Kullanıcı Tag Listesi

Astroloji ve kendini doğru ifade Dünyada en güç şey kuşkusuz insanın kendisi olması, kendini bulmasıdır. Neyseniz o olun. Yeter ki ne olduğunuzu iyice anlayın. Aslında neyseniz o olmak çok güç bir şey. Oysa gerçekte neyseniz, kendinizi olduğunuz durumuyla anlayabilirseniz böyle bir anlayışta değiştirme gücü vardır. Bunu da ancak bir andan ötekine ne olduğunuzu izleyip anlayarak sağlayabilirsiniz. Krişnamurti Zorlayıcı, eğitici ve sert etkileri olumsuz yönüyle değil de olumlu yönüyle ele

Bu konu 722 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Astroloji ve kendini doğru ifade 722 Reviews

  Konuyu değerlendir: Astroloji ve kendini doğru ifade

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 722 kez incelendi.

 1. #1
  AyMaRaLCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  24.08.08
  Mesajlar
  11.494
  Konular
  5200
  Beğendikleri
  0
  Beğenileri
  14
  Bahsedildi
  0 Mesaj
  Etiketlenmiş
  0 Konu
  Tecrübe Puanı
  100
  @AyMaRaLCaN

  Standart Astroloji ve kendini doğru ifade

  Astroloji ve kendini doğru ifade  Dünyada en güç şey kuşkusuz insanın kendisi olması, kendini bulmasıdır. Neyseniz o olun. Yeter ki ne olduğunuzu iyice anlayın. Aslında neyseniz o olmak çok güç bir şey. Oysa gerçekte neyseniz, kendinizi olduğunuz durumuyla anlayabilirseniz böyle bir anlayışta değiştirme gücü vardır. Bunu da ancak bir andan ötekine ne olduğunuzu izleyip anlayarak sağlayabilirsiniz. Krişnamurti
  Zorlayıcı, eğitici ve sert etkileri olumsuz yönüyle değil de olumlu yönüyle ele almak bizim "yaşam kalitemizi"yükseltir. İnsan yaşadığı dünya ile etkileşim içindedir. Bu etkileşim gözle görülmeyen dalgalar, yansımalar şeklinde olduğu gibi aynı zamanda da görünür ve hissedilir olaylar şeklinde de olur. İçsel potansiyelimizin ilk tetikleyicisi duyu organlarımızla hissedilen ve görünen boyuttaki olaylarla karşılaşmaktır. Bu olaylar bazen hastalıklar, boşanmalar, ani iş değiştirmek zorunda kalmak şeklinde de olabilir. Tabii ki detayına giremeyeceğimiz yalnız sizin deneyimlediğiniz size ait daha pek çok önemli olayda bu kategoridendir.
  Doğum haritasıyla yaşam kalitesini yükseltmek
  Astroloji öyle disiplin öyle bir veri bankası ki, o bireye ait her detay bir doğum haritasında gözler önüne seriliveriyor. Bazen farkında


  olmadığımız pek çok yeteneğimiz, özelliğimiz, haritadaki sembollerin okunması ile; bu zorlu yaşam yolunda rahat ilerlememiz ve yaşam kalitemizi yükseltmemiz için birer basamağa dönüşüyor. Düşünün ki, kendi iç bankanızda yalnız size ait gizli bir servet var ve o servet şu andaki tüm sıkıntılarınızı çözmek ve yaşam kalitenizi yükseltmek için size destek olacak ama bir türlü size ait bu gizli hazineye gidecek yolu bulamıyorsunuz. Henüz bir doğum haritasına yani horoskopun yararına olan inancınız yada güveniniz de tam değil. Gerekliliğini bir türlü kabullenemediniz o zaman kendi kendinize size vereceğimiz birkaç basit öneri ile yaşam kalitenizi yükseltmeyi ve bireysel gelişimi arttırmayı deneyimleyebilirsiniz.

