28 Aralık 2010 Esrarengiz yaratık vuruldu ABD, “esrarengiz yaratık” olarak Orta ve Güney Amerika’da bir efsane haline gelen “chupacabra”yı konuşuyor.

Bu konu 1290 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Esrarengiz yaratık vuruldu 1290 Reviews

Konuyu değerlendir: Esrarengiz yaratık vuruldu

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1290 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    756
    @Vuslata Hasret

Standart Esrarengiz yaratık vuruldu

28 Aralık 2010

Esrarengiz yaratık vuruldu

ABD, “esrarengiz yaratık” olarak Orta ve Güney Amerika’da bir efsane haline gelen “chupacabra”yı konuşuyor.

Kentucky eyaletinde yaşayan Mark Cothren adındaki adamın vurarak öldürdüğü yaratık, nasıl bir canlı türü olduğunu anlamaya çalışan uzmanların kafasını karıştırmış durumda.

Kürkü olmayan, gri renge sahip derisi olan yaratık, ormanlık alandan Cothren’ın arazisine girdi. Cothren, ilk gördüğünde köpek veya rakun zannettiği yaratığı vurarak öldürdü.

Büyük kulakları, bıyıkları ve uzun bir kuyruğu olan yaratık, ABD’deki yerel sitelerde büyük tartışma kopardı. Yaratığın görüntülerini görenler, Puerto Riko’da 15 yıl önce bir efsane haline gelen “chupacabra” adlı yaratığı anımsattı. Efsaneye göre, küçük ve büyükbaş hayvanların kanını emen yaratık, Şili, Meksika ve ABD’nin güney eyaletlerinde korku salıyordu.

ŞAŞKINLIK YARATTI

Uzmanlar, bakıldığında ne olduğunu anlayamadıkları tüysüz yaratığın hangi canlı türüne ait olduğunu araştırmaya çalışacak.

Lousiville Hayvanat Bahçesi’nden Sam Clites, vurduğu canlının bir çeşit hastalıktan bu hale gelmiş olabileceğini belirtti. Clites, bazı hastalıkların hayvanların kürklerini kaybetmelerine ve tanınmaz hale gelmelerine neden olabileceğini ifade etti.

Cothren, hayvanın incelemeye tabi tutulacağını ve bu amaçla yetkililere teslim edileceğini belirtti.

Hürriyet

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Esrarengiz yaratık vuruldu

Kategori: Enteresan,Yaşanmış Olaylar

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1290

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler