Meşhurların ölmeden önceki son sözleri... anat, din, felsefe, edebiyat, ve düşünce alanında dünyaya yön vermiş insanlar hayattayken söyledikleri kadar ölmeden önceki son sözleriyle de fark yaratmışlardır. İşte meşhurların ölmeden önceki son sözleri; Buna bir çare yokmu ya Rabbil alemin? - Yahya Kemal Beyatlı Bir imparator ayakta ölmeli. - Vespasien (Roma İmparatoru, 79)

Bu konu 1531 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Meşhurların ölmeden önceki son sözleri... 1531 Reviews

Konuyu değerlendir: Meşhurların ölmeden önceki son sözleri...

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1531 kez incelendi.

AyMaRaLCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    5172
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Tecrübe Puanı
    100
    @AyMaRaLCaN

Standart Meşhurların ölmeden önceki son sözleri...

Meşhurların ölmeden önceki son sözleri...

anat, din, felsefe, edebiyat, ve düşünce alanında dünyaya yön vermiş insanlar hayattayken söyledikleri kadar ölmeden önceki son sözleriyle de fark yaratmışlardır. İşte meşhurların ölmeden önceki son sözleri;

Buna bir çare yokmu ya Rabbil alemin? - Yahya Kemal Beyatlı

Bir imparator ayakta ölmeli. - Vespasien (Roma İmparatoru, 79)

Herşey canımı sıkıyor. - Winston Churchill

Ya duvar kâğıdı gidiyor ya da ben. Ölmek kaderde var;yaşayıp köhnemek hazin...-Oscar Wilde

Siyah bir ışık görüyorum. - Victor Hugo

Ölümün tadı, dilimin ucunda. Bu dünyadan olmayan bir şey hissediyorum. - Wolfgang Amadeus Mozart

Kimse bana inanmayacağı için, gördüklerimin yarısını bile anlatmadım. - Marco Polo

Merak etmeyin, daha ölmedim - Oğuz Atay (Arkadaşının evinde, kapıyı çalanlara banyoda söylediği sözler)

Çalışmalarım olması gereken kaliteye erişmediği için Tanrıyı ve insanlığı gücendirdim. - Leonardo da Vinci

Hadi oradan. Son sözler yeterince doğru söz söylememiş aptallar içindir. - Karl Marx

Lanet olsun! Bir kurşun! - Antonio José de Sucre (Bu güne kadar hiç küfretmeyen bir centilmen olduğu söylenir.)

Biraz daha ışık. - Johann Wolfgang von Goethe

Yaşasın tam bağımsız Türkiye! Yaşasın Marksizm-Leninizm! Yaşasın Türk ve Kürt halklarının kardeşliği!! Yaşasın işçiler, köylüler! Kahrolsun Emperyalizm! - Deniz Gezmiş

Bir merdiven çabuk bir merdiven getirin. - Nikolay Gogol

Beni bir antika olarak saklamaya çalışıyorsun ama işim bitti, öleceğim. - George Bernard Shaw (Ingiliz yazar, 1950, hemşireye)

Beni göğsümden vurun. - Benito Mussolini

Komedi Bitti. - Ludwig van Beethoven

Biraz dinleneyim. - Namık Kemal

Vur, korkak herif, sonuçta sadece bir adam öldüreceksin. - Ernesto Che Guevara

Ben görevimi burada bitiriyorum. - Albert Einstein

Vealeykümmesselam...-Mustafa Kemal Atatürk.

Allah memleketi korusun, millete zeval vermesin, haydi Allah'a ısmarladık. - Fatin Rüştü Zorlu

Sen de mi Brütüs? - Julius Caesar (Roma İmparatoru, M.Ö. 44)

Demek böyle ölünürmüş...-Necip Fazıl Kısakürek

Ah iyi olsam, terliklerimi giysem, şu odada dolaşsam, şu köşeye geçsem, resimlerimi yapsam. - Cemal Nadir

Ölüyorum tanrım/Bu da oldu işte./Her ölüm erken ölümdür/Biliyorum tanrım./Ama, ayrıca, aldığın şu hayat/Fena değildir.../Üstü kalsın... - Cemal Süreya

Haşa ben ölümden korkmuyorum. Çünkü ben Müslümanım. Her Müslümana yakışan da ölümü tebessümle karşılamaktır. Hakikaten ölüm ebediyet âlemine açılan ilk perdedir. - Muhammed İkbal

("Tanrı ruhunu affetsin" diyen papaza karşılık olarak) Neden olmasın? Ne de olsa kendi malı. - Charlie Chaplin

Asıl ölüm, ilimden payını almayanlaradır. Faydalı ile faydasızı bilenler bilgi sâhipleridir. - Şeyh Edebali

Rabbimiz, beni kendi hazretine dâvet ediyor. Artık gitmek zamânıdır. Yâ Azrâil! Çabuk ol! Beni Rabbime çabuk kavuştur!-Hazreti Mevlana

Allahumme Er-Refik el-Ala (Allah'ım Yüce Dosta!) - Hz. Peygamber

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Meşhurların ölmeden önceki son sözleri...

Kategori: Atış Serbest

Konuyu Baslatan: AyMaRaLCaN

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1531

Sinemde yanar dağlar bahçeler bağlar yetim
    Sensizken canım ağlar bensizken memleketim
    Özüme bir kez dokun gör nasıl birisiyim
    Aşka aşıkken bile memleket delisiyim

Etiketler