Kullanıcı Tag Listesi

Hocalı mitingini 'Genç Atsızlar' sabote etmiş Taksim'deki nefret pankartlarının altından 'Genç Atsızlar' grubu çıktı. Polis internette örgütlenen grubun finans kaynağını ve bağlarını araştırıyor. Hocalı mitingine suç duyuruları Halkevleri ve İnsan Hakları Derneği (İHD) üyeleri, pazar günü Taksim de yapılan Hocalı mitinginde atılan sloganlar ve konuşmalar için İstanbul Adliyesi ne gidip suç duyurusunda bulundu. Açıklama yapan İHD Şube Yöneticisi Meral Çıldır, İçişleri Bakanı İdris Naim

Bu konu 977 kez görüntülendi 5 yorum aldı ...
Hocalı mitingini 'Genç Atsızlar' sabote etmiş 977 Reviews

Konuyu değerlendir: Hocalı mitingini 'Genç Atsızlar' sabote etmiş

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 977 kez incelendi.

AyMaRaLCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    5200
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    14
    Bahsedildi
    0 Mesaj
    Etiketlenmiş
    0 Konu
    Tecrübe Puanı
    100
    @AyMaRaLCaN

Standart Hocalı mitingini 'Genç Atsızlar' sabote etmiş

Hocalı mitingini 'Genç Atsızlar' sabote etmiş

Taksim'deki nefret pankartlarının altından 'Genç Atsızlar' grubu çıktı. Polis internette örgütlenen grubun finans kaynağını ve bağlarını araştırıyor.

Hocalı mitingine suç duyuruları Halkevleri ve İnsan Hakları Derneği (İHD) üyeleri, pazar günü Taksim de yapılan Hocalı mitinginde atılan sloganlar ve konuşmalar için İstanbul Adliyesi ne gidip suç duyurusunda bulundu. Açıklama yapan İHD Şube Yöneticisi Meral Çıldır, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin in mitingdeki konuşmasından da bir bölüm okudu.

İSTANBUL- Taksim’de “Hepiniz Ermenisiniz, hepiniz piçsiniz” pankartlarının açıldığı Hocalı mitingini kendilerine ‘Genç Atsızlar’ diyen ve Facebook üzerinden organize olan bir milliyetçi grubun sabote ettiği ortaya çıktı. Genç Atsızlar’ın miting sırasında BDP İl Başkanlığı’nı, Agos gazetesini, Fransız Konsolosluğu’nu basacağı ve İslam İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu’na saldırmayı planladıkları belirtildi.
    Kendilerinİ ‘Genç Atsızlar’ diye isimlendiren grup, Arap Baharı’nı gerçekleştiren gruplar gibi internetten, Facebook üzerinden organize oluyor. Grup şehit cenazelerinden sonra sempatizan topladı ve eylemlere başladı. Grubun ‘en milliyetçi’ destekçileri Bursa’da. Hocalı mitinginde de Bursa’dan gelen ‘Genç Atsızlar’ provokasyon yapacaktı. Bunun istihbaratını alan polis, grubu durdurarak 36 erkek ve beş kadını gözaltına aldı.
    İstanbul ve Ankara Genç Atsızlar grubu ise mitingde şiddet içeren eylem yapmadı ama açtıkları pankartlarla mitinge katılan yaklaşık 30 bin kişiyi yönlendirmeye çalıştı. Grup, “Hepiniz Ermenisiniz, hepiniz piçsiniz”, “Ermeniden boşalacaq o zeherli qanın yerini dolduracaq temiz qan, Anadolu Türkünün Azerbaycan’la quracağı asil damarında mövcuddur “şeklinde nefret içeren pankartlar taşıdı.
    Genç Atsızlar grubunun liderinin kim olduğu, kimler tarafından organize edildiği bilinmiyor. Grubu kimlerin finanse ettiği, derin yapılarla bir bağı olup olmadığı araştırılıyor. Yine bu örgütle beraber hareket eden ‘Birleşik Türkçü Cephe’ üyesi dört genç, Hrant Dink’i öldüren Ogün Samast gibi beyaz bereler giyerek eylem yapmak isterken yakalandı.

