Devlet Bayrağı Müzesi http://azerbaijans.com/uploads/abayraqmuzey2775.jpg Devlet Bayrağı Müzesi’nin açılışı 9 Kasım 2010 tarihinde, Devlet Bayrağı Günü’nde gerçekleşti. Sekiz köşeli yıldız biçiminde oluşturulan müze Devlet Bayrağı Meydanı’nda bayrak direğinin altında bulunuyor. Azerbaycanlı mimar ve tasarımcıların projeleri temelinde kurulan ve düzenlemesinde modern tasarım teknolojilerinden yararlanılan müzede, çeşitli dönemlerde Azerbaycan topraklarında

Bu konu 1001 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Devlet Bayrağı Müzesi 1001 Reviews

Konuyu değerlendir: Devlet Bayrağı Müzesi

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1001 kez incelendi.

Doktor Amca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1062
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    3
    Tecrübe Puanı
    100
    @Doktor Amca

Standart Devlet Bayrağı Müzesi

Devlet Bayrağı Müzesi

Devlet Bayrağı Müzesi’nin açılışı 9 Kasım 2010 tarihinde, Devlet Bayrağı Günü’nde gerçekleşti. Sekiz köşeli yıldız biçiminde oluşturulan müze Devlet Bayrağı Meydanı’nda bayrak direğinin altında bulunuyor.

Azerbaycanlı mimar ve tasarımcıların projeleri temelinde kurulan ve düzenlemesinde modern tasarım teknolojilerinden yararlanılan müzede, çeşitli dönemlerde Azerbaycan topraklarında varlık göstermiş devletlerin hanlıklarına ait bayraklar ve Erivan Hanlığı’nın onarılmış bayrakları sergileniyor. Burada ayrıca, 17-18. yüzyıllara ait bayrakların uçları, armaları ve Azerbaycan Cumhuriyeti'nin çeşitli yıllarda kabul edilen anayasa broşürleri de bulunuyor. Müzede posta pulları, para nişanları örnekleri, nişan ve madalyalar sergileniyor. Fuar standlarında Haydar Aliyev ve İlham Aliyev’in cumhurbaşkanı seçildikten sonra yemin törenlerinde öptükleri devlet bayrakları, Silahlı Kuvvetler Yüksek Baş Kumandanlığı bayrağı, Silahlı Kuvvetler’e bağlı orduların savaş bayrakları ve tören giysileri sergileniyor.
    Devlet Bayrağı Müzesi'nde ayrıca, Guinness Dünya Rekorları Teşkilatı’nın Azerbaycan devlet bayrağı direğinin, dünyadaki en yüksek bayrak direği olduğunu onaylayan sertifikası, çeşitli kitaplar, fotoğraflar ve 1918-1920 yıllarında Azerbaycan Halk Cumhuriyeti'nin Türkiye Büyükelçiliği binası üzerinde dalgalanmış bayrak da sergileniyor. Buradaki örneklerin çoğu ilk kez sergileniyor. Müzede gelişmiş teknolojik multimedya tesisatı da bulunuyor.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Devlet Bayrağı Müzesi

Kategori: Azerbaycan

Konuyu Baslatan: Doktor Amca

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1001

Ben dostlarımı ne kalbimle ,
    Ne de aklımla severim...
    Olur ya... Kalp durur... Akıl unutur...
    Ben dostlarımı ruhumla severim...
    O , ne durur... Ne de unutur...

Axtardim men seni yuxularimda..