https://www.youtube.com/watch?v=rlmKVNvHJdc Dünyanın En İlginç Videolarını Hazırlayan Youtube Kanalına Hoşgeldiniz... Araştırmayı Seviyormusunuz. Evet Ben Seviyorum Ve Sizler İçin Dünyada Ne Olup Bittiğini Araştırıyorum Ve Sizinle Bunları Youtube Kanalım Olan Dünyanın Enleri - ORHAN "Da Paylaşıyorum. Adalar bazen o kadar güzel olabiliyorki, bunun için ülkeler birbirine girip savaş çıkartabiliyor. Ama bazende böyle inanılmaz güzellikleri bir çırpıda dışarı atabiliyorlar,Bu listemizde

Bu konu 1084 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Dünyanın EN İLGİNÇ 10 ADASI 1084 Reviews

Konuyu değerlendir: Dünyanın EN İLGİNÇ 10 ADASI

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1084 kez incelendi.

Türk Milliyetçisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3630
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Tecrübe Puanı
    803
    @Türk Milliyetçisi

Standart Dünyanın EN İLGİNÇ 10 ADASI

Dünyanın En İlginç Videolarını Hazırlayan Youtube Kanalına Hoşgeldiniz... Araştırmayı Seviyormusunuz. Evet Ben Seviyorum Ve Sizler İçin Dünyada Ne Olup Bittiğini Araştırıyorum Ve Sizinle Bunları Youtube Kanalım Olan Dünyanın Enleri - ORHAN "Da Paylaşıyorum.

Adalar bazen o kadar güzel olabiliyorki, bunun için ülkeler birbirine girip savaş çıkartabiliyor. Ama bazende böyle inanılmaz güzellikleri bir çırpıda dışarı atabiliyorlar,Bu listemizde dünyanın en ilginç 10 adasını inceliycez 10 - Kuzey Sentinel Adası Kuzey Sentinel Adası, Bengal Körfezi'ndeki Andaman Adaları'ndan biri olan ve Hindistan devletinin Andaman ve Nikobar adaları yönetim biriminde yer alan adadırİçerisinde öyle bir topluluk varki. Sentinelliler yüzyıllardır bilinen bir toplum. Fakat dışarıdan gelen bağlantı kurma çabalarını oklarla saldırarak uzaklaştırıp herhangi bir yabancı toplumla bağlantı kurmak istemediklerini yüzyıllardır açıkça belli ediyorlar. 9 - Eşek Adası Eşek Adası, Yunanistan'ın Oniki Ada iline bağlı küçük bir ada ve belediye.13,5 km2'lik bir alana sahip olan ada, Büyük Köy, ve Küçük Köy olmak üzere iki bölgeden oluşmaktadır. Adanın en yüksek noktası, Mikró Chorió yakınlarında bulunmakta olup deniz seviyesinden 209 metre yüksekliğindedir.1981 yılındaki nüfus sayımına göre 133 kişinin yaşadığı adanın nüfusu 1991'de 112 kişiye düştü. 2001 nüfus sayımında, yaşayan kişi sayısı yeniden artarak 158 oldu. 2011'de yapılan son sayıma göre ada nüfusu 185 olarak belirlendi. Mayıs 2011'de Demokrat Parti Genel 8 - Miyakejima Japonya'nın Izu Adaları'na ait bir adadır.Ada Tokyo metropolü hükümetine bağlı olup Tokyo'nun 180 km güneyinde yer almaktadır. Adada bulunan Miyake köyü ise adanın tamamını kapsamaktadır. Miyakejima Adası'nın yüzölçümü 55.50 km² olup nüfusu Mayıs 2008 tarihi itibarı ile 2,406'dır. Ada diğer Izu Adaları gibi Fuji-Hakone- 7 - Oyuncak Bebekler Adası Meksika'da bulunan Türkçe adıyla Oyuncak Bebekler Adası bir korku filmi seti ya da bir kabus gibi görünüyor. Bu adanın her yeri yüzlerce oyuncak bebekle kaplı. 6 - Şeyseller Seyşeller ya da resmî adıyla Seyşeller Cumhuriyeti, Afrika kıtasına bağlı ada ülkesidir. Seyşeller, Hint Okyanusu'ndaki 115'in üzerinde kurulu bir ülke olup, Afrika ana kıtasının doğusunda, Madagaskar'ın ise kuzeydoğusunda yer almaktadır.Adaların, 1505 yılında Portekizliler tarafından bulunduğu sanılmaktadır. 1768'de Fransızlar tarafından işgâl edildi. 5 - THİLAFUSHİ Maldivler'de bir adadır.Maldivler deyince akla cennet gibi bir tatil mekânı gelir. Ancak adalar şu sıralar çöp sorunuyla karşı karşıya. Adaların temel geçim kaynağı haline gelen turizm yüzünden her gün 330 ton atık çıkıyor.Her gün toplanan 4 - Queimada Grande Adası Queimada Grande Adası bilinen adıyla Yılan Adası, Brezilya'nın São Paulo eyaleti açıklarında, Atlas Okyanusu'nda bulunan bir ada.Ada, 4000'den fazla zehirli çıngıraklı yılan türünü barındırdığı için bölge halkı tarafından "Yılan Adası" olarak tanımlanmaktadır. Dünyanın en tehlikeli adalarından birisi olarak kabul edilen Queimada Grande Adasına 1920 yılından beri ziyaret edilmesine izin verilmemektedir. 3 - Titicaca Gölü Peru Reed Adası Ada aslında bir toprak parçası değildir.Çevredeki kamışlar yıllardır toplanarak adacıklar haline dönüşmüştür.Halkı ise oldukça sevecen ve oldukça renkli giyinmeyi seven bir halktır. Ve sadece tekneyle ulasılabilir.Adada toplam 160 kişi yaşamaktadır. 2 - Migingo Adası Migingo, Kenya'daki Victoria gölünde bulunan bir adadır. Bu adanın en önemli özelliğiyse dünyadaki en yoğun nüfus oranına sahip olan ada olmasıdır. 1 - Tavşan Adası Okunoshima Küçük bir Japon adası olan Okunoshima tam bir tavşan cenneti. Japon adası Okunoshima, bir nevi tavşan bahçesi. Adada özgürce dolaşan 300 civarında tavşan var. Ada 1945 yılında zehirli gaz üreten askeri bir üs olarak kullanılıyordu.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Dünyanın EN İLGİNÇ 10 ADASI

Kategori: Atış Serbest

Konuyu Baslatan: Türk Milliyetçisi

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1084

Etiketler