Ana kuzusu Cuma namazındaydık. Sağ tarafımda yaşlı bir adam, onun sağında ise tek kişilik boş yer vardı. Yaşlı adam, farza kalkarken arkaya döndü ve boşluğun gerisinde duran 14-15 yaşlarındaki gence: - Saf'ı doldur evlâd, dedi. Gel yanıma. Çocuk, mahcup bir ifâdeyle: - Mümkünse burada kılmak istiyorum, diye kekeledi. Oraya başkası geçebilir. Yaşlı adam, çocuğun üzerinde bulunduğu uzun tüylü yeşil halıyı göstererek: - Ne o dedi. Yoksa orası daha yumuşak diye mi gelmiyorsun? Ve

Bu konu 2054 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Ana kuzusu 2054 Reviews

Konuyu değerlendir: Ana kuzusu

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 2054 kez incelendi.

Konu: Ana kuzusu

AyMaRaLCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    5172
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Tecrübe Puanı
    100
    @AyMaRaLCaN

Standart Ana kuzusu

Ana kuzusu

Cuma namazındaydık. Sağ tarafımda yaşlı bir adam, onun sağında ise tek kişilik boş yer vardı. Yaşlı adam, farza kalkarken arkaya döndü ve boşluğun gerisinde duran 14-15 yaşlarındaki gence:
    - Saf'ı doldur evlâd, dedi. Gel yanıma.
    Çocuk, mahcup bir ifâdeyle:
    - Mümkünse burada kılmak istiyorum, diye kekeledi. Oraya başkası geçebilir.
    Yaşlı adam, çocuğun üzerinde bulunduğu uzun tüylü yeşil halıyı göstererek:
    - Ne o dedi. Yoksa orası daha yumuşak diye mi gelmiyorsun?
    Ve öfkeyle devam etti:
    - Anne kuzusu, ne olacak...
    Namaz bittiğinde, yaşlı adamın Cuma'sını tebrik ettim. Arkadaki genç de gelerek onun elini öptü. Adam, söylediklerine çoktan pişman olmuştu. Delikanlının nurlu yanaklarını okşarken:
    - Sana 'anne kuzusu, dediğim için kusura bakma yavrum, dedi. Bir anda ağzımdan kaçtı işte...
    Çocuğun gözleri dolu doluydu. Başını yere eğerken:
    - Bu söylediklerinizde haklısınız efendim, dedi. Üzerinde namaz kılmak için ısrar ettiğim halı, vefât ettiğinde annemin tabutuna örtülmüştü. Orada secdeye kapandığımda, sanki beni kucaklamış gibi oluyor da...

alıntıdır
    Annem öldünde bende 8 yasındaydım onun cenazesini uzatıkları yerde simsiyah sacları öylece yere dagılmıstı beynime kazılmıs bir manzaradır bu aradan yılar gectinde bir gün temizlik yaparken birden fark ettimki annemin kafasının ve saclarının oldugu yere bilincsizce hic basmadan geciyorum sonrada bilinclice hic basamadım hayat iste demekki insan hep aynı acılarda

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Ana kuzusu

Kategori: Dini Hikayeler

Konuyu Baslatan: AyMaRaLCaN

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 2054

Sinemde yanar dağlar bahçeler bağlar yetim
    Sensizken canım ağlar bensizken memleketim
    Özüme bir kez dokun gör nasıl birisiyim
    Aşka aşıkken bile memleket delisiyim

Etiketler