Butun Forum Sitesi Arkadaslarima Selamlar. Amacimiz bu hayatta neler oluyorsa buradan paylasmak. Videolarimiz reklamsizdir ve bilgilendirme niteligi tasir. Adminlerden ricam beni banlamayin, cunku bilgilendirici paylasimlar yapiyorum. Kuü§uk Amerika New Yaglidere Video Izle | Guncel Haberler Yaglidere'de 7 bin 400 nufus yasarken 20 bin kisinin ABD'de bulunmasi ilü§e esnafinin da is yerlerine ıngilizce yabanci isimler koymasina neden oldu. Yazin ABD'den gelecek yuzlerce

Bu konu 1013 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Kuü§uk Amerika New Yaglidere Video Izle | Guncel Haberler 1013 Reviews

Konuyu değerlendir: Kuü§uk Amerika New Yaglidere Video Izle | Guncel Haberler

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1013 kez incelendi.

alper198 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaş;
    43
    Konular
    31
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    0
    @alper198

Standart Kuü§uk Amerika New Yaglidere Video Izle | Guncel Haberler

Butun Forum Sitesi Arkadaslarima Selamlar. Amacimiz bu hayatta neler oluyorsa buradan paylasmak. Videolarimiz reklamsizdir ve bilgilendirme niteligi tasir. Adminlerden ricam beni banlamayin, cunku bilgilendirici paylasimlar yapiyorum.

Kuü§uk Amerika New Yaglidere Video Izle | Guncel Haberler

Yaglidere'de 7 bin 400 nufus yasarken 20 bin kisinin ABD'de bulunmasi ilü§e esnafinin da is yerlerine ıngilizce yabanci isimler koymasina neden oldu. Yazin ABD'den gelecek yuzlerce gurbetü§inin ilgisini ü§ekmek iü§in is yerinin isimlerini degistirdiklerini belirten esnaf bu durumdan memnun olduklarini soyledi.

Amerika'da 15 yil yasadiktan sonra memleketi Yaglidere'ye donus yaparak firincilik yapmaya baslayan Ali Yanbul da bu yabanci isim modasina uydugunu soyledi. Yanbul, "Yaklasik 15 yil Amerika'da yasadim. ıter istemez yabanci kulturunden etkileniyorsunuz. Amerika'da bulunan Yaglidereli nufusu 20 bin civarinda.Genelde pizzacilik, soforluk ve petrol istasyonlarinda ü§alismaktadirlar. Bende yeterince ü§alisip birikim yaptigimi dusundukten sonra memlekete geldi. Baba meslegim olan firinciligi da surduruyorum" dedi.

Haber Videosu Izle :
    [Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

ABD'ye gitmek isteyenlere goü§men formu dolduran ılyas Koü§ ise, her yil en fazla 100 kisilik bir kotalari bulundugunu belirterek talebin hala yogun oldugunu soyledi. Koü§ "Yaglidere'de yasayan 7 bin 400 kisi bulunurken, Amerika'da 20 bini askin gurbetü§imiz var. Hala da gitmek isteyenlerin talebi ü§ok yogun. Ne yazik ki bizim de yilda 100 kisilik goü§men formu doldurma kotamiz var. Talepte bulunanlardan da gidebilen sayisi oldukü§a dusuk. Amerika'da yogun nufusu bulunmasindan dolayi da ilü§emiz elbetteki ekonomik ve kulturel olarak etkilenmektedir. ıs yerlerinin isimlerinin degistirilmesi de bu kulturel etkilesimin bir gostergesidir" diye konustu.

ıs yerinin ismini "New Yaglidere" koyan Kuafor Ahmet Ocak, is yazin yogun ilgi gordugu iü§in yabanci isim koydugunu soyledi.

Haberin Kaynagi :
    [Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Facebook Sayfamiz :

Twitter Sayfamiz :

Etiketler :

Video ızle,
    haber,
    haberler,
    guncel haber,
    guncel haberler,
    son dakika,
    son dakika haberler,
    son dakika haber,
    gundem,
    dogru haber,
    son dakika spor,