  Kendini doğru ifade etmek
  Bütün RUHSAL ÖĞRETİLERİN temelinde ‘KENDİNİ DOĞRU’ ifade edebilmek vardır. Giysilerimizden yaşadığımız ortama, yaptığımız işten bireysel ilişkilere kadar hemen her alanda görünen tek bir gerçek var, bireyin kendisi. Ürettiğimiz, sunduğumuz her şeyin içinde biz varız. Seçimlerimizin tümü aslında kendimizi ifade ediş biçimimizin birer yansıması.
  Kendimizi doğru ifade ettiğimiz duygusu uyandığı zaman kendimizden memnun oluyor; beğeniyor ve iyi hissediyoruz. Bu duygu içsel  potansiyelimizin açığa çıkmasını sağlıyor ve parlamaya başlıyoruz. Seçtiğimiz kıyafetten saç stilimize, kullandığımız renklerden aksesuarlara, duruşumuzdan ev veya ofisimize ve beslenme tarzımıza kadar her şey bireyi etkiliyor. Hatta en önemlisi iş, arkadaş ya da aile ortamında yaşanan her türlü olayda, hiçbir etki ve baskı altında kalmadan sadece kendimiz olarak; duygu, düşünce ve kanaatlerimizi belirtme fırsatını yaratabiliyorsak, kendimizi dünyanın en huzurlu ve kendini doğru ifade etmeyi başaran kişilerinden biri sayılabiliriz. Ve içinde bulunduğumuz dış şartlar kolay kolay bu huzur ve özgürlük duygusunu zedeleyemez.
  Kısa süreler için etki altında kalsak bile kendi temel felsefemiz oturmuş olduğundan yaşam kalitemiz yüksektir. Elbetteki yaşam kalitesini her zaman nicelik olarak ele almayanlardansanız... Yani her olgu için ' ne, ne kadar, kaç para’ demiyorsanız işiniz daha kolay. Ama basitmiş gibi iki sözcükle işaret etmeye çalıştığımız bu özgürlük ve kendini doğru ifade olgusu öylesine uğraş ve bireysel çaba gerektiren bir olgudur ki, bu özgürlüğü elde etmek için yaşamlar boyu uğraşmak gerekebilir.
  İç özgürlük
  Krişnamurti “İç Özgürlük” adlı eserinde hep bu konuyu ele almıştı. KENDİNİ DOĞRU İFADE EDEBİLMEK VE İÇ ÖZGÜRLÜĞE ulaşmak. Zor, sapa, engellerle dolu ama zirveye ulaşıldığında sınırsız bir huzur ve mutluluk yolu.
  Dünya kuruldu kurulalı tüm ruhsal öğretilerin en temel ve en gizemli sırrı, insanın kendini doğru ifade etmesini, kendi varlığının istediklerini yaşamasını sağlamak ve onu içsel özgürlüğe ulaştırmak. Ama bu özgürlük bedava elde edilmiyor. Bazı eğitim metotlarının ve disiplinlerin uygulanmasıyla ulaşıyorsunuz ki herkesin kendini tanıma çabalarını yarı yolda bırakmasının tek nedeni de bu.
  Kimse disipline olmak, kendini daha yakından tanımak, artılarını ve eksilerini bilerek yürümek istemiyor. Nedense hiç durmadan yaşamdan, kaderden, aileden, ebeveynlerden şikayet etmek daha kolay sanılıyor. Oysa sadece yolu uzatıyoruz. Çünkü gidilecek yol, gidilecek hedef belli. Herkes bir gün kendisiyle yüzleşmek, kendini tanımak, kendini olduğu gibi kabul etmek ve o haliyle değişmeyi istemeyi öğrenecek. Gerçek huzur ve mutluluğu başka türlü elde etmenin hiçbir yolu yok. Yol zannettiklerimiz ise geçici duraklar, hiç durmadan değişiveriyorlar. Bizler de onlar da değiştikçe bir o yana, bir yana sürükleniyor ve hiç durmadan yer değiştiriyoruz tıpkı bir kuru yaprak gibi. Buna değer mi dersiniz ?
  Mutluluk ve huzur
  Kendinden memnun olmak ile kendini doğru ifade etmek, birbirini besleyen ve etkileyen duygular. Kendimizi doğru ifade edemediğimiz  duygusuna sahipsek o zaman iç ve dış dünyanın değişimine önem vermeliyiz. Çünkü mutlaka yolunda gitmeyen bir şeyler vardır.Yaşamımıza ve yaşadığımız mekanlara, birlikte yaşadığımız bireylere ve onlarla olan ilişkilere özen göstermek bizim en doğal hakkımız. Bunu ancak kendi doğal haklarımızın bilincinde olduğumuzda yapabiliriz. Bize özgürlüğü ve mutluluğu getirecek olan yegane şey bilinçtir.

  “Gerçek yaşam gönülden sevdiğiniz bir şeyi bütün varlığınızı koyarak yapmaktır. O zaman ortada hiçbir çelişki kalmaz, yaptığınız şeyle yapmanızın gerekli olduğunu düşündüğünüz şey arasında bir savaş yoktur. O zaman yaşam tam anlamıyla bölüksüz bir bütündür bu da insana son derece kıvanç verir. Bunu yapabilmek için siz hiç kimseye, hiçbir topluma ruhsal bir bağımlılık duymamayı öğrenirseniz yaptığınız işi severek yapabilme olasılığı doğar.”


  Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

        Konu: Astroloji ve kendini doğru ifade

        Kategori: Burçlar Alemi & Astroloji

        Konuyu Baslatan: AyMaRaLCaN

        Cevaplar: 0

        Görüntüleme: 722

  Sinemde yanar dağlar bahçeler bağlar yetim
  Sensizken canım ağlar bensizken memleketim
  Özüme bir kez dokun gör nasıl birisiyim
  Aşka aşıkken bile memleket delisiyim


Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajinizi Degistirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Facebook Baglan Giriş