Ülke genelinde artan protesto olaylarının ardından açıklama yapan Libya Lideri Muammer Kaddafi, ''ben devrim lideriyim, istifa etmeyeceğim'' diyerek tüm dünyaya meydan okudu http://im.haberturk.com/2011/02/22/603810_detay.jpg?1298435124 Libya lideri Muammer Kaddafi, ülkesinde bir haftadır süren gösterilerin ardından, görevinden istifa etmeyeceğini bildirdi.

Bu konu 1467 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Kaddafi: İstifa etmeyeceğim 1467 Reviews

Konuyu değerlendir: Kaddafi: İstifa etmeyeceğim

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1467 kez incelendi.

ŞiMaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    10831
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Tecrübe Puanı
    100
    @ŞiMaL

Yeni Kaddafi: İstifa etmeyeceğim

Ülke genelinde artan protesto olaylarının ardından açıklama yapan Libya Lideri Muammer Kaddafi, ''ben devrim lideriyim, istifa etmeyeceğim'' diyerek tüm dünyaya meydan okudu

Libya lideri Muammer Kaddafi, ülkesinde bir haftadır süren gösterilerin ardından, görevinden istifa etmeyeceğini bildirdi.

Devlet televizyonunda bağırarak ve yumruğunu sallayarak halka hitap eden Kaddafi, istifasını isteyen göstericilerle mücadele edeceğini, ülkesinden ayrılmayacağını söyledi.

Libya'da bir şehit olarak öleceğini belirten Kaddafi, ''Ben devrimin lideriyim, istifa edecek bir devlet başkanı değilim'' dedi.

Kaddafi, yönetime karşı gösterilerin dünyada Libya'nın imajını bozduğunu kaydetti.

1980'li yıllarda ABD saldırısında bombalanan ve ''meydana okuma anıtı'' olarak korunup onarılmayan binanın girişinde oluşturulan kürsüde konuşan Kaddafi, yönetime karşı gösterilerin dünyada Libya'nın imajını bozduğunu belirtti ve olaylardan ''diğer Arap ülkelerindeki olayları kopyalayan gençleri'' sorumlu tuttu.

''Libyalılara şan ve şeref getiren bir bedevi savaşçısı olduğunu'' ifade eden Kaddafi, ''Biz Libyalılar geçmişte ABD ve İngiltere'ye direndik, teslim olmayacağız'' dedi.

İstifa edecek bir makamı olmadığını belirten Kaddafi, yandaşlarına yarından itibaren gösteri yapmaları çağrısında bulundu.

Henüz güç kullanmadığını, gerekirse kullanacağını vurgulayan Kaddafi, protestocuları ''Libya halkını temsil etmeyen çete üyeleri, sıçanlar ve paralı askerler'' olarak tanımladı.

Libya yasalarına göre ölümü hak ettiklerini söylediği protestocuların Libya'yı ''bir İslam devletine, yeni bir Afganistan'a dönüştürmek istediğini'' ileri süren Muammer Kaddafi, ordu ve polise düzeni sağlama emri verdi.

Kaddafi'nin sözerinden satır başları şöyle:

* İstifa etmemi gerektirecek bir unsur yok

* Bu ülkenin her kenti şehitlerin kanıyla sulanmıştır

* Tüm bu olaylar Libya halkı için zafer değildir

*Libya'yı terk etmeyeceğim, burada şehit olacağım

VİDEO 5 İÇİN TIKLAYIN

* Bu gençleri suçlamıyorum, Tunus'tan etkileniyorlar

* Tüm düşmanlarımızla savaştık ve zafer sonrası yetkiyi halka verdik

* Libya'nın geleceğine karar verecek olan sizlersiniz

* Bingazi'dekiler asıl Bingazililer olamaz

* Ülkemin tüm unsurları beni destekliyor
    * Libya'ya savaş açan infaz edilir