http://www.azerbaycanyurdu.com/image.php?width=230&image=/haber/9228bc705d7714e1c2bf.jpg Nigar Cemal Nigar Mutallibzade (Cemal) (Azerice: Nigar Müt?llibzad? (Camal), 7 Eylül 1980, Bakü), Azerbaycanlı şarkıcı. 2011 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Azerbaycan'ı Eldar Kasımov ile birlikte temsil edip ülkeye ilk birinciliğini götürmüşlerdir. Nigar Cemal, 7 Eylül 1980'de Bakü'de doğdu. 1985-1986 yıllarında çocuk müzik grubunda solist olmuştur. 1988-1996 yıllarında Pöhr?

Bu konu 3196 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Nigar Cemal 3196 Reviews

Konuyu değerlendir: Nigar Cemal

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 3196 kez incelendi.

Konu: Nigar Cemal

Doktor Amca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1062
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    3
    Tecrübe Puanı
    100
    @Doktor Amca

Standart Nigar Cemal

[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Nigar Cemal

Nigar Mutallibzade (Cemal) (Azerice: Nigar Müt?llibzad? (Camal), 7 Eylül 1980, Bakü), Azerbaycanlı şarkıcı. 2011 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Azerbaycan'ı Eldar Kasımov ile birlikte temsil edip ülkeye ilk birinciliğini götürmüşlerdir.

Nigar Cemal, 7 Eylül 1980'de Bakü'de doğdu. 1985-1986 yıllarında çocuk müzik grubunda solist olmuştur. 1988-1996 yıllarında Pöhr? Respublika Müsabiq?si'nde yer almış ve 1996 yılının Mayıs ayında yarışmanın gurur diplomasını kazanmıştır. 1997 yılında 203 sayılı okulu bitirmiştir. 1997 yılında Hazar Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler bölümünü kazandı ve 2001 yılında da buradan mezun oldu. 2005 yılında Kıbrıs Türkü Haluk Cemal ile evlenerek Londra'ya yerleşmiştir ve Jasmin ile Saida adlarında iki kızı vardır.
    11 Şubat 2011 tarihinde Azerbaycan adına Eurovision Şarkı Yarışması'nda ülkesini temsil etmeye hak kazanmıştır. Eldar İle Eurovision birincisi olup, ülkesine ilk Eurovision birinciliğini getirmiştir.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Nigar Cemal

Kategori: Azerbaycan Müzik Adamları

Konuyu Baslatan: Doktor Amca

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 3196

Ben dostlarımı ne kalbimle ,
    Ne de aklımla severim...
    Olur ya... Kalp durur... Akıl unutur...
    Ben dostlarımı ruhumla severim...
    O , ne durur... Ne de unutur...

Axtardim men seni yuxularimda..