Ya Rabbi, SENİ tarif etmektedir bütün güzel isimler,SEN güzel isimlerine aşikar etmezsen ruhum karanlıklarda kalır.ESMAÜL HÜSNA’na şahit yaz beni... ALLAH, SEN’sin ALLAH,SANA’dır kulluğum,SEN’dedir çarem,SEN’inledir varlığım,SEN’i arar ruhum,SEN’i anar kalbim,başkasına değil SANA muhtacım,başkasını değil SEN’i çağırırım,başkası yaradılmıştır,SEN yaradansın,başkası devamsızdır,SEN daimsin ve daim eyleyensin,başkaları muhtaçtır,SEN ihtiyaçsızsın ve ihtiyaçları görensin,başka İLAH YOK SEN

Bu konu 3257 kez görüntülendi 1 yorum aldı ...
YA HAYY 3257 Reviews

Konuyu değerlendir: YA HAYY

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 3257 kez incelendi.

Konu: YA HAYY

Aylin's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3321
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    1
    Tecrübe Puanı
    1050
    @Aylin's

Standart YA HAYY

Ya Rabbi,
    SENİ tarif etmektedir bütün güzel isimler,SEN güzel isimlerine aşikar etmezsen ruhum karanlıklarda kalır.ESMAÜL HÜSNA’na şahit yaz beni...
    ALLAH,
    SEN’sin ALLAH,SANA’dır kulluğum,SEN’dedir çarem,SEN’inledir varlığım,SEN’i arar ruhum,SEN’i anar kalbim,başkasına değil SANA muhtacım,başkasını değil SEN’i çağırırım,başkası yaradılmıştır,SEN yaradansın,başkası devamsızdır,SEN daimsin ve daim eyleyensin,başkaları muhtaçtır,SEN ihtiyaçsızsın ve ihtiyaçları görensin,başka İLAH YOK SEN ALLAH’sın.SEN ki eşi benzeri olmayansın,SEN ki bütün eksiksiz sıfatların sahibisin,CEMAL’İNE çevir yüzümü başkasına rağbet ettirme kalbimi
    YA RAHMAN,YA RAHMAN
    SEN öyle rahmet edersin ki,rahmetinin bir cilvesi cennetim olur,rahmetinden bir parıltı sonsuz mutluluğumdur,rahmetinin bir damlası herkesin rızkına kefil olur,şu çorak gönlüme merhametini indir şu fani ömrümü sonsuzluğa eriştir
    YA RAHİM,YA RAHİM
    Öylesine rahimsin ki kulağımı sözüne muhatap eylersin,aklıma vahyinle tenezzül edersin,öylesine rahimsin ki istendiğinde zaten verirsin,istenmediğinde de lutfedersin,öylesine rahimsin ki hak edene hepten verirsin,hal etmeyene bile çoook bahşedersin,öylesine rahimsin ki dünyayı bu kadar güzel eylersin,ahreti ondan daha güzel eylersin.YA RABBİ korkudan emin eyle beni,hüzünden azad eyle kalbimi,ateşten uzak eyle beni,hicrana düşürme kalbimi rahmetinin rahmine al beni,merhametinin kucağına al kalbimi
    YA MELİK,YA MELİK
    Kimsenin kimseye fayda vermediği gün hüküm senin,gökler yarılırken sahibim sensin,yıldızlar dağılırken sahibim sensin,varlığım bana ait değil varım yoğum SENİN,elimde olanlar benim değil sahiplendiklerim de SENİN,yokluğa düşürme beni an SENİN,darlık verme kalbime mekan SENİN
    YA KUDDÜS,YA KUDDÜS
    SEN’sin KUDDÜS kutsiyet sendendir bundan öte laf olmaz,SEN dilemezsen hiçbir şey pak sayılmaz,gönlüm SANA yönelmedikçe saf olmaz,kanımı her nefeste temizlediğin gibi nefsimi arındırıp pak eyle,temizlenenlere muhabbet edersin gönlümü muhabbetinle temizle
