Kullanıcı Tag Listesi

Enerji teçhizatındaki başarılar http://azerbaijans.com/uploads/enstansiyagaga.jpg Elektrik enerjisi teçhizatının iyileştirilmesi amacıyla inşa edilmiş ve yedisi bölgelerde olmak kaydıyla dokuz büyük elektrik santralı halkın enerjiye olan talebinin karşılanması açısından müstesna rol oynamıştır. Astara, Şeki, Haçmaz ilçelerinde modül tipli elektrik santrallerinin, Nahçivan Özerk Cumhuriyetinde 3 elektrik santralının, Sumgayıt şehrinde yeni termik santral inşa edilerek kullanıma

Bu konu 561 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Enerji teçhizatındaki başarılar 561 Reviews

  Konuyu değerlendir: Enerji teçhizatındaki başarılar

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 561 kez incelendi.

 1. #1
  AyMaRaLCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  24.08.08
  Mesajlar
  11.494
  Konular
  5200
  Beğendikleri
  0
  Beğenileri
  14
  Bahsedildi
  0 Mesaj
  Etiketlenmiş
  0 Konu
  Tecrübe Puanı
  100
  @AyMaRaLCaN

  Standart Enerji teçhizatındaki başarılar

  Enerji teçhizatındaki başarılar
  Elektrik enerjisi teçhizatının iyileştirilmesi amacıyla inşa edilmiş ve yedisi bölgelerde olmak kaydıyla dokuz büyük elektrik santralı halkın enerjiye olan talebinin karşılanması açısından müstesna rol oynamıştır. Astara, Şeki, Haçmaz ilçelerinde modül tipli elektrik santrallerinin, Nahçivan Özerk Cumhuriyetinde 3 elektrik santralının, Sumgayıt şehrinde yeni termik santral inşa edilerek kullanıma açılmıştır. Doğalgazla teçhizatın iyileştirilmesi alanında yürütülen faaliyetlerin sonucu olarak 13 yıllık aradan sonra Nahçivan Özerk Cumhuriyetine yeniden doğalgaz verilmeye başlamış, Lerik, Yardımlı ilçeleri ve Füzuli ilçesinin Horadiz şehri ilk kez, ayrıca Ağcabedi, Beylegan ilçeleri, Ağdam ilçesinin Guzanlı kasabası ve diğer ilçeler doğalgazla teçhiz edilmiştir.
  2004-2008 yıllarında bölgelerde ısıtma sisteminin yeniden kurulmasıyla ilgili 75 yeni kazan dairesi tamir edilmiştir. Merkezleşmiş şekilde ısı teçhizatı öngörülmüş tesislerin termik teçhizatının iyileştirilmesi amacıyla Bakü şehrinde onlarca kazan dairesi inşa edilmiştir. Halkın doğalgaza olan ihtiyacını karşılamak için Sabunçu, Binegedi, Surahanı, Sebail, Karadağ, Nizami, Hatai, Hazar ilçelerindeki kasabalarda doğalgaz hatları inşa edilmiş, faaliyetteki doğalgaz hatları yeniden onarılmıştır. Programın uygulandığı dönemde bölgelerde 1600 kilometrelik yeni doğalgaz hatları yapılarak ülke çapında doğalgaz teçhizatı oranı yüzde 85’e yükselmiştir.
  Su ve kanalizasyon sistemlerinin iyileştirilmesi amacıyla devlet yatırımları sayesinde, ayrıca uluslararası finans kurumlarını çekmekle gereken projeler, aynı zamanda Oğuz-Gebele-Bakü su boru hattının inşası, Gence, Şeki, Ağdaş ve Göyçay şehirlerinin, ayrıca ülkenin küçük şehirlerinin su teçhizatı ve kanalizasyon sistemlerinin yeniden kurulmasıyla ilgili faaliyetler devam ettirilmiştir. 720 kilometrelik yeni su hattı, 210 kilometrelik kanalizasyon hattı yapılmış, 23 baraj inşa edilmiş, 214 artezyen kuyusu kazılmıştır. Bölgelerde iletişim altyapısının iyileştirilmesi amacıyla 632 otomatik telefon istasyonu, 610 yeni posta binası kullanıma açılmıştır.
  Ulaştırma altyapısının iyileştirilmesi amacıyla bölgelerde 1000 kilometreden fazla karayolu inşa edilmiş veya temelli onarılmıştır. Altı yüz kilometre uzunlukta ulusal karayolu ve iki bin yedi yüz kilometre uzunlukta yerel öneme haiz yollarda onarım ve tamir yapılmış, 69 yeni köprü inşa edilmiş, 34 köprü tamir edilmiştir. Bakü şehrinde ulaştırma sisteminin iyileştirilmesi ve yolcu taşıma kalitesinin daha da yükseltilmesi amacıyla ülkeye büyük ve orta büyüklükte otobüsler getirilmiştir. Ayrıca Bakü’de bir çok yol kavşağı ve piyade geçidi kullanıma açılmıştır. Söz konusu programın uygulandığı müddette Nahçivan, Gence, Lenkeran ve Zagatala şehirlerinde muasır standartlara uygun yeni hava limanları inşa edilerek kullanıma açılmış, Lenkeran’da yeni deniz limanının inşaatı önemli ölçüde tamamlanmıştır.


  Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

        Konu: Enerji teçhizatındaki başarılar

        Kategori: Azerbaycan

        Konuyu Baslatan: AyMaRaLCaN

        Cevaplar: 0

        Görüntüleme: 561

  Sinemde yanar dağlar bahçeler bağlar yetim
  Sensizken canım ağlar bensizken memleketim
  Özüme bir kez dokun gör nasıl birisiyim
  Aşka aşıkken bile memleket delisiyim


Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajinizi Degistirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Facebook Baglan Giriş