Miting parası
    Hocalı mitingini kimin finanse ettiğiyle ilgili soru işaretleri de aydınlanmaya başladı. Mitingin finansmanını Azerbaycan’ın gizli kasası olarak bilinen Mubariz Mansimov sağladı. Azerbaycan Devlet Başkanı Aliyev 10 danışmanını ‘Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği’ birliği ASİM-DER’e göndererek organizasyonun yapılmasında etkin rol oynadı. Bu derneklerin 28 Şubat sürecinde MGK kararlarıyla kurulduğu biliniyor.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Hocalı mitingini 'Genç Atsızlar' sabote etmiş

Kategori: Türkiyeden Haberler

Konuyu Baslatan: AyMaRaLCaN

Cevaplar: 5

Görüntüleme: 977

Sinemde yanar dağlar bahçeler bağlar yetim
    Sensizken canım ağlar bensizken memleketim
    Özüme bir kez dokun gör nasıl birisiyim
    Aşka aşıkken bile memleket delisiyim

Konular
    5200
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    14
    Bahsedildi
    0 Mesaj
    Etiketlenmiş
    0 Konu
    Tecrübe Puanı
    100
    @AyMaRaLCaN

Standart Cevap: Hocalı mitingini 'Genç Atsızlar' sabote etmiş

Olayın muhatabı Birleşik TÜrkçü Cephe'den açıklama..

Alıntı:
    26 Şubat 2012 günü İstanbul Taksim'de Hocalı Soykırımını kınama eyleminde on binlerce Türk biraraya geldi ve Ermeni zulmünü kınadı. Soykırımın 20. yılında yapılan bu eylem çok önemliydi. Çünkü bugüne kadar Hocalı için eşi benzeri görülmemiş bir kalabalık toplanmış ve Türkiye-Azerbaycan kardeşliğini haykırmıştı.Türklerin birleşmesi ve kardeşliğini haykırması bazılarını rahatsız etti.Hocalı'daki insanlık dramından hiç bahsetmeyenler eylemden satır araları yakalayıp yine, hem de en acı gününde Türklüğe saldırmaya başladılar."Hepiniz Ermenisiniz, Hepiniz Piçsiniz" pankartı anlaşılan birilerini çok rahatsız etmişti.Bu pankart üzerine harekete geçtiler ve Türklerin şaha kalkışını gösteren yürüyüşü karalamaya başladılar.Bu noktada devreye bir ajan faaliyet girdi: Gençatsızlar!

Yeşilçam dizilerindeki gibi şöhret olma hayaliyle yanıp tutuşan bir grup gencin oluşturduğu bu grup ünlü olmak için her şeyi yapardı.Olaylı pankartların da haberlerde boy gösterdiğini gören bu grup küfürlü pankartları sahiplenmişti.Ancak bu grup kahramanlık taslarken hem pankartları kendilerinin yaptığından hem de yolda engellendikleri için yürüyüşün sonuna doğru gelebildiklerinden bahsediyordu.Gerçekten de söz konusu olan pankartlar yürüyüşün başından beri vardı. Gençatsızlar oraya gelmediği halde bu pankartları nasıl getirebilmişti?Dergilerini bile düzenli çıkaramayan Gençatsızlar grubu bir çok eylemde elleriyle hazırladıkları amatör pankartları kullanırken burada yüzlerce pankart iyi bir çalışmayla hazırlanmış ve yürüyüşteki on binlere rahatça dağıtılabilmişti.Bu işin marjinal bir gruba ait olmadığı belliydi.Sonra gelelim Gençatsızların yolda engellenmesi meselesine...Gençatsızlar sözüm ona yolda polisler tarafından çok önemli bir grup (!) oldukları için engellenmişti. Bunu Gençatsızlar mağduriyetlerini ve kahramanlıklarını belgelemek için kullanmaya çalışmıştı.Gençatsızlar denilen grup yolda polis tarafından durdurulmuş, gözaltına alınmıştı. Gözaltına alındığını söyleyen bu grup o anları bir saniye bile eksiksiz olarak internet sayfalarında yayınlamış ve propaganda amacıyla kullanmıştı.

Burada polis ne zamandan beri gözaltına aldıklarına propaganda videosu çekme iznini veriyor diye sormamız gerekir.Gençatsızlar denilen grup tek tek sorguya çekilerken nedense birisi kamerayla olan biteni çekiyor, birisi de Gençatsızlara sloganlar attırarak polise meydan okuyordu. En ufak bir hakarete uğradığında coplara ve biber gazlarına sarılan polis nasıl oluyordu da karşılarında kendilerine meydan okuyan, hakaret eden, polisi cemaatçilikle suçlayan sloganlar atanlara karşı kılını kıpırdatmadan duruyordu.Gençatsızlar umdukları şöhrete kavuşmuşlar, gazete sayfalarında yerlerini almışlardı.Ancak yalnız değillerdi.

