Kullanıcı Tag Listesi

Azərbaycanın Bakü - Ulaşımı Entelektüel Yönetim Merkezi http://azerbaijans.com/uploads/intellektual%20idareetme%20merkezi.jpg Ulaşımı Entelektüel Yönetim Merkezi'nin oluşturulmasında temel amaç Bakü'de ulaşım sisteminin geliştirilmesi, ulaşım hizmetlerinin kalitesinin yükseltilmesi, sosyal ulaşımın hareketinin düzenlenmesi ve hareket rotasını en uygun şekle getirmektir. Ayrıca, sistem toplumsal ulaşımda tek ödeme kartlarının uygulamasını öngörüyor. Sistem dünyanın sekiz ülkesinde var,

Bu konu 655 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Azərbaycanın Bakü - Ulaşımı Entelektüel Yönetim Merkezi 655 Reviews

Konuyu değerlendir: Azərbaycanın Bakü - Ulaşımı Entelektüel Yönetim Merkezi

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 655 kez incelendi.

AyMaRaLCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    5200
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    14
    Bahsedildi
    0 Mesaj
    Etiketlenmiş
    0 Konu
    Tecrübe Puanı
    100
    @AyMaRaLCaN

Standart Azərbaycanın Bakü - Ulaşımı Entelektüel Yönetim Merkezi

Azərbaycanın Bakü - Ulaşımı Entelektüel Yönetim Merkezi

Ulaşımı Entelektüel Yönetim Merkezi'nin oluşturulmasında temel amaç Bakü'de ulaşım sisteminin geliştirilmesi, ulaşım hizmetlerinin kalitesinin yükseltilmesi, sosyal ulaşımın hareketinin düzenlenmesi ve hareket rotasını en uygun şekle getirmektir. Ayrıca, sistem toplumsal ulaşımda tek ödeme kartlarının uygulamasını öngörüyor. Sistem dünyanın sekiz ülkesinde var, ancak bu ülkelerin bir ve iki şehrini kapsamaktadır.
    Yeni sistemin Bakü'de gerçekleştirilmesi 2008 yılında (projenin uygulanmasını Kore Cumhuriyeti "SK C & C" şirketi yapıyor) başlanmıştır.Yönetim Merkezi'nde elde edilecek tüm verilerin canlı yayımla televizyon ve radyo kanallarına aktarılması mümkün olan televizyon ve radyo stüdyosu da tesis edilmiştir ki, bununla da, konferans ve eğitim salonlarında merkezin faaliyetini canlı izlemek mümkündür. Merkezde 600 dijital görüntüyü yansıtan, dünyada en büyük - 120 m2 alanı olan monitör bulunmaktadır. Monitör aracılığıyla 150 yol kavşağında ulaşımın hareket durumu, aynı zamanda 2 bin otobüsün yönetimi ile ilgili bilgileri 192 kamera aracılığıyla elde etmek mümkündür. Ayrıca, İçişleri Bakanlığı'nın 600 kamerasının kayda aldığı görüntülerin de izlenmesi bu merkezde yapılacaktır.Üç aşamadan oluşan entelektüel ulaşım sisteminin birinci aşaması Bakü'nün ana sokak ve caddelerini kapsıyor. Bu süreç ikinci aşamada 2 bin 200 km2 alanda Büyük Bakü ve Abşeron arazisini, üçüncü aşamada ise cumhuriyetin tüm bölgelerinde ulaşım altyapısını kapsamıştır. Birinci aşamada Bakü'de entelektüel ulaşım sistemi donanımının kurulumu sonlanmıştır, 20 Aralık 2011 yılında merkezin açılışı töreni olmuştur

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Azərbaycanın Bakü - Ulaşımı Entelektüel Yönetim Merkezi

Kategori: Azerbaycan

Konuyu Baslatan: AyMaRaLCaN

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 655

Sinemde yanar dağlar bahçeler bağlar yetim
    Sensizken canım ağlar bensizken memleketim
    Özüme bir kez dokun gör nasıl birisiyim
    Aşka aşıkken bile memleket delisiyim

Etiketler

Yer imleri