Güney Kore'de, koronavirüs salgınında ikinci dalga endişesi hakim. Ülkede 27 Mayıs'ta 79, dün 56 yeni vaka tespit edilirken bu verilerin, son 2 aydaki en yüksek yeni sayı olduğu ifade edildi. 200'DEN FAZLA OKULDA EĞİTİME ARA VERİLDİ Son 2 günde korona vakalarının artış göstermesinin ardından, 200'den fazla okulda eğitime yeniden ara verildi. Yeni vakaların, başkent Seul'un batısında yer alan Bucheon bölgesindeki bir dağıtım merkeziyle bağlantılı olduğu aktarıldı. KORONANIN YÜKSELİŞ

Bu konu 895 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Güney Kore'de okullar yeniden kapatıldı 895 Reviews

Konuyu değerlendir: Güney Kore'de okullar yeniden kapatıldı

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 895 kez incelendi.

Türk Milliyetçisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3630
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Tecrübe Puanı
    800
    @Türk Milliyetçisi

Standart Güney Kore'de okullar yeniden kapatıldı

Güney Kore'de, koronavirüs salgınında ikinci dalga endişesi hakim.
    Ülkede 27 Mayıs'ta 79, dün 56 yeni vaka tespit edilirken bu verilerin, son 2 aydaki en yüksek yeni sayı olduğu ifade edildi.
    200'DEN FAZLA OKULDA EĞİTİME ARA VERİLDİ

Son 2 günde korona vakalarının artış göstermesinin ardından, 200'den fazla okulda eğitime yeniden ara verildi.
    Yeni vakaların, başkent Seul'un batısında yer alan Bucheon bölgesindeki bir dağıtım merkeziyle bağlantılı olduğu aktarıldı.

KORONANIN YÜKSELİŞ NEDENİ DAĞITIM ŞİRKETİ OLARAK GÖSTERİLİYOR
    Bucheon bölgesinde ülkenin en büyük e-ticaret şirketi Coupang'ın dağıtım merkezi bulunuyor. Yetkililer, şirketin koronavirüs önlemlerini uygulamadığını ifade etti. Yapılan testler sonucunda bazı çalışanlarda virüs tespit edilmesiyle binlerce çalışana test yapılmaya başlandığı bildirildi.
    Vaka sayısındaki artışın ardından bölgedeki 251 okulun, açıldıktan günler sonra yeniden kapanmasına karar verildi. Seul'de bulunan 117 okulun da açılış tarihi ertelendi.
    Öte yandan ülkede ayrıca müzeler, parklar ve sanat galerilerinin iki hafta boyunca tekrar kapatıldığı duyuruldu. Toplam 11 bin 402 koronavirüs vakasının tespit edildiği Güney Kore'de, virüs nedeniyle 269 kişi hayatını kaybetti. Virüsü yenerek iyileşenlerin sayısı ise 10 bin 363 olarak kayıtlara geçti.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Güney Kore'de okullar yeniden kapatıldı

Kategori: Dünya'dan Güncel Haberler

Konuyu Baslatan: Türk Milliyetçisi

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 895

Etiketler