Bu kentin sokakları sensizken öyle yabancı ki bana, bazen nerede olduğumu unutuyorum, kayboluyorum. Aslında ben, sensizken kim olduğumu bile hatırlamıyorum. Bir korku içimde, öylece dolaşıyorum, yersiz ve kimliksiz. İçimdeki yangını söndürmek için su değil, seni arıyorum. Gece bir ateş gibi, körüklüyor sensizlik yangınını. Sana dair bir iz bulsam düşeceğim peşine. Nerede olursan ol bulacağım seni ama yok... En küçük bir izini bile bırakmamışsın giderken. 'Çok sevmek' bu olsa gerek.

Bu konu 1359 kez görüntülendi 2 yorum aldı ...
SéN ßaNa FaZLaSıN ßéN SaNa €KSiK 1359 Reviews

Konuyu değerlendir: SéN ßaNa FaZLaSıN ßéN SaNa €KSiK

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1359 kez incelendi.

MuTSuZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    366
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    597
    @MuTSuZ

Lightbulb SéN ßaNa FaZLaSıN ßéN SaNa €KSiK

Bu kentin sokakları sensizken öyle yabancı ki bana, bazen nerede olduğumu unutuyorum, kayboluyorum. Aslında ben, sensizken kim olduğumu bile hatırlamıyorum. Bir korku içimde, öylece dolaşıyorum, yersiz ve kimliksiz. İçimdeki yangını söndürmek için su değil, seni arıyorum. Gece bir ateş gibi, körüklüyor sensizlik yangınını. Sana dair bir iz bulsam düşeceğim peşine. Nerede olursan ol bulacağım seni ama yok... En küçük bir izini bile bırakmamışsın giderken.

'Çok sevmek' bu olsa gerek. Yokluğunda bile seni böylesine yaşıyorsam ve tüm hücrelerimde sadece seni taşıyorsam başka açıklaması olabilir mi bunun? Öyle ya, ben çok sevdim seni çok... Bir insan bir başka insanı bu kadar sevebilir mi, bilmiyorum. Ah, bilsen nasıl özlüyorum seni... Şimdi burada olsan ve sadece havadan sudan konuşsak bile yeter bana. Bir kez daha gözlerine bakmak, bir kez daha gülüşünü duymak için neler vermezdim ki....

Sadece hayal kuruyorum şimdi... Kapı çalıyor, açıyorum ve seni görüyorum karşımda. Sanki dün birlikteymişiz gibi, rahatça giriyorsun içeri. Elinde bir şişe şarap, "Haydi aç da içelim" diyorsun bana. "Bu evin en çok nesini seviyorum biliyor musun?" diye soruyorsun. Yüzüne bakıyorum merakla ve veriyorsun cevabını; "İçinde aşkı ve seni barındırmasını..."

Bilmiyorsun ki, sen gittiğinden beri aşk adımını atmadı bu eve. Bir tek ben varım artık evin içinde, hiçbir şey eskisi gibi değil. Epeydir kapağını açmadığım kitaplarım, her birine kokun sinmiş eşyalarım küskünler bana biliyorum. Seni düşünmekten hiçbirine zaman ayıramıyorum.

Hayal devam ediyor, seni alıp o çok sevdiğin yeşil kanepeye oturtuyorum. "Nerelerdeydin?" diye sormak istiyorum ama sorularımla seni sıkmaktan korkuyorum. Oysa çıldırtan bir merak bu. Bensiz mutlu olup olmadığını öğrenmek istiyorum mesela... Sahi mutlu musun? Gittiğin herde huzurlu musun? Yoksa benim gibi yarım ve kırık mısın?

Şarap kadehlerimizi tokuşturuyoruz "Neyin şerefine?" diye soruyorsun, bilmezmiş gibi. Ben hep kadeh kaldırırken "Sana ve bana" demedim mi? Öyleyse, hayal de olsan yine "Sana ve bana" kalkacak kadehlerimiz. Madem en güzel zamanlarımızı birlikte yaşadık, madem aşka dair paylaşmadık hiçbir şey bırakmadık, bu gece de öyle olacak. Yan yana uzanacağız kanepede. Tenin tenime, dudakların dudaklarıma değecek. Bir ürperti gelip yerleşecek bedenlerimize. Gece maviye dönüşecek, tenine yakamozlar düşecek. Zamanlar silinecek, mekanlar yok olacak. Bir biz kalacağız, bir de bizi yakan aşk ateşi....

Hayal dedim ya, sonu yok bunun. Sensizlikle baş edebilmenin tek yolu bu. Kimbilir, belki bir yerlerde sen de beni hayal ediyorsundur. Ve kimbilir biz kavuşamadık ama belki hayallerimiz kavuşur...

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: SéN ßaNa FaZLaSıN ßéN SaNa €KSiK

Kategori: Türkce Şiirler

Konuyu Baslatan: MuTSuZ

Cevaplar: 2

Görüntüleme: 1359

↨┌──▂▃▅▇═══► MuTSuZ® ◄═══▇▅▃▂ ──┐↨
    █▄▄▬▬▬▬DaMaR▬▬▬▬▬DaMaR▬▬▬▬▄▄​█

Konular
    366
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    597
    @MuTSuZ

YERİNE SEVEMEM

Bu şehirde Vakit geçmiyor
    Saatler durmuş beni bekliyor
    Attığım adımları sayarken
    Penceremdeki güneş gece yaratıyor
    İşte birtanem bir dünya daha kararıyor
    Birde filizlenmemiş bir gül koparılıyor
    Mavi gökyüzü varken
    Bana hep geceler kalıyor

Ölmek için yaşamak gerek
    Beni yaşatmadınki ben öleyim
    Ölmek için sevmek gerek
    Bana sevdirmedinki ben öleyim
    Yaşam dediğin duyguya
    Bir soru işareti bırakıyor
    Seni gözyaşlarımda saklayıp
    Bu koca şehri ağlatıyorum

Konular
    366
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    597
    @MuTSuZ

Bırakma ellerimi, adı yok bu sevdanın, yaşanan günü yok, sefilliğin bini bin para; yüzüme bulanan sesi yok Düş olup takılmak peşine, sebepler bulmadan deliliğe dem burmak. Kaçmak bir serçe kanadından düştü düşecek zorbalığında. Sebep yok, hatta sensiz aşk yok.

bakire bir sesleniş bu içine, toy bir serüvenin ayak izleri belki de, bilmiyorum, sen de bilme, yaşa sadece, bizden düşen kırıntılara dokunarak yaşa.
    Ama sadece bir an'lık da olsa

gerisi boş,
    sen kalmayınca an'dan sonra...

doldur beni içine yabangülüm

ömrümün baharında topla çiçeklerimi içimden ve sarıl sıkıca tenime
    sakın bırakma

sakın sensiz koyma zamanı
    hiç gitme
    öptüğün duduklarım özlüyor tenini
    sen giderken.
    gelmeyeceğini bildiğindendir belki de
    koynumda uyu yine,
    terimin ıslaklığında

her gece, ninnim ansızın kendini bitirse de

zaman kendini yeniliyor sende; sakın unutma yüzümün güneşli yanını
    birleşti dudağım dudağına ve adına seni bıraktım her şeyin...
    sen söyle şimdi
    sen nesin bir an'da olsa