bio enerji hakkında herşey ALTERNATIF TIP VE ÖNEMI Günümüzde hastalarin bakim ve tedavisini çagdas tibbin bilimsel yöntemleri ile çalisan doktorlar, hemsireler ve diger saglik elemanlari üstlenmistir. Bütün ülkeler, gerekli tip egitimi görmüs saglik elemanlari, koruyucu hekimlik önlemleri ve yaygin asi kampanyalari ile insanlara hizmet vermeyi bir görev bilmislerdir. Ancak, çagdas tibbin hala teshis koyamayip, tedavi edemedigi bir çok hastaliklar mevcuttur. Örnegin; kanser, romatizma,

Bu konu 6240 kez görüntülendi 25 yorum aldı ...
bio enerji hakkında herşey 6240 Reviews

Konuyu değerlendir: bio enerji hakkında herşey

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 6240 kez incelendi.

AyMaRaLCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    5172
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Tecrübe Puanı
    100
    @AyMaRaLCaN

Standart bio enerji hakkında herşey

bio enerji hakkında herşey

ALTERNATIF TIP VE ÖNEMI
    Günümüzde hastalarin bakim ve tedavisini çagdas tibbin bilimsel yöntemleri ile çalisan doktorlar, hemsireler ve diger saglik elemanlari üstlenmistir. Bütün ülkeler, gerekli tip egitimi görmüs saglik elemanlari, koruyucu hekimlik önlemleri ve yaygin asi kampanyalari ile insanlara hizmet vermeyi bir görev bilmislerdir. Ancak, çagdas tibbin hala teshis koyamayip, tedavi edemedigi bir çok hastaliklar mevcuttur. Örnegin; kanser, romatizma, seker, hiper tansiyon, çesitli bas agrilari, migren, hormon bozuklugu, kadin hastaliklari, asiri kilolar, sinir hastaliklari sizofreni, bagimlilik yapan maddeler ve daha bir çok hasligin teshis ve tedavisinde çagdas tibbin yetersiz oldugu bilinmektedir. Bu durumda her zorlugun yaninda bir kolaylik vardir. Bilimsel düsüncenin bittigi yerde alternatif düsünce zaruriyet haline geldigi için alternatif tip hiçbir zaman özelligini yitirmemistir. Tarihe baktigimiz zaman, çagdas tibbin iki yüz yillik bir geçmisi vardir. Oysaki insanlar, dünyanin kurulusundan bu yana, hep var olduklari için dertlerine çare bulmak zorunda kaldilar. Bunun içinde kimi zaman doga üstü güçlere sigindilar, kimi zaman dogal maddelerin iyilestirici etkisine inandilar. Günümüze kadar geçerliligini yitirmeyip, hala dünyanin her yerinde kullanilan, sifali bitkilerden hazirlanan ilaçlarla ve su tedavisi (hidroterapi ) denen yöntemlerle dertlerine çare buldular. Kisacasi alternatif tip, özelligini hiçbir zaman yitirmedi. Bilakis çagdas tipta oldugu gibi alternatif tipta her zaman yeniliklere açik olup, daha çagdas bir konuma gelerek, BIOENERJI yöntemi ile modern tibbin teshis ve tedavi edemedigi hastaliklari, tedavi etme basarisini göstermistir. Bundan dolayi alternatif tibbin hayatimizda önemli bir yeri oldugunu düsünerek, böyle faydali bir bilgiyi bütün insanlik alemiyle paylasmayi kendime görev bildim.

[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
    sitesinden alıntıdır.

karatasoglu.com sitesinden alıntıdır.