Aynı satırlarda benim de içinde bulunduğum ve yöneticiliğini yaptığım "Birleşik Türkçü Cephe" de vardı. Haberlerde aynen şu ifadeler yer alıyordu "Yine bu örgütle beraber hareket eden ‘Birleşik Türkçü Cephe’ üyesi dört genç, Hrant Dink’i öldüren Ogün Samast gibi beyaz bereler giyerek eylem yapmak isterken yakalandı. "Gazeteciler bu bilgiye nerden ulaşmışlar?Emniyet acaba benim teşkilatımdan kimleri yakalamış?Birleşik Türkçü Cephe'de bırakın o günü hiç bir gün beyaz bere takıp da gezen bir arkadaşa rast gelmedim.26 Şubat günü Birleşik Türkçü Cephe'nin bütün üyeleriyle birlikte yürüyüşteydim. Yürüyüş bitince hep beraber oradan ayrıldık.Beyaz bere giyip de Agos'a doğru yürüyen 4 arkadaşımızdan benim haberim yoktu.O gün beyaz bere giyen ya da bizim yanımızdan ayrılan bir arkadaşımız da olmamıştı.Benim emirlerim haricinde 4 kişinin Birleşik Türkçü Cephe adına iş yapması da mümkün değildi.Demek oluyor ki gazetelerdeki bu haber yalan haberdir.Ayrıca Gençatsızlar denilen grup başında Caner Kara adında bir polis muhbiri bulunan ve her hareketini polisin ve istihbaratın dahilinde yapan bir oluşumdur.

Yukarıda verdiğimiz örneklerden de bu kolayca anlaşılabilir.Resmi bütün olarak incelediğimizde Birleşik Türkçü Cephe üzerinde bir tezgah kurulmaya çalışıldığını görebiliriz.Çünkü Türk düşmanlarının asıl rahatsız olduğu pankart "Hepiniz Ermenisiniz" yazan pankart değil, Birleşik Türkçü Cephe üyelerinin taşıdığı pankarttı.Pankartımızı tekrar yineliyoruz ve ciddi olduğumuzu belirtiyoruz:"Darağacında da son sözümüz,Türklüğe feda olsun özümüz!"

Kamuoyuna Önemle Duyurulur!

Kaynak .
    [Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

ATSIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    108
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    1 Mesajına 1 Teşekkür Aldı
    Bahsedildi
    0 Mesaj
    Etiketlenmiş
    0 Konu
    Tecrübe Puanı
    519
    @ATSIZ

Yanlı bir haber yapmışlar.Daha detaylı incelemenizi tavsiye ederim.Olaya birde muhatap olan "GençAtsızların" gözüyle bakın.

Konular
    5200
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    14
    Bahsedildi
    0 Mesaj
    Etiketlenmiş
    0 Konu
    Tecrübe Puanı
    100
    @AyMaRaLCaN

Sayin atsiz Sadece Bu haberi Paylasmak istedim bu yolda oyunlarin sonu gelmez bunu sizde cok iyi biliyorsunuzdur,,saygilar..

ATSIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    108
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    1 Mesajına 1 Teşekkür Aldı
    Bahsedildi
    0 Mesaj
    Etiketlenmiş
    0 Konu
    Tecrübe Puanı
    519
    @ATSIZ

Alıntı AyMaRaLCaN Rumuzlu Üyeden Alıntı
    Sayin atsiz Sadece Bu haberi Paylasmak istedim bu yolda oyunlarin sonu gelmez bunu sizde cok iyi biliyorsunuzdur,,saygilar..

Haklısınız..Bu yolda at izi, it izine karışmış vaziyette.Türkçü-Turancı gençler olarak oyun yapanların, oyun bozanı olmak için meydanlardayız bu platformlardayız.Tanrı Türk'ü asıl şimdi korusun !

Konular
    5200
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    14
    Bahsedildi
    0 Mesaj
    Etiketlenmiş
    0 Konu
    Tecrübe Puanı
    100