Kullanıcı Tag Listesi

http://askmen.mynet.com/images/saglik-ve-spor/vucut-gelistirme/swissball.jpg Büyük göğüs kasları ya da belirgin baklavalar. Amaç ne olursa olsun hepimizin istediği şey ortak, o da çabuk sonuç elde etmek. Yoksa siz hala spor salonuna gidip önce ağırlık, sonra da kardiyo antrenmanı mı yapıyorsunuz? Bu hem gereksiz hem de etkisiz bir yöntem. Artık spor salonuna giderken 'Bugün kardiyo mu yoksa ağırlık çalışması mı yapsam?" diye düşünmeyeceksiniz. Nasıl mı?

Bu konu 836 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Bir Saatte Ağırlıksız Kaslan 836 Reviews

  Konuyu değerlendir: Bir Saatte Ağırlıksız Kaslan

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 836 kez incelendi.

 1. #1
  ŞiMaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  10.12.09
  Mesajlar
  22.194
  Konular
  11199
  Beğendikleri
  0
  Beğenileri
  8
  Bahsedildi
  0 Mesaj
  Etiketlenmiş
  0 Konu
  Tecrübe Puanı
  100
  @ŞiMaL

  Standart Bir Saatte Ağırlıksız Kaslan  Büyük göğüs kasları ya da belirgin baklavalar. Amaç ne olursa olsun hepimizin istediği şey ortak, o da çabuk sonuç elde etmek.

  Yoksa siz hala spor salonuna gidip önce ağırlık, sonra da kardiyo antrenmanı mı yapıyorsunuz?

  Bu hem gereksiz hem de etkisiz bir yöntem. Artık spor salonuna giderken 'Bugün kardiyo mu yoksa ağırlık çalışması mı yapsam?" diye düşünmeyeceksiniz.

  Nasıl mı?

  Uygulaması kolay ve her saniyesini etkili bir şekilde değerlendirmeniz amacıyla hazırlanmış bu 7 antrenman programıyla. Bu programla sizin şu anda yaptığınız antrenman arasındaki en büyük fark denge unsurundan kaynaklanıyor. Size şöyle bir örnek verelim; tek ayak üzerinde curl yapmaya çalışın, ne dediğimizi o zaman daha iyi anlayacaksınız.

  Oysa mükemmel bir antrenman programına sahip olmak için yapmanız gereken son derece basit; altı farklı parçayı birleştirmek. Ancak merak etmeyin. birleştirme kısmını antrenör Ahvyn Cosgrove halletmiş, size sadece yapması kalıyor. Cosgrove'un değişik versiyonlarını sporcularına uyguladığı bu programdan faydalanmak artık sizin de elinizde.

  Stratejinizi belirleyin ve yola koyulun. Kısa sürede aldığınız sonuçlar karşısında şaşıracaksınız.

  Kaslarınızı ateşleyin

  Strateji: Vücudunuzu daha fazla kas lifini harekete geçirecek şekilde çalıştırın.

  Yatırım: Beş dakika

  Çalışma: Geleneksel ısınma yöntemlerini bir kenara bırakın. Onun yerine jimnastik hareketleri yapmayı tercih edin. Bunu yapmak hem beyninizle kaslarınız arasındaki iletişimi güçlendirir hem de ağırlık antrenmanlarında hareket aralığını artırmanıza yardım eder. Eğer antrenmanınız bir oyunsa, bu hareketler de birer prova sayılır.

  Zayıf noktaları hedef alın

  Strateji: Problemli bölgelerinizi belirleyin ve zayıf noktalarınızı güçlendirerek sakatlık riskini azaltın.

  Yatırım: Dört dakika

  Çalışma: Herhangi bir kasınız ya da ekleminiz ağrıyor mu? Eğer cevabınız "Bazen ya da sadece şu zamanlarda..." ise o zaman bir doktora görünün. Böyle bir şikayetiniz yoksa kalça, omuz ve sırt kaslarınızı çalıştırın. Eğer bu kaslarınızda bir zayıflık varsa, bel, omuz ya da diz sakatlığı geçirme riskiniz çok daha fazla demektir. Bunun için sağ tarafta yer alan 'Sakatlıklardan korunma' antrenmanını kullanabilirsiniz.


