Kullanıcı Tag Listesi

http://rsm.haber365.com/H/1349949754_42_ESMER_EKMEK.jpg Beslenme Uzmanı Sinem Paker, "Beslenme hayatımızda ekmeğin olmamasıyla ilgili kilo alımlarıyla karşı karşıyayız. Çünkü vücutta kıtlık sendromu denilen durum meydana geliyor" diye konuştu. Bu noktada, ekmek seçimi ve tüketim miktarı önemli… Paker, "Beyaz undan değil esmer undan yapılan ekmekleri. Tam tahıl ekmeklerini, tam buğday olabilir, çavdar olabilir, yüzde yüz kepek ekmeği olabilir. Bunları tüketmek gerekir" diyor.

Bu konu 647 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Ekmek Yememek Şişmanlatıyor 647 Reviews

Konuyu değerlendir: Ekmek Yememek Şişmanlatıyor

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 647 kez incelendi.

ŞiMaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    11199
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    8
    Bahsedildi
    0 Mesaj
    Etiketlenmiş
    0 Konu
    Tecrübe Puanı
    100
    @ŞiMaL

Standart Ekmek Yememek Şişmanlatıyor

Beslenme Uzmanı Sinem Paker, "Beslenme hayatımızda ekmeğin olmamasıyla ilgili kilo alımlarıyla karşı karşıyayız. Çünkü vücutta kıtlık sendromu denilen durum meydana geliyor" diye konuştu.

Bu noktada, ekmek seçimi ve tüketim miktarı önemli…

Paker, "
    Beyaz undan değil esmer undan yapılan ekmekleri. Tam tahıl ekmeklerini, tam buğday olabilir, çavdar olabilir, yüzde yüz kepek ekmeği olabilir. Bunları tüketmek gerekir" diyor.

Esmer grup ekmekler, besleyici olmalarının yanı sıra hastalıkları önleme ve dolaşım sistemini düzenleme
    özelliğine sahip...

Sinem Paker, “Bunlar hem Alzheimer'i önleyici özelliğe sahip çünkü B grubu vitaminden çok zenginler. Aynı zamanda da boşaltım sistemini düzenliyorlar" diye konuştu.

Tüketim rakamları, uyarıların dikkate alındığını gösteriyor.

Son yıllarda Türkiye genelinde yulaf, çavdar, tam buğday, tahıllı ekmek satın alımı yüzde 60-70 oranında arttı.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Ekmek Yememek Şişmanlatıyor

Kategori: Hastalıklar Hakkında Temel Bilgiler

Konuyu Baslatan: ŞiMaL

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 647

Etiketler

Yer imleri

Yer imleri