Abdullah Karataşoğlu na teşekkürler

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: bio enerji hakkında herşey

Kategori: Psikoloji

Konuyu Baslatan: AyMaRaLCaN

Cevaplar: 25

Görüntüleme: 6240

Sinemde yanar dağlar bahçeler bağlar yetim
    Sensizken canım ağlar bensizken memleketim
    Özüme bir kez dokun gör nasıl birisiyim
    Aşka aşıkken bile memleket delisiyim

Konular
    5172
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Tecrübe Puanı
    100
    @AyMaRaLCaN

Standart Cevap: bio enerji hakkında herşey

TESHIS VE TEDAVI
    Alternatif tip da tedavinin temel amaci, hastaligin nedenini tespit edip, ortadan kaldirarak, özgün bir tedavi yöntemi ile hastayi tamamen sagligina kavusturmaktir. Bunun için hastanin fizyolojik durumu önemli oldugu kadar, ruh sagligi da önemlidir. Her ne açidan olursa olsun kendini iyi hissetmeyen kisi ruhsal çöküntüler içerisinde oldugu için, öncelikle ruh sagligi göz önünde bulundurularak hastaya psikoterapi uygulanmasi kaçinilmazdir. Terapinin basariya ulasmasi için, iki kosulun gerçeklesmesi gerekir. Bunlardan biri; tedaviyi uygulayan kisinin fiziksel rahatsizliklarda uzman oldugu kadar, ruh sagligi alaninda da deneyimli olmasidir. Digeri ise, hastada iyilesme isteginin bulunmasidir. Bireysel psikoterapide, hasta ile uzman karsi karsiyadir. Hastaligi birlikte çözmeye çalisirlar. Bu amaçla uzman, hem hastayla, hem de çevresindekilerle konusarak bilgi toplar. Hastaliktan önceki bazi etkenleri arastirarak altta yatan sorunlari çözmege çalisir ve hastanin hayati sevmesini, iyilesme isteginin artmasini saglar. Bu durumda hastanin fizyolojik veya ruhsal olarak her ne rahatsizligi varsa BIOENERJI uzmani tarafindan tedavisi yapilip iyilesmesi saglanir. Gerektiginde alternatif tip ile bilimsel tip arasinda is birligi yapilarak, hasta tamamen sagligina kavusturulur. Bütün dünyada en sik bas vurulan geleneksel tedavi yollarindan biride, sifali bitkilerden hazirlanan ilaçlarla beraber, mineral kökenli bazi maddelerdir. Insanlarin umut bagladiklari bazi dogal maddeler, sonradan bilim adamlari tarafindan denenmis ve çagdas ilaç sanayinin ham maddeleri arasina katilmistir.Örnegin; Amerikan yerlilerinin yanik tedavisinde kullandiklari petrol yaglari, bu gün de çesitli merhemlerin temel maddesi olan vazelinin esin kaynagidir. Bazi ilaçlarin etkin maddesi, hala bitki özlerinden elde edilmektedir. Bu güne kadar yaptigim arastirmalar ve çalismalar neticesinde üç yüz on tür bitki çesidinin bir çok hastaligi tamamen iyilestirdigini tespit ettim. Ayrica BIOENERJI yöntemi ile sifali bitkilerin etkilesimi birlestirildiginde, tedavisi mümkün olmayan hiç bir hastalik düsünemiyorum. Zaten, günümüzde bir çok ülkenin tip fakültelerinde birer uzmanlik dali olarak benimsenmis BIOENERJI ile tedavi yöntemleri gelistirilirken, bir yandan da giderek yayginlasan alternatif tip hayatimizda önemli bir yer aliyor.

Konular
    5172
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Tecrübe Puanı
    100
    @AyMaRaLCaN

BIOENERJI'YE GEÇIS(UYGULAMA)

BIOENERJI' ye geçis yapabilmemiz için öncelikle buraya kadar ögrendiklerimizi beynimizde canlandirip degerlendirmemiz gerekir.Dünyanin bir çok yerinde insanlar yoga, meditasyon, parapsikoloji, :-):-):-):-)fizik vs. gibi çesitli metotlarla kendilerine bir simge belirleyip beyin fonksiyonlarini daha fazla ve etkin kullanmaya çalismaktadirlar. Hatta bazi insanlar psikolojik nedenlerden dolayi beyinin negatif enerji üretmesinden meydana gelen bazi rahatsizliklari bu metotlar suretiyle geçirdiklerini düsünürler. Gerçekte bu yöntem negatif enerjinin desarj olmasiyla saglanan geçici bir rahatliktir. Kimileride hipnoz sistemiyle insanlari psikolojik etkilesimle uyutarak bir seyler yaptiklarini sanirlar. Bu tür faaliyetler sadece insan sagligi alaninda kismi rahatlamalar için yardimci birer unsur olarak kullanilmaktadir. Oysaki BIONERJI insan ve hayvan sagliginin yani sira her alanda ve her faaliyetimizde kullanilabilmektedir. Bundan faydalanmak için kendimizi hayalden, hipnozdan, kendi belirledigimiz faydasiz simgelerden, varsayimlardan ve bir takim saplantilardan uzak tutarak gerçekte varligi inkar edilemeyen hakikati bulmamiz lazim. Bu durumda benim konu içinde anlatmaya çalistigim gerçek BIOENERJI' yi uygulayabilmek için de beynimizi daha fazla aktif duruma getirecek güç kaynaginin ve rabitanin ne oldugunu bilmemiz gerektigidir.

Konular
    5172
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Tecrübe Puanı
    100
    @AyMaRaLCaN

RABITA NEDIR?
    Rabitanin tarifini yapabilmek için hayatimizin büyük bir bölümünde hatta tamaminda göz ardi edemedigimiz somut gerçeklerden giris yapmak istiyorum. Hayatimiz boyunca temelinde mutlu bir yasam sürme istegi olan gayelerimiz vardir. Insanlar da ömürlerini bu amaçlarini gerçeklestirmek için yasarlar. Fakat ihtiyaçlar sonsuzdur ve kisilerin istem egolarinin sonu yoktur. Bir noktaya ulasildiginda bile hep daha üst bir nokta hedeflenir ve bunun için çalisilir. Iste insanlar bu gayelerini gerçeklestirirken bazi degerlerden de taviz verirler. Bu degerlerin basinda insan iliskilerinin temel unsurlarindan ikisi olan saygi ve sevgi gelir. Öyle ki insanlar en çok saydiklarini ve sevdiklerini bile kendi egolarinin tatmini ugruna kullanabilmektedirler. Bu durumlarda sevgi bitiyor ve yerini acilar alabiliyor. Oysaki ben sevgiyi sayginin bir ürünü olarak düsünüyor, ve saygiyi köklü bir agaca, sevgiyi ise o agacin dallarina benzetiyorum. Köklü bir agaç kolay yikilmaz dallari kirilsa da yeniden dal verebilir. Bu durumlarda en yakinimiza olan güvenimiz azalsa bile güvene bilecegimiz tek bir varlik vardir: O da EN GÜZEL OLANDIR. Her gücün sahibi kendisi oldugu için anahtar isimde hay ve nafi adidir. Bu isimlerle bedenimizde isiyi ve canliligi kazandigimiz gibi bilinmezlere açilan sir perdesini de kaldirip bakis alanimizi genisleterek beyin gücümüzü daha fazla kullanabiliriz. Kisaca anlatmak gerekirse rabita ona teslimiyettir..
    Iste insanin sevdigine inanip baglanmasi rabitadir. Bu durumda EN GÜZEL OLAN dan dolayi birbirimizi sevelim ama ondan baskasina teslim olmayalim çünkü bütün güzellikler ve basarilar onunla var olur. Bu durumda anahtar ismi ve rabitayi tanimak için çalistigimiz gibi bu gücü elde edebilmek içinde çalismamiz gerekir. Bilmeliyiz ki hiçbir basari çalismadan elde edilemez.

Konular
    5172
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Tecrübe Puanı
    100
    @AyMaRaLCaN

GÜCÜN ELDE EDILMESI
    Insanin bir alanda veya bir konuda basarili olmasi için en büyük ihtiyaçlardan biri de, çalisacagi alani ve konuyu iyi tanimasi ve bilmesi kadar, kendisini de iyi tanimasi ve bilmesidir. Çünkü her insanin farkli deger yargilari ve dogrulari vardir. Bu deger yargilari ve dogrulariyla ele aldigi konuyu kendisiyle örtüstürdügü zaman basari kaçinilmazdir. Simdiye kadarki katettigimiz yolda konu hakkinda bir çok bilgi elde ettik. Bu elde ettigimiz bilgileri kendi degerlerimiz ve dogrularimiza uygun bir sekilde adaptasyonunu sagladigimiz takdirde, beyin ve kalp yoluyla BIOENERJI’de kendi çizgimizi belirlemis oluruz.Bununla beraber önsezi, ön bilis ve öngörüsümüzü de gelistirmemiz gerekir. Bu sekilde 3 dk gibi kisa bir süreç içerisinde konu hakkinda kendimizi olgunlastirdigimiz gibi beynimizin 5/10 ‘ unu da açmis oluruz .Bu güçle beraber elde ettigimiz bilgilerin yanina daha bir çok bilgi de kendiliginden gelecektir. Edindigimiz bilgileri beynimizde tatbik edip, kalbimizde tasdikleyip, yasamimiza kazandirip, pratikte uygulamamiz gerekir. Aksi taktirde elde ettigimiz gücün kaybolmasi içten bile degildir.

Konular
    5172
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Tecrübe Puanı
    100
    @AyMaRaLCaN

GÜCÜN KORUNMASI
    Gücün elde edilmesi kadar elde edilen gücün korunmasi da bir o kadar önemlidir. Nasil bu yetenegin kazanilmasinda fazla bir zorlukla karsilasilmadiysa, ayni sekilde korunmasinda da hiçbir zorluk yoktur. Burada en önemli nokta çok sey bilmek degil, bildigini dogru uygulayabilmektir. Bilgi tatbik edilir, pratikte uygulanir, hayata geçirilirse yararli olur. Bu yarari ilk önce kendimiz için kullanmamiz gerekir. Çünkü kendine faydasi olmayan insanin toplum içinde faydali olmasi düsünülemez. Buradan da anlasilacagi gibi gücün korunmasinda en önemli faktörlerden biride kendi çikarlarimizi göz önünde bulundurdugumuz kadar toplum çikarlarini da göz önünde bulundurmaktir. Her insanin toplumla bir paylasim içerisinde bulunmasi gerekir. Özellikle BIOENERJI’de bu basariyi yakalamis insanlarin diger insanlarla iletisim içerisinde bulunmasi kaçinilmazdir. Tabii ki bütün bunlarin temelinde sevgi yatar; insan ve dünya sevgisi... Görüldügü üzere BIOENERJI’nin elde tutulmasinda ve korunmasinda da, kazanilmasinda oldugu gibi hayatimizi olumsuz sekilde etkileyecek hiçbir seyle karsilasmadik. Elde ettigimiz basarinin korunmasinda ve bu basarinin çitalarinin yükselmesinde de en önemli nokta, kendimizi gelisime ve yenilige açik tutmamizdir. Tersi durumda ne kendimize nede dünyaya faydamiz olur.
    Insan bildigini dogru yasarsa, Toplum ondan fayda bulur.
    Kisi topluma yararliysa, Iste ilim onda daim olur..!

Konular
    5172
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Tecrübe Puanı
    100
    @AyMaRaLCaN

BIOENERJI’DE IHTISAS
    BIONERJI’ de ihtisas yapmak için genis bir zamana ihtiyaç yoktur. Ilk etapta 113 gün, günde 45 dakika, sessiz ve sakin bir ortamda menfi düsüncelerimizden arinarak, gözlerimizi kapatip, anahtar isme konsantre (rabita) olarak beynimizde düsünme ve üretme kapasitemizi artirip, bedenimizi oldugundan daha farkli sekilde rahatlatarak bilincimizin normalin üzerinde açilmasini saglamamiz gerekir. O zaman beynimizin 2/10’u açiksa 3/10’u faal duruma gelir. Bu durumda üçüncü göz diye tabir edilen sir perdesi aralanmis olur ve önemli bir süreç baslar. Minimum 45 gün maksimum 313 gün gibi bir zamanda sir perdesinin tamamen açilmasi gerekir. Sürenin kisa veya uzun olmasi kisinin samimiyetine baglidir. Perdenin açilmasi için yapilmasi gereken görevler kesinlikle ihmal edilmemelidir.

