Kullanıcı Tag Listesi

Dostun, Dosta Uzattığı Zeytin Dalı, Hayatın akışı insanlara değişik yollar çizerken iç dünyalarında hergün farklı fırtınalar yaşatabiliyor. İnsanlar bazan nefislerine uyarak, bazan da çevrenin etkisi veya ruh halleri ile bu fırtınalarda savrulup dururlar.Eğer ki, sığınacağınız bir limanınız yoksa bocalar çıkmaza düşer hatta dini inanışlarınıza ters düşecek hareket ve davranışları yapabilirsiniz.http://www.islamafaki.com/Smileys/classic/animislam3en4nu1.gif'ıma çok şükür

Bu konu 722 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Dostun Dosta Uzattığı Zeytin Dalı 722 Reviews

Konuyu değerlendir: Dostun Dosta Uzattığı Zeytin Dalı

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 722 kez incelendi.

Emine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    10867
    Beğendikleri
    10
    Beğenileri
    77
    Bahsedildi
    1 Mesaj
    Etiketlenmiş
    1 Konu
    Tecrübe Puanı
    100
    @Emine

Standart Dostun Dosta Uzattığı Zeytin Dalı

Dostun, Dosta Uzattığı Zeytin Dalı,

Hayatın akışı insanlara değişik yollar çizerken iç dünyalarında hergün farklı fırtınalar yaşatabiliyor. İnsanlar bazan nefislerine uyarak, bazan da çevrenin etkisi veya ruh halleri ile bu fırtınalarda savrulup dururlar.Eğer ki, sığınacağınız bir limanınız yoksa bocalar çıkmaza düşer hatta dini inanışlarınıza ters düşecek hareket ve davranışları yapabilirsiniz.'ıma çok şükür ki, ben bir limana sahibim ve ondan razı olsun.Tüm manevi yükümü yüklendiği gibi bana kol kanat oluyor.
    Evet bir fırtınanın içindeyiz, fırtına küçük olmasına rağmen başka sebeplerden dolayı hırçınlaştı, daha da zarar verici olmaya başladı. rızası için kurulan dostlukların bozulması için şeytanın ordusuyürürmüş. Birlik, beraberlik ve kardeşliğin bozulması için. İman ehliolarak bizler hata yaptık. Nedenleri veya niçinleri önemli değil!! Hatayı yapan veya yaptıranda önemli değil!!!
    Eğer mü'miniz Efendimizin izindeyiz diyorsak hadis ve ayetlerinışığı altında sevdiklerimizi üzmeden zeytin dalını tutalım. Yarın mahşer gününün hesabını düşünerek, dünyalık bir tartışma kırgınlıklarabbimizin huzuruna çıkmayalım. Hata insan oğlunda hep vardır veolacaktır.Hataları örtücü olmalıyız. Ben veya sen örttün düşüncesi olmadan bir yanlış varsa beraber kapatılmalı. Eğer bizler islamıanlatıp kaleme alıyor ve hadislere ayetlere ters hareket ediyorsak,bizlere güvenen insanlara, küçüklerimize nasıl örnek olabiliriz ki? Kalemlerimiz ve gönlümüz ayrı hareket ediyorsa insanlar bize güvenirmi? Yaradan kalplerimizi bilmez mi?
    Kimin veya kimlerin haklı veya haksız olduğu önemli değil şu an. Rabbim iki kulundan razı mı bu daha önemli bence. Sizler benden bensizlerden razı olsam ne olacak yaradan benden razı olmazsa veya sizden razı olmazsa!!!!!
    Ortada bir gerçek var ki, 'ınrızasını almak için kurulmuş bir dostluk vardı ve bu dostluğu nefis,dünya hırsı. şeytanın oyunlarının yıkmasına izin vermek istemiyorum.Suçlu veya suçsuz olduğumdan değil inandığım uğrunda canımı vereceğimRabbim için, dinim için,Kainatın güneşi için ve bir sevdiğim canım dediğim dostum için,
    rızası için sana gönül verdiğim için sana zeytin dalı uzatıyorum...Kalpleri en iyi Yaradanım biliyor .
    Rümeysa kardeşim bu zeytin dalı sana gönülden uzatılıyor,
    için kurulan dostlukları bir fırtına yıkmamalı,
    bunu bir imtihan geçit olarak görüp,
    kardeşlik anlayışımızdaki eksiklerimizi beraberce kapatalım.
    Bizler basit iki insan değiliz benliğimizden soyunalım.
    Yüce yaradanın yarattığı kullarıyız,
    Efendimizin ümmetiyiz.
    Kardeşlerimizin değer verdiği,
    gönüllerine aldığı iki canız.
    Ne sen sana aitsin, nede ben bana aitim,
    Biz ın kuluyuz.
    Ne Rabbimi üzmek
    ne de,
    sevdiklerime gözyaşı akıttırmak isterim.
    Seni Rabbime emanet ediyorum.

Dostun dosta uzattığı zeytin dalı.

Dostun, dosta uzattığı zeytin dalı...

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Dostun Dosta Uzattığı Zeytin Dalı

Kategori: Atış Serbest

Konuyu Baslatan: Emine

Cevaplar: 0