  Daha az zamanda daha çok kas

  Aşağıda göreceğiniz antrenman programları yeni stratejilerinizi çalışmalarınızda kullanmanız için tasarlandı. Hareketler size kolay gelmeye başladıkça, yerlerine yeni egzersizler koymaktan çekinmeyin.

  Antrenmana başlama

  Bu hareketleri antrenmanınızın başında yapın. Bu hareketler omuzlarınızı, sırtınızı, belinizi, dizinizi ve bileklerinizi zor egzersizlere hazırlayacaktır.

  Warrior Lunge  Ayaktayken sol ayağınızı bir adım öne alın ve sağ ayağınızı da 30 santimetre kadar geri alın. Kollarınızı havaya kaldırın ve dizlerinizi kırarak vücudunuzu yere yaklaştırın. Sağ üst bacağınızın ön bölümü iyice gergin olana kadar ağırlığınızı öne verin. Hareketin sonunda sağ diziniz yere iyice yaklaşmış olmalı. Bu şekilde üç-beş saniye bekleyin ve başlangıç pozisyonuna dönün. Her iki tarafa da üç-beş tekrar yapın.

  Sumo Squat to Stand  Ayaklarınızın arası açık ve parmaklarınız dışa dönük olacak şekilde ayakta durun. Dizlerinizi kırarak belinizden aşağı sarkın ve ellerinizle ayak başparmaklarınızı tutun, Şimdi, belinizi bileklerinize yaklaşana kadar aşağı indirin. Ayak parmaklarınızı tutarak bacaklarınızı düzeltebildiğiniz kadar düzeltin. Hareketi yavaş yapmaya dikkat edin. 12-15 tekrardan oluşan bir yada iki set yapın.

  Sakatlıklardan korunma

  Egzersizleri 10 tekrardan bir ya da iki set olarak yapın.

  Köprü  Dizleriniz kırık olacak şekilde yere sırtüstü uzanın ve dizlerinizin arasına bir havlu alın. Bileklerinizi çevirerek ayaklarınızı dizlerinize doğru çekin. Kalçanızı sıkın ve belinizi yerden kaldırın. Tekrarın sonunda belinizi yere yaklaştırın ama değdirmeyin.

  Lateral Tube Walk  Bileklerinizden bacaklarınıza bir bant geçirin ve dizlerinizin üzerine kadar çıkarın. Dizleriniz hafif kırıkken ellerinizi belinize koyun ve önce sağa doğru sonra sola doğru yana adımlar atarak ilerleyin.

  Merkez bölgenizi çalıştırın

  Strateji: Dengeli ve güçlü bir merkez bölgesi oluşturun. Güçlü bir vücudun ilk şartı güçlü bir merkez bölgesidir. Dahası, sağlam bir karın bölgesi kadınların da ilgisini çeker.

  Yatırım: Sekiz dakika

  Çalışma: Merkez bölgeniz, yani karın kaslarınız, beliniz ve alt sırt bölgeniz sakatlıklardan korunma ve performans konusunda vücudunuzun en önemli bölgesidir. Daha iyi sonuçlar elde etmek için merkez bölgenizi, enerjinizin yerinde olduğu zamanlarda, yani antrenmanınızın başında çalıştırın.

  Kaslarınızı çalıştırın

  Strateji: Kaslarınızı büyütmek için daha fazla ağırlığı daha az zamanda kaldırın.

  Yatırım: 30 dakika

  Çalışma: Ağırlık antrenmanı kas geliştirmenin en önemli parçasıdır. Antrenman programınızı, değişik egzersizleri dönüşümlü olarak yapacağınız şekilde düzenleyin. Bir egzersiz yapın, bir dakika dinlenin ve bir sonraki egzersize geçin. Buna iki egzersizin bütün setlerini bitirene kadar devam edin. Bitince de bir sonraki ikiliye geçin. Bu yöntem yarım saatlik bir süre içinde 15-20 set yapmanızı sağlar ve kaslarınızın gelişim potansiyelini artırır.


