Dikis dikmeye yeni başlayan bayanlar için dikimi oldukça kolay Resimli anlatımlı bir etek modeli aşamalarının fotoğraflarla anlatıldığı bir etek modeli 1) İlk olarak bel ölçülür (Mezure ile tam göbeğinin üstünde birleşecek şekilde belinin ölçüsünü alıyorsun 2) Etek boyu ölçülür;eteğinin boyunu belinden aşağıya doğru eteğinin ne kadar uzunlukta olmasını istiyorsanı zölçüyorsunuz. mesela 65 cm , etek biraz uzun olsun istiyorsanız 3) Kumaşı 2ye katlıyorsun ( Blogda görebilirsin,

Bu konu 3052 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Kolay Etek Nasıl Dikilir? Resimli Anlatım 3052 Reviews

Konuyu değerlendir: Kolay Etek Nasıl Dikilir? Resimli Anlatım

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 3052 kez incelendi.

ŞiMaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    10831
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Tecrübe Puanı
    100
    @ŞiMaL

Standart Kolay Etek Nasıl Dikilir? Resimli Anlatım

Dikis dikmeye yeni başlayan bayanlar için dikimi oldukça kolay Resimli anlatımlı
    bir etek modeli aşamalarının fotoğraflarla anlatıldığı bir etek modeli

1) İlk olarak bel ölçülür (Mezure ile tam göbeğinin üstünde birleşecek şekilde belinin
    ölçüsünü alıyorsun

2) Etek boyu ölçülür;eteğinin boyunu belinden aşağıya doğru eteğinin ne kadar uzunlukta olmasını istiyorsanı zölçüyorsunuz. mesela 65 cm , etek biraz uzun olsun istiyorsanız

3) Kumaşı 2ye katlıyorsun ( Blogda görebilirsin, üçgen olacak şekilde katlıyorsun)

4) Belinin ölçüsünün 4te 1ini hesaplıyorsun (benim bel 68 cm çıktı, 4tebiri 17 cm)

5) ikiye katlanmış, üçgen şeklindeki kumaşa geliyorsun ve şekildeki gibi 17 cm
    yi ölçüyorsun ve düz çizgi çiziyorsun

6) Daha sonra yine şekildeki gibi etek boyunu işaretleyorsun, çizgileri birleştiriyorsun ve çeyrek bir daire oluyor.

7) Yukarıdan 17 cm olarak işartelediğin beli ve aşağıda işaretlemiş olduğun etek boyunu kesiyorsun.
    Yalnız beli keserken katlanan kısma doğru (yani elin olduğu kısma doğru) biraz
    daha aşağı kayarak kesmek gerekiyor.

8) Tüm kesme işlemleri bittikten sonra eteğin önü bitiyor. Aynı kalıptan bir tane daha kesiyorsun ve o da arkası olmuş oluyor.

9) 2 kalıbı daha sonra yanlardan birleştirip dikiyorsun.

10) Bel kısmını ve etek kısmını da içeriye 1-2 cm katlayıp diktinizmi etek bitiyor.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Kolay Etek Nasıl Dikilir? Resimli Anlatım

Kategori: Dikiş, Nakış ve Örgü

Konuyu Baslatan: ŞiMaL

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 3052

Etiketler