Kullanıcı Tag Listesi

KIBRIS RUM KESİMİ: "Katliamların başladığı 1912 yılından Kıbrıs Barış Harekatı"nın yapıldığı 1974 yılına kadar 1000"i aşkın Türk Rumlar tarafından öldürüldü." YUNANİSTAN: "1829"da Yunanistan"ın bağımsızlığını kazanmasıyla Mora"daki Türkler göçe zorlandı 20 bin Türk katledildi. 1923 yılında Lozan"da imzalanan Türk ve Yunan azınlıkların karşılıklı mübadelesine ilişkin anlaşmanın ardından Batı Trakya bölgesinde yaşayan Türkler üzerinde sistemli olarak 'etnik ve kültürel soykırım' başlattı.

Bu konu 951 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Avrupa'nın Yaptığı Soykırımlar - Katil Balina 951 Reviews

  Konuyu değerlendir: Avrupa'nın Yaptığı Soykırımlar - Katil Balina

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 951 kez incelendi.

 1. #1
  Emine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  14.08.08
  Mesajlar
  20.681
  Konular
  10867
  Beğendikleri
  10
  Beğenileri
  77
  Bahsedildi
  0 Mesaj
  Etiketlenmiş
  1 Konu
  Tecrübe Puanı
  100
  @Emine

  Standart Avrupa'nın Yaptığı Soykırımlar - Katil Balina

  KIBRIS RUM KESİMİ:
  "Katliamların başladığı 1912 yılından Kıbrıs Barış Harekatı"nın yapıldığı 1974 yılına kadar 1000"i aşkın Türk Rumlar tarafından öldürüldü."

  YUNANİSTAN:
  "1829"da Yunanistan"ın bağımsızlığını kazanmasıyla Mora"daki Türkler göçe zorlandı 20 bin Türk katledildi. 1923 yılında Lozan"da imzalanan Türk ve Yunan azınlıkların karşılıklı mübadelesine ilişkin anlaşmanın ardından Batı Trakya bölgesinde yaşayan Türkler üzerinde sistemli olarak 'etnik ve kültürel soykırım' başlattı. Türklerin hukuki siyasi kültürel ve dini haklarının kısıtlanması ibadetlerine izin verilmemesi gibi yoğun baskılar sonucu 400 bin Türk bölgeyi terk etmek zorunda kaldı."


  BELÇİKA:
  "1.Dünya Savaşı"nın ardından Ruanda"nın yönetimi Belçikalılara verildi. Belçika"nın sömürgesi altındaki Ruanda ve Kongo"da 10 milyondan fazla insan soykırıma uğradı."

  İTALYA:
  "İtalya"nın Libya"da 1911"den 1940"lı yıllara kadar uyguladığı imha operasyonları ve çölün ortasına kurduğu toplama kamplarında yüz binlerce Afrikalı Müslüman hayatını kaybetti. İtalya diktatörü Mussolini Etiyopya'da ve Yugoslavya'da 300 bin insanı katletti."

  FRANSA:
  "Fransa 1830 yılında Cezayir"i işgal etti. 132 yıl boyunca Cezayir"i işgal altında tutan Fransa 1954-1962 yılları arasında 1.5 milyon Cezayirliyi katletti. Fransa 1.Dünya Savaşı"nda da 900 bin Afrikalının ölümüne sebep oldu."

  ALMANYA:
  "Almanlar 1933-45 yılları arasında Büyük Alman İmparatorluğu"nu kurmak ve mükemmel Alman ırkını yaratmak hedefiyle diğer milletlerden ve etnik gruplardan 21 milyon insanı topluca kurşuna dizerek toplama kamplarında fırınlarda yakarak gaz odalarında zehirleyerek soykırıma uğrattılar. Gerek Almanya gerekse de Almanların işgal ettiği diğer ülkelerde yaşayan 2 milyon Yahudi sistematik bir biçimde vurularak asılarak yakılarak ve zehirlenerek öldürüldü. Almanlar 1891 yılında da hammadde ve işgücü ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Namibya"ya sömürge kurmak amacıyla çıktı. Adanın yerlileri Herero ve Namalar üzerine taarruz eden Alman askerleri yaşlı kadın çocuk dinlemeden 117 bin insanı katletti. Yaklaşık 132 bin yerliden geriye 15 bini sağ kalabildi."

  DANİMARKA:
  "AB ülkelerinden Danimarka 1945 yılında 250 bin Alman mülteciyi ölüme terk etti. Sovyet Ordusu"nun Alman topraklarına doğru ilerlemesinden kaçan 250 bin Alman mülteci Danimarka"ya sığındı. Üçte birini 15 yaşından küçük çocukların oluşturduğu Almanlar tel örgülerle çevrili toplama kamplarına alındılar. Binlerce çocuk ve yetişkin tifüs bağırsak iltihabı ve ishal sonucu yaşamını kaybetti."

  İSPANYA:
  "İspanya diktatörü Francisco Franco ülkesinde 30 bin muhalifini öldürttü. İspanyollar Amerikalılarla birlikte milyonlarca Kızılderili"yi katletti."

  İNGİLTERE:
  "İngiltere 1788-1938 tarihleri arasında sömürgeleştirmek amacıyla gittiği Avustralya"da yerleşik yerli halk Aborjinleri sistematik olarak yok etti. İngilizlerin aralarına salgın hastalık yaydığı bununla da yetinmeyip yemeklerine zehir katarak yok etmeye çalıştığı 750 bin Avustralya yerlisinden geriye sadece 31 bin kişi sağ kalabildi."

  RUSYA:
  "Lenin 1917-1920 yılları arasında 30 bin muhalifini infaz ettirdi. 1944 yılında Rusya Çeçen İnguş Karaçay-Malkarlar ile Kırım Türklerini trenlere bindirerek Sibirya ve Kazakistan"a sürgün etti. Bu sürgünde 500 bini aşkın Müslüman Türk yollarda öldü. Rusya'nın Çeçenistan"a yaptığı saldırılarda da 200 binin üzerinde sivil katledildi."

  AMERİKA:
  "Amerika soykırımlara Kızılderilileri katletmekle başladı. Amerikalılar ve İngilizler Almanların savaşı kaybetmelerinin ardından Dresden kentine sığınan Alman göçmenlerin üzerine 3 gün süreyle havadan bomba yağdırdı. Saldırılarda çocuk ve kadınların oluşturduğu 200 bin kişi öldü. Amerika"nın Japonya"nın Hiroşima ve Nagazaki kentlerine attığı atom bombaları sonucu 135 bin kişi öldü. ABD"nin Vietnam"ı işgali ise 70 bin kişinin ölümüyle sonuçlandı. ABD son olarak Felluce"de 1500 sivili öldürdü. İngiliz Tıp Dergisi Lancet'in yaptığı araştırmaya göre Irak'ta ABD işgali dolayısıyla ölen sivillerin toplam sayısı 655 bine ulaştı."


  Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

        Konu: Avrupa'nın Yaptığı Soykırımlar - Katil Balina

        Kategori: Tarihde Bugün

        Konuyu Baslatan: Emine

        Cevaplar: 0

        Görüntüleme: 951


Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajinizi Degistirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Facebook Baglan Giriş