Elazığ'da merkeze bağlı Kaplıkaya köyünde eşi Saadet ile birlikte ikamet eden 78 yaşındaki Metin Toraman'ın müstakil evinin duvarlarında, 24 Ocak'ta meydana gelen 6.8'lik deprem sonrası çatlaklar oluştu. EVİN DUVARLARINI ODUNLARLA DESTEKLEDİ Yapılan incelemede hasar alan evin çatlayan duvarları, sahibi tarafından önce tedbir amaçlı sıva ile kapatıldı. Kendini güvende hissetmeden her artçı sarsıntıda etkilenen Toraman, daha sonra topladığı odunları evinin dış duvarlarına çivi ile çakarak

Bu konu 725 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Elazığ’da depremde hasar alan evini odunla destekledi 725 Reviews

Konuyu değerlendir: Elazığ’da depremde hasar alan evini odunla destekledi

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 725 kez incelendi.

Türk Milliyetçisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3630
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Tecrübe Puanı
    800
    @Türk Milliyetçisi

Standart Elazığ’da depremde hasar alan evini odunla destekledi

Elazığ'da merkeze bağlı Kaplıkaya köyünde eşi Saadet ile birlikte ikamet eden 78 yaşındaki Metin Toraman'ın müstakil evinin duvarlarında, 24 Ocak'ta meydana gelen 6.8'lik deprem sonrası çatlaklar oluştu.

EVİN DUVARLARINI ODUNLARLA DESTEKLEDİ

Yapılan incelemede hasar alan evin çatlayan duvarları, sahibi tarafından önce tedbir amaçlı sıva ile kapatıldı. Kendini güvende hissetmeden her artçı sarsıntıda etkilenen Toraman, daha sonra topladığı odunları evinin dış duvarlarına çivi ile çakarak farklı bir çözüm buldu. Evinin tadilatını yapacak durumda olamayan Toraman, yetkililerin kendine yardımcı olmasını istedi.

Elazığ'da depremde hasar al

[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

"KORKUMDAN ÖYLE YAPTIM Kİ YIKILMASIN"

24 Ocak'ta yaşanan depremi anımsatan Metin Toroman, "Hanıma yer mi oynuyor dedim, yer hafif oynadı ondan sonra salladı kapıya kaçamadım. Sonra kapıya çıktım duvarlar parçalanmış. Sonra alçı aldım, kapattım. Beton çivisi ile odunları çaktım, öyle duruyor. Korkumdan böyle yaptım ki yıkılmasın. Öyle oturuyorum." dedi.

[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

MALATYA DEPREMİNDE YENİ AÇILMALAR OLDU

Deprem sonrası evlerini sıvadıklarını ve alçı çektiklerini anlatan Sadet Toraman ise, ardından yaşanan artçı ve Malatya depreminde ise tekrar açılmalar olduğunu aktardı.

TORAMAN ÇİFTİ DESTEK İSTEDİ

Kendi imkanları ile genel bir tadilat yaptıracak durumu olmayan Toraman çifti, daha önce yetkililerin gelip inceleme yaptığını belirterek, evlerinin duvarlarının komple yapılması için destek istedi.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Elazığ’da depremde hasar alan evini odunla destekledi

Kategori: Türkiyeden Haberler

Konuyu Baslatan: Türk Milliyetçisi

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 725

Etiketler