(di)Çan sesiyle uyandı KENDİ ifadesiyle Başbakan Erdoğan tarafından oyun dışına alınan eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, şimdilerde Fener papazı Bartholomeos’un sözcülüğünü yapıyor. Kilisenin sesini duyuran çanın ipine sarılan Çelik: “Patriğin ekümenik olup olmadığına sen niye karar veriyorsun kardeşim” diyerek, papazın evrenselliğinin tanınmasını istedi... Papaza destek çıktı ATATÜRK’ün kurduğu Cumhuriyet yönetiminin Bakan’ı olmasına rağmen Osmanlı’yı referans gösteren Hüseyin

Bu konu 2201 kez görüntülendi 4 yorum aldı ...
İpi Zangocunun! Elinden Aldı... 2201 Reviews

Konuyu değerlendir: İpi Zangocunun! Elinden Aldı...

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 2201 kez incelendi.

Aybars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    6
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    0
    @Aybars

Standart İpi Zangocunun! Elinden Aldı...

Çan sesiyle uyandı
    KENDİ ifadesiyle Başbakan Erdoğan tarafından oyun dışına alınan eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, şimdilerde Fener papazı Bartholomeos’un sözcülüğünü yapıyor. Kilisenin sesini duyuran çanın ipine sarılan Çelik: “Patriğin ekümenik olup olmadığına sen niye karar veriyorsun kardeşim” diyerek, papazın evrenselliğinin tanınmasını istedi...

Papaza destek çıktı
    ATATÜRK’ün kurduğu Cumhuriyet yönetiminin Bakan’ı olmasına rağmen Osmanlı’yı referans gösteren Hüseyin Çelik, “Heybeliada Ruhban Okulu’nun açılması hakkında ne düşünüyorsunuz” sorusuna ise şu cevabı verdi: “Kapalı olması vahim bir hatadır. Kapatılma gerekçesi haksızdır. Ruhban Okulu’nun bugün hiçbir kanun değişikliği yapılmadan açılabileceğini düşünüyorum.”

Fesad ve hıyanet ocağı
    Atatürk diyor ki:
    Bir fesad ve hıyanet ocağı olan ve memleketimize nifak tohumları eken, uyuşmazlıklar yaratan, Hıristiyan hemşehrilerimizin huzur ve refahı için de uğursuzluğa ve felakete sebep olan İstanbul Rum Patrikhanesi’ni artık topraklarımız üzerinde bırakamayız. Bu fesad ocağının hakiki yeri, Yunanistan değil midir? Büyük Millet Meclisi tarafından idare edilmekte olan yeni Türkiye, Babıali’nin taht-ı idaresindeki eski Osmanlı İmparatorluğu değildir. Yeni Türkiye şeref ve haysiyet, kudret ve kuvvetini müdrik ve hukukunu muhafaza için mevcudiyetini tehlikeye atmaya hazır ve amadedir.

Kilisenin sözcülüğüne soyundu
    Milli Eğitim Bakanlığı’ndan alınan Çelik, Fener Kilisesi sözcüsü gibi konuştu: Patrik, ekümenik olsa ne olur ki. Ruhban Okulu’nun kapalı olması vahim bir hatadır

Haber: Selda Öztürk KAY
    Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın son kabine revizyonunda Milli Eğitim Bakanlığı’ndan aldığı AKP Van Milletvekili Hüseyin Çelik, Fener Rum Kilisesi sözcüsü gibi konuştu. Çelik, Ulu Önder Atatürk’ün fesad ve hıyanet ocağı olarak nitelendiği Fener Patrikhanesi’nin kendi kendini ekümenik ilan eden Papazı Bartholomeos’un iddiasını güçlendirme çabalarına tam destek verdi. Habertürk’ten Balçiçek Pamir’e konuşan Çelik, ekümeniklik tartışmalarıyla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

Tartışmalar şaşırtmış
    Bu tartışmalara şaşırdığını ifade eden Çelik, “Patrik ekümenik olsa ne olur ki. Patriğin ekümenik olup olmadığına sen niye karar veriyorsun kardeşim? Müslümanların diyelim lideri belirlenecek, buna Ortodokslar mı karar verecek. Fatih zaten kompleks duymamış, ekümeniklik vermiş. Neymiş, içimizde Vatikan gibi bir devlet olacakmış. Buna kargalar bile güler” dedi.

Ruhban okulu açılabilirmiş
    Heybeliada Ruhban Okulu’nun açılması hakkında ne düşünüyorsunuz” sorusuna Çelik, “Kapalı olması vahim bir hatadır. Kapatılma gerekçesi haksızdır. Ruhban Okulu’nun bugün hiçbir kanun değişikliği yapılmadan açılabileceğini düşünüyorum” karşılığını verdi. “Başbakan da böyle mi düşünüyor” sorusu üzerine Çelik, “Evet. Orta öğretim düzeyinde çok rahatlıkla meslek lisesi olarak açılabilir. Orası yüksek öğretim kurumu değil” dedi. “Madem Başbakan da sizin gibi düşünüyor, açıverin o zaman okulu” sorusu üzerine Çelik, şunları kaydetti: “Öyle kolay değil. AKP’nin kılık kıyafet sorununu çözme isteğini biliyorsunuz. Ama birileri dedi ki bize, ” Kusura bakmayın. ’Bu da öyle bir mesele. Batı Trakya, Yunanistan, ekümenik tartışmaları ile ilgili. Dolayısıyla devlet meselesi haline gelmiş. Hükümeti aşan bir durum var.

