http://askmen.mynet.com/images/ask-ve-seks/bekar-erkegin-dusundukleri/internet-ask.jpg Artık, "Selam, asl?" diye mesaj atmaları tamamen unutun. Eğer hayatınız internette geçiyorsa bu yanlış ve doğrular sizin işinize yarayacak. İnternette ilk mesajda yapılacak hata bir çuval inciri berbat edebilir. Bu önerilere kulak ver, tüm kapılar ardına kadar açılsın... Yanlış: Profilde fazla genel ifadelere yer vermek Doğru: Profiline iyiyim, dürüstüm gibi klişeler yazmanın pek bir anlamı yok.

Bu konu 1252 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
İnternette Flörtün Doğru ve Yanlışları 1252 Reviews

Konuyu değerlendir: İnternette Flörtün Doğru ve Yanlışları

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1252 kez incelendi.

ŞiMaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    10831
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Tecrübe Puanı
    100
    @ŞiMaL

Yeni İnternette Flörtün Doğru ve Yanlışları

Artık, "Selam, asl?" diye mesaj atmaları tamamen unutun. Eğer hayatınız internette geçiyorsa bu yanlış ve doğrular sizin işinize yarayacak.

İnternette ilk mesajda yapılacak hata bir çuval inciri berbat edebilir. Bu önerilere kulak ver, tüm kapılar ardına kadar açılsın...

Yanlış: Profilde fazla genel ifadelere yer vermek

Doğru: Profiline iyiyim, dürüstüm gibi klişeler yazmanın pek bir anlamı yok. Zira herkes kendisi hakkında böyle düşünür. Oysa, "köpeğimle yaşıyorum ve motosikletsiz bir hayat düşünemiyorum" cümleleri sizin hakkınızda çok daha fazla bilgi verir.

Yanlış: Profilin tamamını doldurmamak

Doğru: Profillerde zorunlu alanların yanı sıra isterseniz doldurabileceğiniz pek çok alan var. Bu alanlarda en sevdiğiniz yönetmenden tutun da, çocukluk kahramanınıza kadar pek çok soruyu cevaplarken, aslında kendinizi de en iyi şekilde anlatmış oluyorsunuz.

Özellikle fotoğraf eklememek şansı ciddi anlamda düşürüyor, zira fotoğraflı erkeklerin mesajlarına cevap alma şansları 15 kat daha fazla!

Yanlış: "Selam", "Merhaba" gibi basit bir mesaj göndermek

Doğru: Standart/kalıplaşmış mesajlar göndermek, mesajın cevaplanma olasılığını düşürüyor. Oysa mesaj atılan kişinin profiline referanslar da içeren detaylı mesajlar muhakkak cevap buluyor.

Yanlış: Kendini fazla övmek

Doğru: Tamam, herkes profiline en güzel fotoğrafını eklemek ister ama kendinizi olduğunuzdan farklı göstermeye, anlatmaya çalışmak da, bir arkadaşlık sitesinden tam anlamıyla faydalanmanıza engel olur. Sonuçta amaç yazıştığınız kişiyle karşılaşmak ve bu konuda abartmanın kimseye faydası yok!

Yanlış: Karşındakini soru bombardımanına tutmak

Doğru: Karşıdakinin kendini sorguya çekiliyor gibi hissetmemesi gerekiyor. Soruları ardı ardına dizmek yerine, kendinizi anlatmak daha doğru. Mesela "ben korku filmlerine bayılırım, sen?" diye sormak daha anlamlı.

Yanlış: "Fazla hızlı gitmek, seksi mesajlar atmak

Doğru: Kadınlara gönderilen ilk mesajlarda "seksisin", "beni benden aldın" gibi seks içerikli tabirler kullanmak mesaja cevap alma şansını düşürüyor. Herşeyin bir sırası var!

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: İnternette Flörtün Doğru ve Yanlışları

Kategori: Atış Serbest

Konuyu Baslatan: ŞiMaL

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1252

Etiketler