Eldivenin yapılışını anlatacağımdan bahsetmiştim. Eldivenin yapılışını Deryalı Fikirler Dergisinden yararlanarak yaptım. Fakat ben sayılara çokda sadık kalmamıştım. uzunluğu kendi isteğime göre ayarlamıştım. Yaptığım zaman notlar almıştım fakat şu anda notları bulamıyorum. Eldivende satıldığı için sayma şansım da yok. Ben size dergideki orjinal halini yazacağım. Sizde ipinizin inceliğine kalınlığına göre küçük bir parça örüp cm'leyerek ilmek sayısını çıkartabilirsiniz. Bu yöntemden daha öncede

Bu konu 2066 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Parmaksız eldivenin yapılışı 2066 Reviews

Konuyu değerlendir: Parmaksız eldivenin yapılışı

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 2066 kez incelendi.

Aylin's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3321
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    1
    Tecrübe Puanı
    1050
    @Aylin's

Standart Parmaksız eldivenin yapılışı

Eldivenin yapılışını anlatacağımdan bahsetmiştim. Eldivenin yapılışını Deryalı Fikirler Dergisinden yararlanarak yaptım. Fakat ben sayılara çokda sadık kalmamıştım. uzunluğu kendi isteğime göre ayarlamıştım. Yaptığım zaman notlar almıştım fakat şu anda notları bulamıyorum. Eldivende satıldığı için sayma şansım da yok. Ben size dergideki orjinal halini yazacağım. Sizde ipinizin inceliğine kalınlığına göre küçük bir parça örüp cm'leyerek ilmek sayısını çıkartabilirsiniz. Bu yöntemden daha öncede bahsetmiştim. Yanılma şansını ortadan kaldırıyor.
    Yapılışı;
    Nako Merino ipe göre tarif edilmiş.
    6 Numara şişe 40 ilmek atılarak başlanır. 1 ters 1 yüz örgüyle 66 sıra lastik örülür. Ortadan 12 ilmek şişte bırakılarak geriye kalan 28 ilmek 14 sıra örülüp kapatılır. Daha sonra şişte kalan 12 ilmek 6 sıra örülüp kapatılır. Örülen 12 ilmek dikilerek eldivenin parmağı yapılır. Daha sonra iki uzun kenar birbirine dikilerek tutturulur. Daha sonra kurdelelerden fiyonklar yapılarak istenildiği gibi dikilebilir.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Parmaksız eldivenin yapılışı

Kategori: Dikiş, Nakış ve Örgü

Konuyu Baslatan: Aylin's

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 2066

HÜZÜNLER KALDI BENDE...

Etiketler