Haberin Kodu: 214125 Tarih: 2010/11/22 : FHA print İran İstihbarat Bakanlığı İran’ın Kürdistan bölgesinde Vahabi bir terör örgütü elebaşı öldürüldü İran’ın Kürdistan eyaletinde Vahabi bir terör örgütü elebaşı, İstihbarat Bakanlığına bağlı görevlilerce öldürüldü. Ehl-i Beyt Haber Ajansı ABNA- İstihbarat Bakanlığı Halkla İlişkiler Bölümüne dayanılarak bildirilinen habere göre, Kürdistan eyaleti İstihbarat Genel Müdürlüğüne bağlı göevlilerin sürekli olarak gösterdikleri çabalar

Bu konu 1233 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
İran’ın Kürdistan bölgesinde Vahabi bir terör örgütü elebaşı öldürüldü 1233 Reviews

Konuyu değerlendir: İran’ın Kürdistan bölgesinde Vahabi bir terör örgütü elebaşı öldürüldü

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1233 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    757
    @Vuslata Hasret

Harika İran’ın Kürdistan bölgesinde Vahabi bir terör örgütü elebaşı öldürüldü

Haberin Kodu: 214125 Tarih: 2010/11/22 : FHA print

İran İstihbarat Bakanlığı
    İran’ın Kürdistan bölgesinde Vahabi bir terör örgütü elebaşı öldürüldü

İran’ın Kürdistan eyaletinde Vahabi bir terör örgütü elebaşı, İstihbarat Bakanlığına bağlı görevlilerce öldürüldü.

Ehl-i Beyt Haber Ajansı ABNA- İstihbarat Bakanlığı Halkla İlişkiler Bölümüne dayanılarak bildirilinen habere göre, Kürdistan eyaleti İstihbarat Genel Müdürlüğüne bağlı göevlilerin sürekli olarak gösterdikleri çabalar üzerine, Hamedan kentinde işlediği son terör olayından kaçmayı başaran sapık Vahabi bir örgütün elebaşı nihayet Senendeç kentinde tespit edildi.

Aynı habere göre, düzenlenen baskın operasyonunda çıkan çatışma sırasında söz konusu terör elebaşı, yardımcısıyla birlikte öldürüldü.

Bu Vahabi terör örgütü üyeleri, Kürdistan eyaletinin Senendeç kentinde silahlı soygun, özel bir şirketten zorla haraç almak, güvenlik güçleriyle silahlı çatışmaya girmek, Senendeç Adliyesi Savcı Yardımcısı Mehdi Kamyar’a terör eylemi düzenlemek, kuyumcu dükkanını soymak, Hamedan ve Bicar kentlerinde adam kaçırma ve yaralama girişimlerinde bulunmak gibi suçlar işlemişlerdir.

Yine aynı habere göre, söz konusu örgüt elebaşı, elde ettikleri paralarla ülkenin Sünni bölgelerinde yeni yeni terör eylemleri düzenleme hazırlığı içerisindeydi. Ancak İstihbarat görevlilerin müdahaleleri nedeniyle bu planlarını gerçekleştiremedi.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: İran’ın Kürdistan bölgesinde Vahabi bir terör örgütü elebaşı öldürüldü

Kategori: Dünya'dan Güncel Haberler

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1233

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim