http://icube.milliyet.com.tr/YeniAnaResim/2014/09/03/uyandiginda-cince-konusuyordu-4739501.Jpeg Yaklaşık iki sene önce yaşadığı trafik kazasından sonra komaya giren ve bir hafta komada kalan Avustralyalı Ben McMahon komadan çıktığında Çince’nin Mandarin lehçesini konuşuyordu. Üstelik anadili İngilizce’yi tamamen unutmuştu. Uyandığında Çince konuşuyordu Haberin diğer fotoğrafları için tıklayın İlk uyandığı sırada İngilizce’yi tamamen unutmuş olan Ben McMahon 3 gün sonra anadilini

Bu konu 1581 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Uyandığında Çince konuşuyordu 1581 Reviews

Konuyu değerlendir: Uyandığında Çince konuşuyordu

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1581 kez incelendi.

ŞiMaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    10831
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Tecrübe Puanı
    100
    @ŞiMaL

Harika Uyandığında Çince konuşuyordu

Yaklaşık iki sene önce yaşadığı trafik kazasından sonra komaya giren ve bir hafta komada kalan Avustralyalı Ben McMahon komadan çıktığında Çince’nin Mandarin lehçesini konuşuyordu. Üstelik anadili İngilizce’yi tamamen unutmuştu.

Uyandığında Çince konuşuyordu
    Haberin diğer fotoğrafları için tıklayın

İlk uyandığı sırada İngilizce’yi tamamen unutmuş olan Ben McMahon 3 gün sonra anadilini hatırlamaya başladı.

McMahon, okul yıllarında Çince'nin bir lehçesi olan Mandarin'i öğrenmişti ancak hiçbir zaman akıcı olarak konuşaamıltı. Komadan çıktığında anadili gibi Mandarince konuşunca durumu fırsat bilen Ben McMahon, Şanghay'da ticaret okumaya başladı ve Çince tur rehberliği bile yaptı.

Alışılmışın dışındaki bu olayın benzer örnekleri daha önce de yaşanmıştı. 2010 yılında 13 yaşında bir kız anadili olan Hırvatça yerine Almanca konuşmaya başlamış, geçen yıl ise Amerikalı bir savaş gazisi yaşadığı baygınlıktan sonra uyandığında İsveççe konuşmuştu.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Uyandığında Çince konuşuyordu

Kategori: Enteresan,Yaşanmış Olaylar

Konuyu Baslatan: ŞiMaL

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1581

Etiketler