https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/1484111_1005286982834384_6325479858635527253_n.jpg?oh=97058a2a24f4ef9597caa6cacb6e06c9&oe=555BCF63 Van'da Gebe Egitim Siniflari, Normal Dogumu Artirdi Haberini Izle | Guncel Haberler Haberin Videosunu Izle: https://www.youtube.com/watch?v=ufI8RTeE33M

Bu konu 896 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Van'da Gebe Egitim Siniflari, Normal Dogumu Artirdi 896 Reviews

Konuyu değerlendir: Van'da Gebe Egitim Siniflari, Normal Dogumu Artirdi

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 896 kez incelendi.

alper198 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaş;
    43
    Konular
    31
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    0
    @alper198

Standart Van'da Gebe Egitim Siniflari, Normal Dogumu Artirdi

Van'da Gebe Egitim Siniflari, Normal Dogumu Artirdi Haberini Izle | Guncel Haberler

Haberin Videosunu Izle:

[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Turkiye'de sezaryen oranlarinin artmasi uzerine Saglik Bakanligi tarafindan baslatilan "normal dogum" kampanyasi kentte meyvesini verdi.Van'da gectigimiz yil 29 bin 844 dogumdan 20 bin 162'si normal dogumla gerceklesti. Sezaryen vakalarinin 4 bin 953'u ise primer sezaryenle gerceklestirildi.Kentte kadinlarin sezaryen yerine normal dogumu tercih etmelerinde ise "gebe egitim sinifi" programlarinda verilen egitimler oldu.Saglik Muduru Yakup Imren, AA muhabirine yaptigi aciklamada, gebe egitim siniflarinda gorev yapan saglik personellerinin normal dogumu destekleyen yaklasimlari, gebelik sureci ve dogum agrilariyla bas etme yontemleriyle ilgili egitimlerin normal dogum oranini artmasini sagladigini soyledi. -"Normal dogum yapan kadinlar hayata daha hizli adapte oluyor"Kadin Dogum ve Cocuk Hastaliklari Hastanesi'nde gorev yapan tum ekibin normal dogumu destekleyen ve tesvik eden yaklasiminin basariyi tetikledigini belirten Imren, "Tum saglik personellerimiz verdikleri saglik egitimlerinde gebeleri normal doguma ozendirmek icin calismaktadir. Gebelerimize tum saglik personelimiz tibbi gereklilik tasimayan sezaryenlerin anne ve bebek sagligi icin yarar ve zararlarini anlatmaktadir. Her gebeye dogum oncesi bakim hizmeti alirken, normal dogumun yararlari anlatilmaktadir" diye konustu. Normal dogum sonrasinda kadinlarin hayata daha hizli adapte olduklarini anlatan Imren, sezaryenle dogum yapanlarin hem hastanede hem de evde bir sure bakima ihtiyac duydugunu vurguladi

CEMAL ASAN

Haberin Kaynagi :
    [Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Etiketler :

Video Izle,
    haber,
    haberi,
    haberler,

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Van'da Gebe Egitim Siniflari, Normal Dogumu Artirdi

Kategori: Türkiyeden Haberler

Konuyu Baslatan: alper198

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 896

Etiketler