MHP Türkiye Genelinde en yüksek oyu Iğdır’dan aldı… MHP Sinan Oğan 27.524 BAĞIMSIZ Pervin Buldan 25.437 Oy alırken, AK PARTİ Adayı Yaşar Akkuş 22.805 oy aldılar… 12 Haziran seçim sonuçları kesin olmayan sonuca göre iki milletvekilliğinin birini MHP aday Sinan Oğan, ikincisini de geçen dönem seçilen bağımsız aday Pervin Buldan aldı. MHP adayının seçimi kazanması Iğdır’da bayram havası yarattı. Türk bayrağını ve MHP bayrağını alan Zübeyde Hanım bulvarına koştu. Binlerce insan halay

Bu konu 1661 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Tüm türkıyeye ve türk cumhurıyetlerıne hayırlı olsun 1661 Reviews

Konuyu değerlendir: Tüm türkıyeye ve türk cumhurıyetlerıne hayırlı olsun

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1661 kez incelendi.

Torpag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    19
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    541
    @Torpag

Standart Tüm türkıyeye ve türk cumhurıyetlerıne hayırlı olsun

MHP Türkiye Genelinde en yüksek oyu Iğdır’dan aldı… MHP Sinan Oğan 27.524 BAĞIMSIZ Pervin Buldan 25.437 Oy alırken, AK PARTİ Adayı Yaşar Akkuş 22.805 oy aldılar…

12 Haziran seçim sonuçları kesin olmayan sonuca göre iki milletvekilliğinin birini MHP aday Sinan Oğan, ikincisini de geçen dönem seçilen bağımsız aday Pervin Buldan aldı. MHP adayının seçimi kazanması Iğdır’da bayram havası yarattı. Türk bayrağını ve MHP bayrağını alan Zübeyde Hanım bulvarına koştu. Binlerce insan halay çekerek kazanmanın sevincini yaşadılar. Sandıkların açılmasıyla birlikte kazanan taraflar belli olmaya başladı. Kültür sarayında kurulan seçim sayım kurulu geçe geç saatlere kadar sonuçları siteme girmeye başladı.
    MHP adayı Sinan Oğan ve Bağımsız aday Pervin Buldan sonuçlar açıklanıncaya kadar salonda bekleyerek not aldılar.
    Sonuçlar belli olduktan sonra ilk açıklamayı yapan MHP Milletvekili Sinan Oğan,”Iğdır halkına teşekkür etti.Kazandığı için çok mutlu olduğunu belirten Oğan Şunları söyledi: ”MHP Iğdır da birinci parti olmuştur. Bundan dolayı topluluğum adına seçmenim adına Iğdır adına çok mutluyuz.
    Bütün halkıma teşekkür ediyorum.basın mensuplarına emniyet ve jandarma teşkilatına teşekkür ediyorum en çokta fedakar Iğdır halkına teşekkür ediyorum.
    Her birisi birer Sinan Oğan Gündüz güneş olarak çalışan annelerimize, bacılarımıza ak sakallarımıza gençlerimize teşekkür ediyorum.Iğdır bundan sonra kendisine yeni bir sayfa açmıştır. Iğdır bundan sonra son iki dönemdir yaşadığı öksüzlüğü yaşamayacaktır.
    Bundan sonra Iğdır’ın Ankara’da çok bir gür sesi olacaktır.
    Her an yanı başında görebileceği bir milletvekili olacaktır..Bundan dolayı Bu seçimlerin hayırlara vesile olmasını Iğdır’a hizmetler süreci olarak yansımasını diliyorum. Çok zor bir süreçten geçtik zaman zaman çok gerildik. Hiç unutamayacağımız anlar yaşadık.Çok güzel bir seçim süreci oldu.
    Sıkıntı yaşamadık. Yaşatmadık toplumda huzursuz olamaması için elimizden geleni yaptık.
    Defalarca seçim otobüsümüzün camları kırıldı.Biz bunu çevreye yansıtmadık.
    Huzuru bozmadık ve sonuçta Milliyetçi Hareket Partisi adına çok güzel bir sonuç. Alarak zafer yaşadık. MHP zaferi Iğdır da Iğdır’a Türkiye’ye hayırlara vesile olacaktır”
    Bağımsız olarak ikinci kez seçimi kazanan Pervin Buldan,”Bana göre Iğdır’da istenen sonuç elde edildi. Bana göre Iğdır’da Ak parti kaybetmeliydi.
    Kaybetti. Ben aldığımız sonuçların elde etmiş olduğumuz başarının barışa ve Özgürlüklere vesile olmasını diliyorum.
    Sadece Iğdır da değil Türkiye genelinde bağımsızların elde ettiği büyük bir başarı var. En azından bu bizim için büyük bir başarı.sevinç kaynağı her türlü engellemeye rağmen şiddete rağmen elde edilmiş bir başarıdır. Bu başarının Türkiye’de barışa kardeşliğe Özgürlüye vesile olmasını temenni ediyorum ”dedi.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Tüm türkıyeye ve türk cumhurıyetlerıne hayırlı olsun

Kategori: Iğdır dan Haberler

Konuyu Baslatan: Torpag

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1661

Sadece ahmaklar kayip edeceklerini bildikleri halde savasa girerler!!
    cengiz han

Etiketler