Akman’a destek verdi
    AKP’li Hüseyin Çelik, partisinde krize neden olan RTÜK Başkanı Zahid Akman’a da tam destek verdi. Çelik, “Ben Zahid Akman” ın yerinde olsam ve eğer suçsuzsam kesinlikle bu iddiaların benimle yakıdan uzaktan bir ilgisi yoksa, kesinlikle istifa etmem. İstifa aslında size söylenenleri kabul anlamına geliyor“ dedi. Milli Eğitim eski Bakanı Hüseyin Çelik, şunları söyledi: “Tekrarlıyorum, eğer ben suçsuz olduğuma inanıyorsam, ister Başbakan Yardımcısı söylesin, ister başka biri istifa etmem. Eğer kendimden eminsem tabii. Demek Zahid Akman da emin. Bir kişi hakikaten suçsuz olduğuna inanıyorsa, linç kampanyası başladı diyorsa, istifa bunları teyit anlamına gelir.”

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: İpi Zangocunun! Elinden Aldı...

Kategori: Gazete, Dergi, İnternetten Alıntılar

Konuyu Baslatan: Aybars

Cevaplar: 4

Görüntüleme: 2201

Deme bana Kayı, Oğuz, İlhanlı;
    Türküm, bu ad her unvandan üstündür!
    Yoktur Azer, Kırgız, Özbek, Kazanlı;
    Türk milleti bir bölünmez bütündür.

Aybars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    6
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    0
    @Aybars

ATATÜRK diyor ki:
    Patrikhane bir fesad ve hıyanet ocağıdır!
    “Bir fesad ve hıyanet ocağı olan ve memleketimize nifak tohumları eken, uyuşmazlıklar yaratan, Hıristiyan hemşehrilerimizin huzur ve refahı için de uğursuzluğa ve felakete sebep olan İstanbul Rum Patrikhanesi’ni artık topraklarımız üzerinde bırakamayız. Bu tehlikeli teşkilatı memleketimizde muhafazaya bizi mecbur etmek için ne gibi vesile ve sebebler gösterilebilir? Türkiye’nin Rum Patrikhanesi için arazi üzerinde bir sığınılacak yer göstermeye ne mecburiyeti var? Bu fesad ocağının hakiki yeri, Yunanistan değil midir? Büyük Millet Meclisi tarafından idare edilmekte olan yeni Türkiye, Babıali’nin taht-ı idaresindeki eski Osmanlı İmparatorluğu değildir. Yeni Türkiye şeref ve haysiyet, kudret ve kuvvetini müdrik ve hukukunu muhafaza için mevcudiyetini tehlikeye atmaya hazır ve amadedir.”
    Mustafa Kemal
    Hakimiyet-i Milliye Gazetesi / 20 Ocak 1923

YORUMSUZ!!!
    Deme bana Kayı, Oğuz, İlhanlı;
    Türküm, bu ad her unvandan üstündür!
    Yoktur Azer, Kırgız, Özbek, Kazanlı;
    Türk milleti bir bölünmez bütündür.

alpkar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    2
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    0
    @alpkar

Aybars mükemmel bir konuyu buraya taşımıssın teşekkür ederim. Bugün yaşadığımız süreçte gördüğüm şu ki Cumhuriyet ve Atatürk ün ve ilkelerinin hızla budaması yapılmaya çalışılmaktadır.Tarihte hiç bir dönemde Cumhuriyet ve Atatürk ün ilkeri bu kadar sistemli
    saldırıya maruz kalmamıştı.Oysa bağımsızlığımızın temelidir bu ilkeler.
    Bugün ruhban okullarını açılmasınına çanak tutan ve rum olmayan zihniyetin amacı nedir ?
    Geçmişte MSP ve bir kaç değişik parti kurarak amaçlarını gerçekleştiremeyen zihniyet.
    laikliği yıkamayacağını anlayınca , azınlıkların yoluylamı amacını gerçekleştirmek istiyor ?
    Atatürk ün ilkelerinin içinde en önemlisi Laikliktir. Rumun,Ermeninin ve bizim yobazların kötü emellerininin önünde set gibi durur.
    Bizim yobazlara sormak lazım Rum,Ermeni ile birlikte hareket etmekten ne kadar mutlu olduklarını, ama bilmeleri gereken bir şey var eğer öbür dünyada adalet varsa bilsinler ki ne çanakkale de ölen şehitlerimiz , ne sarıkamış ta donarak ölen şehitlerimiz ne de güneydoğuda şehit düşen mehmetçiklerimiz sizi asla affetmeyecektir.

CiLqiN-GözDé - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaş;
    31
    Konular
    489
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    100
    @CiLqiN-GözDé

emeqine saqliK
    .

.

.

DoqRuLuquna inanabiLécéqin Ték RoMan,
    Kéndi HayaTınDıR...

AlpTürk Bozkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    9
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    0
    @AlpTürk Bozkurt

Alıntı Aybars Rumuzlu Üyeden Alıntı

Ruhban okulu açılabilirmiş
    Heybeliada Ruhban Okulu’nun açılması hakkında ne düşünüyorsunuz” sorusuna Çelik, “Kapalı olması vahim bir hatadır. Kapatılma gerekçesi haksızdır. Ruhban Okulu’nun bugün hiçbir kanun değişikliği yapılmadan açılabileceğini düşünüyorum” karşılığını verdi. “Başbakan da böyle mi düşünüyor” sorusu üzerine Çelik, “Evet.
    .”[/B]
    Başka nasıl bir cevap beklenebilirdi ki

Ruhban okulunu açma gayreti içinde olan,

Ermenistan Kapısının açılması için sümen altında işler çeviren

Mayın tarlalarını yahudilere peşkeş çekmeye çalışan

Dindar bir Cumhurbaşkanı ve Onun Müslüman hükümetinden daha başka ne beklenir ki.
    VARLIĞIM TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN