1) Yapılması gerekeni açıklayın, örnekleyin ve olumlu bir öztanım ifadesi kullanın. (Yatağı düzeltin, düzeltirken yaptıklarınızı açıklayın. "Şimdi çarşafı geriyorum, üstüne yorganı örtüyorum...Yatak yapmasını biliyorum.") 2) Çocuğa ne yapması gerektiğini açıklayarak başarmasını sağlayın. ('...evet, şimdi yatak örtüsünü biraz bu yana çek, güzel, şimdi yastıkları da yerlerine koy, aferin..."). 3)Çocuğu yüreklendiren olumlu ifadeler kullanın. ("Yatağı çok güzel düzelttin. Bana yardım ettiğin

Bu konu 1379 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
çocuğunuzun güvenini arttirmak için 1379 Reviews

Konuyu değerlendir: çocuğunuzun güvenini arttirmak için

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1379 kez incelendi.

Azeribalasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3529
    Beğendikleri
    129
    Beğenileri
    32
    Tecrübe Puanı
    100
    @Azeribalasi

Standart çocuğunuzun güvenini arttirmak için

1) Yapılması gerekeni açıklayın, örnekleyin ve olumlu bir öztanım ifadesi kullanın.
    (Yatağı düzeltin, düzeltirken yaptıklarınızı açıklayın. "Şimdi çarşafı geriyorum, üstüne yorganı örtüyorum...Yatak yapmasını biliyorum.")
    2) Çocuğa ne yapması gerektiğini açıklayarak başarmasını sağlayın. ('...evet, şimdi yatak örtüsünü biraz bu yana çek, güzel, şimdi yastıkları da yerlerine koy, aferin...").
    3)Çocuğu yüreklendiren olumlu ifadeler kullanın. ("Yatağı çok güzel düzelttin. Bana yardım ettiğin için çok mutluyum.").

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: çocuğunuzun güvenini arttirmak için

Kategori: Çocuklar için

Konuyu Baslatan: Azeribalasi

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1379

Dünyanin En Büyük Azeri Mp3 Arsivi. www.azeribalasi.com

Etiketler