  Yağ yakımını hızlandırın

  Strateji: Kaslarınızı daha belirgin hale getirmek için ağırlık antrenmanıyla yağlarınızı yakın.

  Yatırım: Dört dakika

  Çalışma: Aralıklı (interval) antrenman kavramına aşinasınızdır. Bu antrenman metodunun en önemli yanı yağ yakmanızı sağlamasıdır. Ancak size başka bir önerimiz olacak. Squat, barfiks ve sınav hareketlerini sırasıyla 20 saniye boyunca yapın, aralarda 10 saniye dinlenin. Buna dört dakika boyunca devam edin. Bu yöntem metabolizmanızı hızlandıracak ve gücünüzü artıracaktır.

  Yarına hazırlanın

  Strateji: Antrenman sonrası ağrıları bir sonraki çalışmanıza kadar sonlandırın.

  Yatırım: Dokuz dakika

  Çalışma: Antrenman sonrası birkaç dakikanızı kaslarınızı esnetmeye ayırın. Kas liflerinin üzerini kaplayan dokuları bu şekilde çalıştırarak sakatlık riskinizi önemli derecede azaltabilirsiniz. Bu konuda sağ tarafta bulunan 'Esnekliği artırma' antrenmanında yer alan hareketler size fazlasıyla yardımcı olacaktır. Bu egzersizleri düzenli olarak yapmak sizi sadece sakatlıklara karşı korumaz, aynı zamanda diğer egzersizlerdeki performansınızı da artırmanıza yardım eder.

  Swissball L  Bir swissball'un üzerine şekildeki gibi geçin. Dirseklerinizi 90 derecelik bir açıyla kırın ve omuz seviyenize doğru kaldırın. Hareketin sonunda iki kolunuzda L harfi şeklinde olmalı. Daha sonra hareketi tekrarlayın.

  Swissball Y  Aynı başlangıç pozisyonunu alın fakat bu kez kollarınızı omuzlarınızdan aşağı sarkıtın. Daha sonra kollarınızı 45 derecelik bir açıyla kaldırarak vücudunuzun bir Y harf i şekli almasını sağlayın ve tekrar başlangıç pozisyonuna dönün.

  Swissball T  Aynı Swissball Y hareketindeki başlangıç pozisyonunu alın ama bu kez kollarınızı yanlara doğru açarak vücudunuzun bir T harfi şeklini almasını sağlayın ve hareketi tersten yaparak tekrar başlangıç pozisyonuna dönün.

  Esneklik artırma

  Haftada en az bir kere sünger makarna (foam roll) kullanarak önemli kas gruplarınızı çalıştırın. Bel bölgenizde bulunan kasları ve göğsünüzü her gün, diğer kas gruplarınızı da onları çalıştırdığınız günlerde esnetin.

  Kneeling Hip-Flekor Stretch  Bir ayağınızı bir sehpanın üzerine koyun, diğer ayağınız yerde olsun. Arkadaki diziniz yere değene kadar vücudunuzu yere yaklaştırın, 30 saniye bekleyin ve aynı hareketi diğer tarafa doğru tekrarlayın.

  Lying Chest Stretch  Bir sünger makarnanın üzerine sırtüstü uzanın, kollarınız 90 derecelik bir açıyla kırık olsun. Üst kollarınız şekildeki gibi yere paralel gelmeli ve avuç içleriniz tavana bakmalı. Bu şekilde 30 saniye bekleyin.


  Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

        Konu: Bir Saatte Ağırlıksız Kaslan

        Kategori: Baylara Özel

        Konuyu Baslatan: ŞiMaL

        Cevaplar: 0

        Görüntüleme: 836


Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajinizi Degistirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Facebook Baglan Giriş