Bir kişilik hikayesi Merhaba ; Ali : Ayşe' nin yavuklusu. Ayşe ona çılgınlar gibi aşık. Ali de Ayşeyi seviyor ama, biraz mesafeli. Herşeyi oluruna bırakan cinsten. Ayşe : Ali' nin sevdalısı, dedim ya Ali' ye çılgınlar gibi aşık. onun için yapamayacağı hiç bir şey yok. Mehmet : Ayşe' ye aşık ancak, Ayşe ona ilgisiz. çünkü o Ali' yi seviyor. Mehmet ise Ayşe' ye olan sevdasını içine gömmüş, Ayşenin dönüp dolaşıp bir gün kendisine geleceği günü umutla ve sabırla bekliyor. Sandalcı : İki

Bu konu 1996 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Bir kişilik hikayesi 1996 Reviews

Konuyu değerlendir: Bir kişilik hikayesi

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1996 kez incelendi.

AyMaRaLCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    5172
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Tecrübe Puanı
    100
    @AyMaRaLCaN

Standart Bir kişilik hikayesi

Bir kişilik hikayesi

Merhaba ;
    Ali : Ayşe' nin yavuklusu. Ayşe ona çılgınlar gibi aşık. Ali de Ayşeyi seviyor ama, biraz mesafeli. Herşeyi oluruna bırakan cinsten.
    Ayşe : Ali' nin sevdalısı, dedim ya Ali' ye çılgınlar gibi aşık. onun için yapamayacağı hiç bir şey yok.
    Mehmet : Ayşe' ye aşık ancak, Ayşe ona ilgisiz. çünkü o Ali' yi seviyor. Mehmet ise Ayşe' ye olan sevdasını içine gömmüş, Ayşenin dönüp dolaşıp bir gün kendisine geleceği günü umutla ve sabırla bekliyor.
    Sandalcı : İki köy arasında geçen ırmakta sandalı ile ücret karşılığı yolcu taşıyarak geçimini sağlayan kendi halinde evli / çocuklu biri. Kısacası ekmek parası derdinde...
    Kadı : Bildiğimiz kadı işte...
    Ali ve Mehmet karşı köyde oturmakta, Ayşe ise bu tarafta. Ayşe bir gün Ali' ye gitmeye karar verir. Sandala biner, Sandalcı Ayşe'den ücret ister. Ayşenin parası yoktur. Ancak bir yandan da gitmesi gerektiği ... Sandalcı, " iyi güzel de benimde bir ailem var, onlara akşam aş ve ekmek lazım, sizden almazsam, ondan almazsam nasıl geçineceğim" der. Ayşe çaresiz " sizi anlıyorum, üzerimdeki elbiselerimi vereyim (iç çamaşırlar hariç ) eskicide satarsınız sanırım ücretinizi karşılar" der. Sandalcı bu teklifi kabul eder, elbiseleri karşılığında Ayşe' yi karşıya geçirir. Karşıda Ali kendisini beklemektedir. Az ileride de Mehmet. Aman allahım Ali ne görsün ? Ayşe yarı çıplak, yanında Sandalcı. Buz gibi kesilir, etrafına bakar, Mehmet de onları izlemektedir. Ayşe olanı biteni Ali' ye anlatır. Ali, biraz düşündükten sonra " Hayır der, ben seni bu halinle kabul edemem. Biliyorum, beni çok seviyorsun ama, yaptıklarını asla kabul etmiyorum." der ve yılların sevdasını bir kalemde orada bitirir.
    Ayşe tekrar çaresizdir. Sevdası uğruna ortada kalmıştır. Az ileride bekleyen Mehmet'e gider. Hani der " sen beni seviyordun ya, bak işte sana geldim. Beni kabul edermisin ?" Mehmet' de " Hayır der, ben seni eski halinle sevmiştim. yani hayatında Ali varken. eğer o zaman gelmiş olsaydın kabul ederdim. Ancak şimdi Ali seni terk ettiği için bana geldin. Şimdi de ben seni kabul etmiyorum." der ve gider.
    Mağdurlar (Ali-Ayşe-Mehmet) ve sandalcı toplanıp bu olayı kendi aralarında kim haklı, kim haksız diye tartışırlarken içlerinden biri " ya biz niye tartışıyoruz, gelin hep birlikte Kadı' ya gidelim o karar versin kim haklı, kim haksız."
    Hep birlikte Kadı' ya çıkarlar. Kadı herkesi sabırla dinler ve der ki ; " Çocuklar bence hepiniz haklısınız"

Şimdi siz ; kişileri haklılık sırasına göre sıralamak isterseniz (doğal halinizle ve önyargısız) sıralamayı nasıl yaparsınız ?
    Örnek :
    1. Kadı
    2. Ayşe
    3. Ali
    4. Sandalcı
    5. Mehmet şeklinde

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Bir kişilik hikayesi

Kategori: Hikayeler

Konuyu Baslatan: AyMaRaLCaN

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1996