    YA SELAM,YA SELAM
    SENSİN SELAM,SEN’dendir selam;emrini dinler ateş ki İbrahim(a.s.) için serin ve selametli olur,İbrahim(a.s) gibi dostluğuna kabul eyle beni,İbrahim(a.s) gibi ateşi gül eyle tenime,gül gibi ateşten çiçekler açtır ruhumda,selamını şebnem gibi dokundur kalbimde
    YA MÜ’MİN,YA MÜ’MİN
    SEN hidayetini göndermezsen kalpler nasıl mutmain olur,SEN kalplere itminan vermezsen kim inandığından emin olur,SEN inandırmazsan kim mümin kalır,hevamın tuzağına düşürme beni nefsimin eline bırakma beni,öyle mümin eyle ki beni pişmanlıklarım beni SANA döndürsün,
    YA MUHEYMİN,YA MUHEYMİN
    SENSİN gariplerin sığınağı SENSİN kimsesizlerin dayanağı,SENSİN hakkı himaye eden SENSİN aklımı aldanışlardan koruyan,SENSİN ayağımı tuzaklardan kurtaran,SEN ki zayıfları kuvvetlilerin şerrinden himaye edersin,mazlumların hakkını zalimlerden almayı vaad edersin,SEN ki benim en küçük en önemsiz en gizli arzularımıda bilip bana merhamet edersin nefsimin aldatmalarından koru beni,aşağıların aşağısına yuvarlanmaktan koru beni
    YA AZİZ,YA AZİZ
    İzzet SENİN’dir SEN’dendir izzet,SEN dilersen kimse zillete düşmez,SEN vermezsen kimse de izzet kalmaz,kalbim yalnız SANA kanar yakınlığınla aziz eyle kalbimi,ruhum yalnız SENİ arar huzurunla aziz eyle ruhumu,halim yalnız SANA aşikar başkalarının yanında rezil etme beni
    YA CEBBAR,YA CEBBAR
    SEN ki mağrurları gururlarına esir eylersin,SEN ki kibirlenenlerin boynuna kibirlerini tasma eylersin,SEN ki zor kullanıp zulmedenleri vicdanlarının pençesine hapsedersin,bir sineği vasıta eyle de nemrutlardan kurtar beni,bir asa’yı vesile eylede firavunlara galip getir beni,ebabilleri gönder de ebrehelerin fillerinden koru kalbimi,nefsimin beni isyana zorlamasına izin verme aklımın beni saptırmasına geçit verme,hep itaat üzre sabit kıl beni
    YA MUTEKEBBİR,YA MUTEKEBBİR
    Ben acizim SEN kadirsin,ben fakirim SEN rahimsin,ben ölüyüm SEN HAYY’sın,ben çaresizim SEN EHAD’sın,ben muhtacım SEN SAMED’sin,ben sağırım işiten SENSİN,ben körüm gören SENSİN,ben dilsizim konuşan SENSİN,ben yaradılıyorum yaradan SENSİN,ben yokum vareden SENSİN,ben hiçim ama emellerim büyüktür,ben yoksulum ama isteklerim çoktur,ben isterim çünkü SEN BÜYÜKSÜN,şahit yaz büyüklüğüne bu küçük kalbimi
    YA HALIK,YA HALIK
    SEN “ol” deyince herşey oluverir, “ol” de olayım,yarattıklarının arasında kalayım,halk ettiğin gibi ahlaklanayım,SEN yarattın diye güzel olayım,hep en güzel kıvamda kalayım
    YA BARİ,YA BARİ
    Ruhum SENİN elinde bedenim SANA emanettir,yoklukta bırakma beni,karanlıkta bırakma beni,çirkinliğe daldırma beni,güzel eyle her halimi
    YA MUSAVVİR,YA MUSAVVİR
    Yokluğa varlık suretini giydiren SENSİN,hiçliğe varlık boyasını çalan SEN,güzeli güzel kılan ancak SENİN tasvirindir,SEN ki yüzümü benim için biricik sevdiklerim için tanıdık eylersin,katında makbul olan güzellikle tasvir eyle suretimi
