Kullanıcı Tag Listesi

Üretim görevini yükümlenen kadın vücudunda birçok değişik*likler olabilir. Kadın organizması ve ruhsal durumu bu deği*şikliklere uyabilmek için büyük çaba harcar. Kadın hastalık*ları özellik gösterdiği için ayrı olarak incelenmektedir. Menstrüasyon Nedir, Menstruasyon Dönemi Düzensizliği Menstrüasyon (Adet düzensizliği) hipofiz bezinin kontrolü altındadır. Hipofiz bezi de beyin taba*nında bulunan hipotalamusun kontrolundadır. Hipotalamusun duygularla çok yakın bağıntısı bulunduğundan

Bu konu 920 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Sağlık Kadın Hastalıkları, Kadın Hastalığı Bilgileri 920 Reviews

  Konuyu değerlendir: Sağlık Kadın Hastalıkları, Kadın Hastalığı Bilgileri

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 920 kez incelendi.

 1. #1
  ESPERADO_35_1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  23.02.09
  Yaş
  32
  Mesajlar
  174
  Beğendikleri
  0
  Beğenileri
  12
  Bahsedildi
  0 Mesaj
  Etiketlenmiş
  0 Konu
  Tecrübe Puanı
  379
  @ESPERADO_35_1925

  Standart Sağlık Kadın Hastalıkları, Kadın Hastalığı Bilgileri


  Üretim görevini yükümlenen kadın vücudunda birçok değişik*likler olabilir. Kadın organizması ve ruhsal durumu bu deği*şikliklere uyabilmek için büyük çaba harcar. Kadın hastalık*ları özellik gösterdiği için ayrı olarak incelenmektedir.

  Menstrüasyon Nedir, Menstruasyon Dönemi Düzensizliği

  Menstrüasyon (Adet düzensizliği) hipofiz bezinin kontrolü altındadır. Hipofiz bezi de beyin taba*nında bulunan hipotalamusun kontrolundadır. Hipotalamusun duygularla çok yakın bağıntısı bulunduğundan kadının duygu*sal durumları menstrüasyon kanamalarında etkili olur. Mens*trüasyon yokluğunun en sık görülen nedenleri kadının gebe kalma korkusu ya da bebek sahibi olmak için gösterdiği aşırı istektir. Çok ender olarak da kızlık zarının deliksiz olması ka*nın vajende birikmesinin nedenidir. Genellikle ağrılı adet düzensizliği sebepleri psikolojiktir ve ilk doğumdan sonra ortadan kalkar.

  Adet Düzensizliği Nedenleri: Kansızlık, zayıflık, ortam değişikliği ve uzun süreli sinirsel gerilim görülür. Ağrılı menstrüasyonda ise mut*laka ruhsal bir bunalım söz konusudur.

  Adet Düzensizliği Tedavisi: Nedenlerin ortadan kaldırılmasına bağlıdır. A vi*tamini ve yatıştırıcı ilaçlar yararlıdır.

  Menopoz (yaş dönemi): Genellikle kadının yaşamında yak*laşık 45-50 yaşlarında başlayan, çeşitli organik ve psikolojik belirtiler gösteren bir dönemdir. Menopozda kadının üreme yeteneği kaybolur, ama kadında cinsel istek ve hareketlilik kaybolmaz. Kimi zaman kadının cinsel isteği eskisine oranla artış gösterir. Kadın 45 yaş dolayında daima menopozu bekler ve belirtilerini sanki varmış gibi hissetmeye başlar.

  Menapoz Belirtileri: Değişken aralıklarla kanamanın birdenbire ke*silmesi ya da aşırı kanamalar, sıcak basmaları, terleme, genel durum bozukluğu ve çok ender olarak karamsarlık hali.

  Menopoz Tedavi: Belirtiler çoğu kez hormon tedavisiyle giderilebi*lir. Yatıştırıcı ilaçların karamsarlık haline yararlı olduğu ke*sindir


  Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

        Konu: Sağlık Kadın Hastalıkları, Kadın Hastalığı Bilgileri

        Kategori: Hastalıklar Hakkında Temel Bilgiler

        Konuyu Baslatan: ESPERADO_35_1925

        Cevaplar: 0

        Görüntüleme: 920
  TÜRKÜN TÜRKTEN BAŞKA DOSTU YOKTUR (((( C c C )))

  ALLAH TÜRKÜ KORUSUN VE YÜCELTSİN !!!!

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajinizi Degistirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Facebook Baglan Giriş