https://vimeo.com/126126220 19. yüzyıldan itibaren Balkanlardaki Müslüman nüfusu göçe zorlayan en önemli olaylardan birisi 93 Harbi’dir. Ruslar bu savaşla birlikte Tuna Vilayeti’nde müstakil bir Bulgar devleti kurmayı amaçlamış, bu sebeple de burasının nüfus yapısıyla oynamıştır. Uygulanan politikaların neticesinde de Müslüman halk çareyi göç etmekte bulmuştur. Balkanlardan ikinci büyük göç hareketi ise Balkan Savaşları ile yaşanmıştır. Sonuç olarak 93 Harbi’nde 1 milyon 200 bin, Balkan

Bu konu 737 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Nedim İpek - Balkan Göçleri ve Rus Nüfus Mühendisliği 737 Reviews

Konuyu değerlendir: Nedim İpek - Balkan Göçleri ve Rus Nüfus Mühendisliği

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 737 kez incelendi.

Türk Milliyetçisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3630
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Tecrübe Puanı
    803
    @Türk Milliyetçisi

Standart Nedim İpek - Balkan Göçleri ve Rus Nüfus Mühendisliği

[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

19. yüzyıldan itibaren Balkanlardaki Müslüman nüfusu göçe zorlayan en önemli olaylardan birisi 93 Harbi’dir. Ruslar bu savaşla birlikte Tuna Vilayeti’nde müstakil bir Bulgar devleti kurmayı amaçlamış, bu sebeple de burasının nüfus yapısıyla oynamıştır. Uygulanan politikaların neticesinde de Müslüman halk çareyi göç etmekte bulmuştur. Balkanlardan ikinci büyük göç hareketi ise Balkan Savaşları ile yaşanmıştır. Sonuç olarak 93 Harbi’nde 1 milyon 200 bin, Balkan Savaşları’nda ise 400 bini aşkın Müslüman, bu bölgeleri terk etmek zorunda kalmıştır.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Nedim İpek - Balkan Göçleri ve Rus Nüfus Mühendisliği

Kategori: Ermeni Sorunu

Konuyu Baslatan: Türk Milliyetçisi

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 737

Etiketler