Azerbaycan Gazeteciler İttifakı (Birliği) Azerbaycan Gazeteciler İttifakı (Birliği) 1959 yılı mart - nisan aylarında tesis edilmiştir. O dönemde "Bakı" -"Baku" akşam gazetelerinin genel yayın yönetmeni Nesir İmanguliyev ve yazar Ogtay Salamzade tesisçiler grubuna dahil edilmişlerdir. Birliğin Yönetim Kuruluna İsrafil Nezerov, Ağababa Rzayev, Fazil Sadıgov, Reşid Mahmudov, Teymur Aliyev (Elçin), Seyfeddin Abbasov (Dağlı), Adil Efendiyev, Yefim Gurviç ve diğerleri dahil idi. Birlik Tüzüğüne

Bu konu 1086 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Azerbaycan Gazeteciler İttifakı (Birliği) 1086 Reviews

Konuyu değerlendir: Azerbaycan Gazeteciler İttifakı (Birliği)

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1086 kez incelendi.

AyMaRaLCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    5172
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Tecrübe Puanı
    100
    @AyMaRaLCaN

Standart Azerbaycan Gazeteciler İttifakı (Birliği)

Azerbaycan Gazeteciler İttifakı (Birliği)

Azerbaycan Gazeteciler İttifakı (Birliği) 1959 yılı mart - nisan aylarında tesis edilmiştir. O dönemde "Bakı" -"Baku" akşam gazetelerinin genel yayın yönetmeni Nesir İmanguliyev ve yazar Ogtay Salamzade tesisçiler grubuna dahil edilmişlerdir. Birliğin Yönetim Kuruluna İsrafil Nezerov, Ağababa Rzayev, Fazil Sadıgov, Reşid Mahmudov, Teymur Aliyev (Elçin), Seyfeddin Abbasov (Dağlı), Adil Efendiyev, Yefim Gurviç ve diğerleri dahil idi.
    Birlik Tüzüğüne uygun olarak periyodik kongre ve konferanslarını yapar, kitle iletişim araçlarının faaliyetini yönlendirir, seminerler, yarışmalar, sergiler, basın toplantıları organize eder, yabancı ülkelerin gazetecileriyle ilişkileri güçlendirirdi. Özellikle Türkiye gazetecileriyle sıkı temaslarda bulunulurdu. Birliğin iki yıllık gazete yazarlığı enstitüsü, foto stüdyosu, "Jurnalistika" (Gazetecilik) ve "Mühbir" (Mühabir) adlı periyodik yayınları vardır. Bütün bunlar Birliğe saygı kazandırmıştır. 5 Mayıs 1964 yılında O.Salamzade’nin inisiyatifiyle Azerbaycan Gazeteciler Birliği "Altın Kalem" medya ödülünü tesis etmiştir. Hazırda Azerbaycan Gazeteciler Birliyi Azerbaycan’da toplumsal fikrin şekillendirilmesi ve ifadesi için gazetecilerin çabalarını bir araya getirmek yönünde faaliyetini devam ettirmektedir.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Azerbaycan Gazeteciler İttifakı (Birliği)

Kategori: Azerbaycan

Konuyu Baslatan: AyMaRaLCaN

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1086

Sinemde yanar dağlar bahçeler bağlar yetim
    Sensizken canım ağlar bensizken memleketim
    Özüme bir kez dokun gör nasıl birisiyim
    Aşka aşıkken bile memleket delisiyim

Etiketler