http://img5.mynet.com/ha5/s/sarisin-bebek.jpg İngiltere’de siyahi bir anne sezeryanla beyaz tenli, sarışın ve yeşil gözlü bir kız çocuğu dünyaya getirdi. Albino’ olmadığı kesinleşen bebek bilim insanlarını şoka uğrattı. Güney Londra’nın Woolwich bölgesinde yaşayan Nijerya aslıllı siyahi Ihegboro çiftinin beyaz, sarışın ve mavi gözlü bebekleri oldu. The Sun gazetesinin Exclusive haber olarak dünyaya duyurduğu haber, ülkede bomba etkisi yaptı. İSMİNİ ‘TANRI’NIN GÜZELİ’ KOYDULAR

Bu konu 3512 kez görüntülendi 6 yorum aldı ...
Tıp dünyası şokta! 3512 Reviews

Konuyu değerlendir: Tıp dünyası şokta!

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 3512 kez incelendi.

ŞiMaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    10831
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Tecrübe Puanı
    100
    @ŞiMaL

Yeni Tıp dünyası şokta!

İngiltere’de siyahi bir anne sezeryanla beyaz tenli, sarışın ve yeşil gözlü bir kız çocuğu dünyaya getirdi.

Albino’ olmadığı kesinleşen bebek bilim insanlarını şoka uğrattı.

Güney Londra’nın Woolwich bölgesinde yaşayan Nijerya aslıllı siyahi Ihegboro çiftinin beyaz, sarışın ve mavi gözlü bebekleri oldu. The Sun gazetesinin Exclusive haber olarak dünyaya duyurduğu haber, ülkede bomba etkisi yaptı.

İSMİNİ ‘TANRI’NIN GÜZELİ’ KOYDULAR

Mucize doğumu gerçekleştiren Queen Mary's hastanesinde görevli doktorlar, ailesinin Nmachi (Tanrı’nın güzeli) adını verdikleri bebeğin kesinlikle bir ‘albino’ olmadığını açıkladılar.

BABA: “BU BEBEK BENİM Mİ?”

Nijeryalı Ben Ihegboro, bebeğini gördüğünde şaşırdığını ve ilk sözünün “Bu bebek benim mi?” olduğunu söyledi.

Doğumdan sonra eşiyle birlikte sessizce bebeği izlediklerini belirten 44 yaşındaki demir yolları işçisi Ben,“Onun bir albino olmadığından emindim.O çok sağlıklı beyaz bir bebek. Sülalemizde hiç beyaz yok.Acaba genetik dönüşümden kaynaklanmış olabilir diye düşündük. Peki öyle olsun ama sarı ve kıvırçık saçlarını nasıl açıklayacağız?” diye şaşkınlığını dile getirdi.

Nmachi’nin kendi bebeğin olduğundan emin olduğunu vurgulayan Ben, “Eşim bana karşı herzaman dürüst oldu. Öyle olmamış olsa bile bebek bu kadar benzemezdi. Ona Nmachi (Tanrı’nın güzeli) adını verdik” dedi.

PROFESÖR SYKES: “OLAĞANÜSTÜ”

İngiltere’nin önde gelen genetik uzmanlarında Oxford Üniversitesi İnsan Genetiği Bölüm Başkanı Prof.Bryan Sykes, Ihegboro çiftinin sülalesinde hiç kimsenin karışık ırktan olmadığını açıkladı.

Doğumu ‘olağanüstü’ olarak nitelendiren Profesör Sykes,“Bu durum Afro-Karayip toplumundaki çok genetik karışımdan kaynaklanıyor olabilir. Genlerin soluk sürümünün aktarımı için beyaz soya ihtiyaç var. Bu oldukça sıradışı. Bir çok sarışın çocuk doğum sırasında böyle sarı saça sahip değil. Bir tür bilinmeyen kalıtsal değişim olabilir” diye kaydetti.

DHA

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Tıp dünyası şokta!

Kategori: Enteresan,Yaşanmış Olaylar

Konuyu Baslatan: ŞiMaL

Cevaplar: 6

Görüntüleme: 3512

Konular
    10831
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Tecrübe Puanı
    100
    @ŞiMaL

ama dikat etiysen anneye babaya benzıyo yani yine zenci kalıtsal genlerle alakalı dıyo doktor yapmışlardır çocuga gen testi kesin yoksa böyle medyalık olmaslar diye düşünuyorum yanlışmıyım acaba

Konular
    10831
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Tecrübe Puanı
    100
    @ŞiMaL

işte bu fıkrıne katlıyom

SilenceOFheaveN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaş;
    43
    Konular
    41
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    100
    @SilenceOFheaveN

sütçü diye düşünüyorum, değilse tüpçüdür

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    755
    @Vuslata Hasret

Sanki ben bunu daha önce yazmışdım gibi geliyor..

Ellerinize yüreğinize sağlık.

Etiketler