Simdi Bir Nefs Muhasebesi Yapmak Zamanıdır Belki de... Kendinize Böyle Soru Sordunuz mu Hiç? Ne İle Mesgülsünüz? Hayır Kapılarını Açmakla mı, Şer Kapılarını Zorlamakla mı? İnsanlar İki Sınıftırlar...Ya Hayır Kapılarını Aralayanlardan Olurlar Ya da Şer Kapılarını Zorlayanlardan... Mujdeler Olsun O Kimseye ki, Hayır Kapılarını Aralayanlardan Olur, Yahut da Onlarin Arasında Bulunur, Onlara Yardim Edip Destek Verir... Eyvahlar Olsun O Kimseye ki, Şer Kapılarını Zorlayanlardan Olur,

Bu konu 1475 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Simdi Bir Nefs Muhasebesi Yapmak Zamanıdır Belki de... 1475 Reviews

Konuyu değerlendir: Simdi Bir Nefs Muhasebesi Yapmak Zamanıdır Belki de...

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1475 kez incelendi.

Kader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1155
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Tecrübe Puanı
    1170
    @Kader

Standart Simdi Bir Nefs Muhasebesi Yapmak Zamanıdır Belki de...

Simdi Bir Nefs Muhasebesi Yapmak Zamanıdır Belki de...

Kendinize Böyle Soru Sordunuz mu Hiç? Ne İle Mesgülsünüz? Hayır Kapılarını Açmakla mı, Şer Kapılarını Zorlamakla mı?

İnsanlar İki Sınıftırlar...Ya Hayır Kapılarını Aralayanlardan Olurlar Ya da Şer Kapılarını Zorlayanlardan...

Mujdeler Olsun O Kimseye ki, Hayır Kapılarını Aralayanlardan Olur, Yahut da Onlarin Arasında Bulunur, Onlara Yardim Edip Destek Verir...

Eyvahlar Olsun O Kimseye ki, Şer Kapılarını Zorlayanlardan Olur, Ya da Onlarin İçinde Bulunur, Onlara Yardim Edip Destek Verir...

İste Bunun İçin Soruluyor Bu Soru...

Hayır Kapılarını Açanlardan mısınız, Onlara Yardım Edip Destek mi Veriyorsunuz?

Yoksa Şer Kapılarını Açanlardan, Yahut da Onlara Yardım Edip Destek Olanlardan mısınız?

Birine Hadis-i Şerif te, Müjdeler Olsun Denilirken, Ötekine Eyvahlar Olsun Diye Acınmakta, İkaz Edilmektedir...

Denilebilir ki...Ne Bileceğiz Hayır Kapılarını Açanların Arasında mıyız, Yoksa Şer Kapılarını Zorlayanların İçinde mi?

Bunu Anlamak Çok Kolay. Mesgül Olduğunuz İşe Bakın, Uğraş Verdiğiniz İşlerin Sizi Nekadar Mutlu Ettiğine Bakın...Yakınlık Duyup, İlgi Gösterdiğiniz İnsanlara Nazar Edin...İste O Zaman Anlarsınız Kimlere Yardım Edip Destek Verdiğinizi...

Mujdeler Olsun Denilecek Bir Faydalı Hizmetin Ucundan mı Tutuyorsunuz, Yoksa Eyvahlar Olsun Dedirtecek Bir İlgisizlik ve Bilgisizlik İçinde mi Tüketiyorsunuz Günlerinizi, Hayatınizı...

Kendi Kendinize Yapacağınız Bu Nefs Muhasebesini Basite Alıp da Dudak Büküp Geçemezsiniz...Ciddiye Almalı...Üzerinde Durmalı...Hayatınızı Şoyle Bir Gözden Geçirmelisiniz...Zira Hayatınızın Değeri...Günlerinizin Kıymeti, Mesgül Olduğunuz İşle Anlaşılır...

Hayırla Meşgülseniz Hayatınız Değerini Buluyor, Hedefine Varıyor Demektir...

Hayırla İlginiz Yoksa, Meşgul Olmuyor, Hizmete Değer Vermiyorsanız, Hayatınızı Ne İle Değerlendiriyor, Ne İle Hedefine Vardiğini Kabul Ediyorsunuz, Bunun da İzahını Yapacaksınız...Kalbinizi...Gönlünüzü...Vicdanınızı Susturamazsınız...

İcinizdeki Ses Sizi İkaz Eder...

Hayatın Boşuna Gidiyor...Hedefini Bulmuyor...Bir Hayırlı İşin Ucundan Tutmuyor...Hakk’a Yarar Bir İşin Sahibi Olmuyorsun...Sadece Nefsini Düşünüyor, Yalnizca Kendin İçin Yaşıyorsun...Allah'u Teala İçin, Allah’u Teala nın Kullarına Bir Hizmetin Yoktur...Yarın Mahşerde Ne Cevap Vereceksin?

Evet Kalbindeki Bu İkazcıyı Günahlarla Boğup da Sesini Çikaramaz Hale Getirmeyen Her İnsanın İçinden Böyle Sesler Gelir, Gönlünü Dinleyen Her İnsan da Bu Sesleri Kalb Kulağiyla Dinler ve Nefs Muhasebesi Yapar...

Simdi Bir Nefs Muhasebesi Yapmak Zamanıdır Belki de...

Ne Dersiniz...Ne Halde, Ne Durumdasınız?

Hayatınızı Hayırlı Hizmetlerle Değerlendiriyor musunuz? Yoksa Sizin İşiniz Gücünüz mü var? Böyle Şeylerle Baskaları mı Meşgül Olsun...Siz de Hep Geriden Seyirci mi Kalasınız? Size Düşen Bu mudur?

Bir Dinleyin Lütfen, Kalbinizden Gelen Ses Ne Diyor?

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Simdi Bir Nefs Muhasebesi Yapmak Zamanıdır Belki de...

Kategori: Dualar, Ayetler, Hadisler

Konuyu Baslatan: Kader

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1475

Etiketler