Konular
    5172
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Tecrübe Puanı
    100
    @AyMaRaLCaN

IHTISASTA TEMEL KAVRAMLAR
    Basarili insanlara bakildiginda, bu insanlarin ulastiklari veya ulasacaklari noktalarda kendilerine göre bazi prensip ve kurallar koyduklari görülmüstür. Zaten hayatta veya belli bir alanda basarili olmak için belli bir disiplin ve bu disipline bagli birtakim prensipler ve kurallar gerekmektedir. Buradan da anlasilabilecegi gibi BIOENERJI’de de basariya ulasmak için birtakim temel kurallar mevcuttur. Bu kurallar:
    1- Islenecek konu hakkinda yeteri kadar düsünüp, konunun içerigi hakkinda muhakemede bulunmak.
    2- Konuya girmek için düsündüklerimizde tam kararli olmak.
    3- Ilkeleri belirleyip, amaçlarin ne oldugunu iyi seçmek
    4- Ilke ve amaçlara karsi sadakatli ve samimi olmak
    5- Amaca ulasmak için istek ve azimde bulunmak
    6- Sabirli ve :-):-):-):-)netli olmak
    7- Elde edilenin sorumlulugunu almak
    Bu vasiflari kendilerine ilke edinen insanlar için BIOENERJI’ YE sahip olmakta hiçbir zorluk yoktur.

Konular
    5172
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Tecrübe Puanı
    100
    @AyMaRaLCaN

GELISIM VE ILERLEME
    Konu hakkinda kendimizi gelistirip, enerjimizi arttirmak için beynimizin 3/10’unu açabilmissek 4/10’unu, 5/10’unu açmak için gerekli olan çalismalari yapmamiz gerekir. Bunun için, ayrica zaman ayirmaya gerek yoktur. Günlük yasamimizda herhangi bir is yaparken beynimizin 4/10’luk bölümünü kullanabilmek için 7 ila 11 dakika arasi yapacagimiz isin neticesi hakkinda beynimizde yogunlastigimiz zaman bizim için yorucu olmadigini, çok basit bir sekilde düzenlendigini anlayabiliriz. Bu dogrultuda yolculuk aninda, bir konu hakkinda karar verirken, bir bilim dalinda çalisirken veya bir arastirma yaparken, hatta yemegimizi yerken ve eglenirken kisacasi fiili olarak her hareketimizde ve düsüncemizde bilincimizi daha fazla açip enerjimizi arttirabiliriz. Buradan da anlasilacagi gibi konu hakkinda ilerledikçe zamandan ve enerjimizden tasarruf ettigimizi, bakis alanimizin genisledigini ve beynimizin 5/10’unun açilmasina zemin hazirladigimizi görecegiz. Elde ettigimiz özellikler dogrultusunda yapabileceklerimizin kapasitesi de, beyin gücümüz ile dogru orantili bir sekilde artmis olacaktir.

Konular
    5172
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Tecrübe Puanı
    100
    @AyMaRaLCaN

BIOENERJI’NIN FAYDALARI
    BIOENERJI ile beyin fonksiyonlarimizi daha fazla gelistirip, telepati ve hafiza yetenegimizi arttirabiliriz. Birçok hastaliklara karsi direnç saglayabiliriz. Konu hakkinda yeterli bilgiye sahip olursak, ruh halimizin bedenimiz ile sürekli uyum içerisinde olmasini saglayabiliriz. Her ne kadar düsünüp beynimizi yorsak, çalisip bedenimizi yorsak da bu yorgunluklarimizi BIOENERJI ile giderip, sürekli zinde kalabiliriz.
    Bizim için imkansiz olarak görülen bir çok seyleri BIOENERJI vasitasi ile daha pratik düsünüp, olur hale getirebiliriz. Kisaca anlatmak gerekirse;
    Akil gerçege yakin olursa gücü, kuvveti meydana getirir.
    Özde bulunan gerçek güç, tas üzerinde gül bitirir..!

Etiketler