Kullanıcı Tag Listesi

Bitkilerin şeker hastalığında kullanımı Dünyada Diyabet Hastalığının çözümü için bitkilerden ne kadar yararlandığı ve ülkemizde nedenli bu yöntemden faydalandığını uzmanlar açıkladı. Türkiye Diyabet Vakfı (TURKDİAB) İkinci Başkanı Prof. Dr. Ahmet Kaya, diyabet hastalarının bitkisel ilaçlara karşı dikkatli olması gerektiğini belirterek, ''Bu maddeler, başlıca ishal, mide-barsak rahatsızlıkları, karaciğer üzerine olumsuz etki, cilt reaksiyonları olmak üzere pek çok istenmeyen olaylara yol

Bu konu 604 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Bitkilerin şeker hastalığında kullanımı 604 Reviews

  Konuyu değerlendir: Bitkilerin şeker hastalığında kullanımı

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 604 kez incelendi.

 1. #1
  AyMaRaLCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  24.08.08
  Mesajlar
  11.494
  Konular
  5200
  Beğendikleri
  0
  Beğenileri
  14
  Bahsedildi
  0 Mesaj
  Etiketlenmiş
  0 Konu
  Tecrübe Puanı
  100
  @AyMaRaLCaN

  Standart Bitkilerin şeker hastalığında kullanımı

  Bitkilerin şeker hastalığında kullanımı


  Dünyada Diyabet Hastalığının çözümü için bitkilerden ne kadar yararlandığı ve ülkemizde nedenli bu yöntemden faydalandığını uzmanlar açıkladı.
  Türkiye Diyabet Vakfı (TURKDİAB) İkinci Başkanı Prof. Dr. Ahmet Kaya, diyabet hastalarının bitkisel ilaçlara karşı dikkatli olması gerektiğini belirterek, ''Bu maddeler, başlıca ishal, mide-barsak rahatsızlıkları, karaciğer üzerine olumsuz etki, cilt reaksiyonları olmak üzere pek çok istenmeyen olaylara yol açabilir, ölüm bile karşımıza çıkabilir'' dedi.
  Kaya, dünyada 5 bine yakın bitkinin değişik hastalıklarda şifa verici olarak çok eski çağlardan bu yana kullanıldığını ancak bunların yaklaşık yarısının zararlı etkilere yol açabileceğini, ülkemizde de bu tip kullanımların olduğunu savundu.
  Diyabet ve diyabete bağlı organ hasarlarının bitkiler ya da karışımları ile tamamen iyileştirilebileceği iddialarıyla hasta sağlığıyla oynandığına dikkati çeken Kaya, şunları kaydetti:
  ''Diyabeti otlarla veya bitkisel karışımlarla tedavi ettiğini iddia eden birçok kişi hastalara yönelik bitki tarifleriyle tedavi yöntemleri önermektedir. Bu kişilerin ve bu türden ürünlerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Bir bitkiden güvenli ilaç elde edilmesi 10-14 yıllık uzun bir süreci kapsar. Uluslararası kurallar gereği insan sağlığını korumak amacıyla, öncelikle bitki içindeki maddeden etken maddenin ayrıştırılması, saflaştırılması, deney hayvanları üzerinde yan etkilerinin incelenmesi ve diğer organlar üzerinde uzun süreli etkilerinin gözlemlenmesi, daha sonra gönüllülerde denenmesi, güvenirlik ve etkinlik çalışmalarının yapılması ve bunların tamamlandığına dair resmi kurumlardan ruhsatlanması gerekmektedir.''
  -''Diyabetin tedavisi bulundu' ifadelerine inanmayın''-

  ''Diyabetin Tedavisi Bulundu'' ifadesiyle yapılan açıklamaların ya da ilanların bilimsel olarak anlamlı olmadığını vurgulayan Kaya, gelişigüzel kullanılan bu maddelerin, kişilerin yaşamını tehdit edebileceğini aktardı.
  Diyabetin her tipinde ve bu diyabet tiplerinin her klinik dönemlerinde farklı bir izlem ve tedavi protokolünün uygulaması gerektiğine değinen Kaya, şöyle devam etti:
  ''Diyabet tedavisi ile ilgili haberler, yöntemler belirtilirken diyabetin hangi tipinde ve hangi döneminde kullanılabileceği bildirilmeden genelleme yapılarak açıklanan söylemler yanlış yönlendirici bir bilgi olarak milyonlarca diyabetli hastaya yanıltıcı umut ışığı olmakta, birçok hasta bu nedenle tedaviyi aksatmakta ya da tıbbi olarak yanlış tedavi yöntemlerine yöneltmektedir.''
  Diyabet gibi ciddi, komplike, iyi tedavi edilmediği zaman ağır organ kayıplarına neden olan ve milyonlarca insanın hayatını ilgilendiren bir hastalığın tedavisinde bu tür etkinliği uluslararası kurallara göre kanıtlanmamış bitkisel ürünlerin, tedavi de kullanılması birçok hasta için geri dönüşü mümkün olmayan ciddi sağlık sorunlarına neden olduğunu anlatan Kaya, bu konuda herkesin üstüne düşen görevler olduğunu sözlerine ekledi.


  Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

        Konu: Bitkilerin şeker hastalığında kullanımı

        Kategori: Sağlık Kütüphanesi

        Konuyu Baslatan: AyMaRaLCaN

        Cevaplar: 0

        Görüntüleme: 604

  Sinemde yanar dağlar bahçeler bağlar yetim
  Sensizken canım ağlar bensizken memleketim
  Özüme bir kez dokun gör nasıl birisiyim
  Aşka aşıkken bile memleket delisiyim


Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajinizi Degistirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Facebook Baglan Giriş