iste benim 12 ayimin 1 sene boyunca bulundugum yer bugun sehitlerin verildigi bolugun taburu olan köprülü taburu burasi..3 sehit verdigimiz tabur burasi..resmin cekildigi yer üst bölgesinin oldugu yerdir (üst bölgesi agir silahlarin ucak savar bixi mg3 obus ve benzeri silahlarin oldugu yerdir..hakim bolgeye sahiptir) demek istedigim o kan kusturan yer burasi bu tabur hakkarinin cukurca bolgesine baglidir..benim bölügüm 16 km re uzagindaydi bu taburun..ama her zaman gidip gelirdim buraya..meshur

Bu konu 9700 kez görüntülendi 8 yorum aldı ...
KöprüLü TABURU BURASI.. 9700 Reviews

Konuyu değerlendir: KöprüLü TABURU BURASI..

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 9700 kez incelendi.

basköylü76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    38
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    586
    @basköylü76

Standart KöprüLü TABURU BURASI..

iste benim 12 ayimin 1 sene boyunca bulundugum yer bugun sehitlerin verildigi bolugun taburu olan köprülü taburu burasi..3 sehit verdigimiz tabur burasi..resmin cekildigi yer üst bölgesinin oldugu yerdir (üst bölgesi agir silahlarin ucak savar bixi mg3 obus ve benzeri silahlarin oldugu yerdir..hakim bolgeye sahiptir) demek istedigim o kan kusturan yer burasi bu tabur hakkarinin cukurca bolgesine baglidir..benim bölügüm 16 km re uzagindaydi bu taburun..ama her zaman gidip gelirdim buraya..meshur arslan kapani viraji devamli mayinlama tuzaklama yapilan yerde tabura 3 km uzakliktadir..demem oki su gördügünüz yerde ne canlar ne mehmetler sehit oldu vatan ugruna ama bizler 1 ölür 1000 diriliriz..ne mutlu turkum diyene..ne mutlu bu vatan ugruna seve seve can vereceklere...selametle..

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: KöprüLü TABURU BURASI..

Kategori: Türkiyeden Haberler

Konuyu Baslatan: basköylü76

Cevaplar: 8

Görüntüleme: 9700

ßaηa ωєя Sєηi. . .ßєη iSяaF єтмєм zєяяєηi. . .!!

Aybalam76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    479
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    100
    @Aybalam76

Ülkenin fiziki durumu göz önüne alındığında en en zor ve tehlikeli yerlerinden birisidir burası Yasin. Terör olayları için engebeli yapısıyla biçilmiş bir kaftandır buralar. Ayrıca şimdiye kadar en çok şehit veren taburlarımızın başında geliyor.. Allah tüm vatan bekçilerimizin yar ve yardımcısı olsun..

Bir Türk evladının onur ve gururla işte ben burda askerlik yaptım diye bahsedebileceği ender yerlerden birinde askerlik yapmışsın Yasin. Eklenti için emeğine sağlık... Allah bu ülkenin baş belası olan terör lanetinin belasını versin

Konular
    38
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    586
    @basköylü76

Bir Türk evladının onur ve gururla işte ben burda askerlik yaptım diye bahsedebileceği ender yerlerden birinde askerlik yapmışsın Yasin. Eklenti için emeğine sağlık... Allah bu ülkenin baş belası olan terör lanetinin belasını versin

ABEY CAN HER DAIM BENDE BIR ANIDIR BU YER...DEDIGIM GIBI BU TABURDA BUNDAN 2 YIL ONCE 3 SEHIT VERDIK..HELEKI O PSIKOLOJIM ÜZERIMDEDIR ATAMADIM..ALLAHIM EDIRNESINDEN HAKKARISINE ULKEMIN HERYERINDE VATANI GÖREVINI YAPANLARIN YAR VE YARDIMCISI OLSUN..

SehiTLer öLmez Vatan BöLünmez

gonul gull - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    25
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    594
    @gonul gull

yasin emeğine sağlik .Orda yaşanılanları bir sen birde yaşayan bilir.PAYLAŞTIĞIN İÇİN SAĞOLASIN .

Konular
    38
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    586
    @basköylü76

Alıntı gonul gull Rumuzlu Üyeden Alıntı
    yasin emeğine sağlik .Orda yaşanılanları bir sen birde yaşayan bilir.PAYLAŞTIĞIN İÇİN SAĞOLASIN .
    Ricamdir ne demek...saoLun hepiniz yorumLariniz icin..

Bahar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaş;
    40
    Konular
    81
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    632
    @Bahar

DIYECEK BIRSEY BULAMIYORUM GERCEKTEN BU FOTORAF YETERLI ZANNEDERSEM, ALLAH BUTUN SEHIT AILELERIMIZE SABIR VERSIN ALLAH ONLARI NUR ICINDE YATIRSIN. ELLERINE SAGLIK YASIN
    Ben bir TÜRK'üm!
    Orta Asya'da türeyen,
    Anadoluda büyüyen,
    Avrupa iclerine yürüyen TÜRK'üm!
    Daglarda gemi gezdiren,
    Taslara destanlar kazdiran,
    Tarihi bastan yazdiran,
    Kilicini üc kitada gezdiren TÜRK'üm!
    TÜRK'üm!

Konular
    38
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    586
    @basköylü76

Ricam oLar bahar can..aLLAhim geride gaLAnLarina sabirLar versin

Watan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    151
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    597
    @Watan

Güzel bi paylaşım kardeşim yüreyine sağlık. Tabiki çeken bilir oraların ne zor şartlarda bekçiliyi yapılması gereken bi yer olduğunu. Böyle bir yerde insanın ruh sağlığını muhafaza etmesi bile çok zor. Şükürler olsunki sen sağ salim dönmüşsün ailene, yeni bir hayata, yeni umutlarına.. Peki ya dönemeyenler? Hele bi düşün bakalım... Ne garip bişey dimi gencecik we hayatın henüz ne olduğunu anlayamamış bir insanın bi kör kurşun tarafından yalan olması... Ne garip bişey dimi daha bayrağı bile olmayan, insan kanına susamış,insanlık dışına çıkmış allahsız imansız kanı beş para etmez haywandan bile aşağlık bi warlığın, bir insanı pisi pisine harcaması, anasının babasının yüreyini öleceyi güne kadar dağlaması ne garip bişey dimi... İnanırmısın her şehit kelimesi duyduğumda yüreyim kan ağlıyor, ama.. Allah rahmet eylesin, toprağı bol olsun yeri cennet olsun demekten başka malesef elimizden hiç bişey gelmiyor.. Acaba kim utansın dewletimizmi yoksa milletimizmi?

Konular
    38
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    586
    @basköylü76

uTananLar oLdugunu sanmiyorum yukaridaki mevkiLerdeki insanLarin..onLar sadece bu dünyasi icin yasayan insanLar..gider tarafi ahiretLErini düsünen insanLar oLsa onca misiLLemeLer oLuyor yada öz oguLLarinin görev yapmadigi yerLere baska insanLari yoLLuyorLar onLArda vicdan oLsa bu sekiLde bisey yapmazzLar..neyse fazLA sözü uzatmayacagim benim icin derin bir mesele dedigin gibi aradan 2 sene gecmesine ragmen psikoLojik oLarak üzerimden atamadiigim bir kac izi var herkese saygiLarimLa