla Türkiye’de ve dünyanın tüm modern ülkelerinde kolaylıkla iş bulabilir ve kariyerinize başarılı bir başlangıç yapabilirsiniz.

Birçok üniversite ile eğitim anlaşmaları yapan ve bu sayede dil eğitimini büyük oranda geliştiren Azerbaycan Odlar Yurdu Üniversitesi, Azerbaycanda tercumanlık eğitimi açısından en kaliteli üniversite haline gelmiştir. 2001 yılında Uluslararası Üniversiteler Birliği bünyesine katılmasıyla birlikte Azerbaycanda tercumanlık bölümlerinin büyük oranda gelişmesine de katkı sağlayan üniversite, 2005 yılında bünyesinde açılan British School(Bakü İngilizce Okulu) sayesinde dil eğitimini Avrupa standartlarına çıkartmayı başarmıştır.

2009 yılında Avrupa Komisyonu’nun bir projesi olan Avrupa Üniversite Araştırmaları Hareketlilik Planı dahilinde Kafkasya eğitiminin gelişmesini sağlamak için TEMPUS eğitim programını uygulamaya başlayan Odlar Yurdu beraberindeki Azerbaycan Devlet Petrol Üniversitesi, Azerbaycan Kafkas Üniversitesi ve Azerbaycan Tıp Üniversitesi ile Almanya Siegen Üniversitesi, Fransa Nice Sophia Antipolis Üniversitesi, İtalya Cenova Üniversitesi, Polonya Teknoloji ve Yaşam Bilimleri Üniversitesi, Yunanistan Atina Ulusal Teknik Üniversitesi gibi eğitim kurumlarıyla işbirliği içerisine girmiştir.

Süleyman Demirel Üniversitesi’yle birlikte ortaklaşa çalışan üniversite, ayrıca 2010 yılında Haydar Aliyev Fakültesi’nin açılmasını da katkı sağlamıştır. Azerbaycan’da mühendislik eğitimine verdiği önemle kısa süre içerisinde yurtdışından birçok öğrencinin yoğun ilgisiyle karşılaşan Azerbaycan Odlar Yurdu, yurtdışı tecrübesi olan deneyimli akademik personeliyle çağdaş bir mühendislik eğitimi vermektedir. Azerbaycan’da mühendislik okumak isteyen Türk öğrencilerinde ilk tercihi olan Odlar Yurdu, tüm bu gelişmiş eğitim imkanları haricinde sosyal ve kültürel faaliyetlere de büyük önem vermektedir. Öğrenci Gençlik Örgütü, Öğrenci Spor Kulübü, Öğrenci Münazara Kulübü, Öğrenci Bilim Kulübü ve Öğrenci Sendika Komitesi gibi gruplarla öğrencilere geniş sosyal ve kültürel imkanlar sağlandığı gibi, okulun başarılı spor tarihinin de bir parçası olma fırsatı sunulmaktadır.

Odlar Yurdu Üniversitesi; Türkiye, ABD, KKTC, Rusya, Almanya, İngiltere, İtalya gibi birçok ülkeyle kapsamlı işbirliği anlaşmalarına imza atmış ve günümüzde Bologna Anlaşması’na uygun olan yükseköğretim programlarıyla üst düzeyli bir eğitim modeline sahip olmuştur.

Kayıt, kabul, yerleşim, danışmanlık ve hatta karşılama gibi oldukça geniş bir alanda en kaliteli hizmetleri en makul fiyatlarla sizlere sunan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, Avrupa kalitesinde eğitim programlarıyla denklik statüsüne sahip Odlar Yurdu eğitiminizdeki en büyük yardımcınız olacaktır. Kayıt işlemlerinizin Eurostar’ın uzman ekibi tarafından hemen başlatılması için bize bir telefon açmanız yeterlidir.

FAKÜLTELER ve BÖLÜMLER

Çeviri ve Eğitim Fakültesi: Bu fakültenin 3 bölümü vardır;

Yabancı Dil ve Çeviri
    Eğitim ve İlköğretim Yöntemleri
    Gazetecilik, Dil ve Edebiyat
    Bu bölümlerde okuyan öğrenciler
    İngilizce Öğretmenliği
    Yabancı Dil (İngilizce)
    Çeviri
    Eğitim
    Temel Eğitim Yöntemleri
    Konularında Lisans Diploması almaya hak kazanırlar.
    Fakülte bünyesinde “Fakülte Bilim Konseyi” ve “Öğrenci Bilim Topluluğu” vardır
    Fakültede dersleri 50 Öğretim Görevlisi vermektedir.

Ekonomi ve İşletme Fakültesi: Bu fakültenin sadece 1 bölümü vardır;

Ekonomi ve İşletme
    Fakültede öğrenciler;

Uluslararası Ekonomik İlişkiler
    Finans ve Kredi
    Vergi ve Vergilendirme
    İşletme Yönetimi
    İşletme
    Dünya Ekonomisi
    Finans
    Gibi konularda eğitim görerek Lisans Diploması alırlar.
    Fakülte bünyesinde “Fakülte Bilim Konseyi” ve “Öğrenci Bilim Topluluğu” bulunuyor.
    Fakültede dersleri 20 Öğretim Görevlisi vermektedir.

Uluslararası İlişkiler ve Hukuk Fakültesi: Bu fakültede 1 bölüm vardır;

Hukuk
    Bu fakülte öğrencileri;

Medeni Hukuk,
    Ceza Hukuku
    Ceza Süreci
    Gibi konularda eğitim görerek Lisans Diplomalarını almaktadırlar.

Matematik, Bilgi ve Teknoloji Fakültesi: Bu fakültede 2 bölüm bulunmaktadır.
    Bölümler:

Çevre ve Biyoloji
    Matematik ve Teknik Bilgiler
    Bu bölümlerde okuyan öğrenciler
    Uygulamalı Matematik
    Bilgisayar Matematiği
    Çevre
    Matematik Eğitimi ve Bilişim
    Bilgisayar Mühendisliği
    Çevre Mühendisliği
    Gibi konularda eğitim görerek Lisans Diploması alırlar.
    Fakültede 8 Laboratuar ( Fizik, Kimya, Biyoloji, ECM ) ve 3 Bilgisayar Odasında eğitim yapılmaktadır.
    Fakülte bünyesinde “Fakülte Bilim Konseyi” ve “Öğrenci Bilim Topluluğu” bulunuyor.
    Fakültede dersleri 18 Öğretim Görevlisi veriliyor.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Azerbaycan Odlar Yurdu Üniversitesi

Kategori: Azerbaycan

Konuyu Baslatan: AyMaRaLCaN

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1754

Sinemde yanar dağlar bahçeler bağlar yetim
    Sensizken canım ağlar bensizken memleketim
    Özüme bir kez dokun gör nasıl birisiyim
    Aşka aşıkken bile memleket delisiyim

Etiketler