    YA GAFFAR,YA GAFFAR
    Gizli düşmanlıklarımı bilen SENSİN göz yaşlarıma değer veren SENSİN,bilirim RAHMET denizini bulandıramaz cümle günahlar RAHMETİNLE arındır bağışla beni.
    YA KAHHAR,YA KAHHAR
    SEN öyle KAHHAR’sın ki kahrında lutfun çok,kahrında acelen yok, SEN öyle KAHHAR’sın ki kahrında adalet var kahrına sınır yok,düşmanımız çok aczimiz nihayetsizdir,kahrınla helak eyle zalimleri
    YA VEHHAB,YA VEHHAB
    Yokluğa sırf yok olduğu için varlık bahşedersin,nankörlerin bile rızkını kesmez inkar edenlere bile nefes verirsin,varlığım SENİN lutfundur SENİN ihsanındır,aciz varlığıma lutfunu ihsanını daim eyle
    YA REZZAK,YA REZZAK
    Hazinen de yok yoktur “ol” dersin herşey olur,yarttığın her canlının rızkı SENİN katında saklıdır,vahyin mümin kalplerin selim akılların rızkıdır.YA RABBİ SANA muhtaç olmak en büyük zenginliğimdir SENİN fakirin eyle beni,SENİN verdiğinle doymak en büyük lezzetimdir benim,sofranda ağırla beni
    YA FETTAH,YA FETTAH
    Damla kadar da olsa sevabım lutfeyle de cennetini aç bana,şaşkın da olsa aklım kerem eyle de SANA gelen yolları aç bana
    YA ALİM,YA ALİM
    SENİN için bilmenin başı yoktur ben ancak sonradan bilirim,SENİN bilmediğin bir an yoktur ben ancak bazen bilirim,SEN açık edip söylediğimi de bilirsin,SEN susup kendime sakladığımıda bilirsin unutup kendimden sakladığımı da bilirsin,kendi kuyularıma aklımın iplerini salarım,kendime aklım ermez SEN beni benden çok bilensin,kalbimin kuytularında el yordamıyla dolaşırım kendime kendim yetmez,SEN bana benden çok sırdaşsın,bildiğimi bilenlerden eyle beni,bilmediğimi bilenlerden eyle beni,SANA malum olan ayıp ve kusurlarımla utandırma beni
    YA KABID,YA BASIT
    Dara düşürürsün genişlik verdiğinde şükretmeyeni,genişletirsin dara düştüğünde de şükredeni takdir SENİN’dir.YA RABBİ SEN ki imkansızı mümkün kılarsın darda koyma beni,dara düştüğünde de şükredenlerden eyle beni,SEN ki asılları yanında tutarsın gölgede bırakma beni
    YA HAFİD,YA HAFİD
    Öyle HAFİD’sin ki yokluğa yuvarlarsın varlığıyla gurura düşeni, Öyle HAFİD’sin ki zillete düşürürsün kendisini yücelteni,gururdan azad eyle nefsimi zillete düşürme kalbimi
    YA RAFİ,YA RAFİ
    Secdelerimle sultan eyle beni,kulluğunla şereflendir beni,katında rütbelendir beni,iyiler arasında an beni yükseklere al beni
    YA MUİZZ,YA MUİZZ
    İzzetim varsa ancak SENİN verdiğin kadardır,yalnız SANA itaat etmenin izzetini ver bana,izzetine ayine et fakiri
    YA MUZİLL,YA MUZİLL
    SANA boyum eğişim en tatlı sevincimdir,SENİN kapına gelmeyen sonsuz çaresizliklere içindedir,SANA muhtaç oluşum en büyük şerefimdir,cevapsız bırakma beni
    YA SEMİ,YA SEMİ
    Yare açık yare,yare açmaya yare ne hacet,feryadım duyulur aşıkare dile dökmeye ne hacet,güllerim döndü hare hare küsmeye ne hacet,dil avare dudak biçare parelenmeye ne hacet
    YA BASİR,YA BASİR
    Körüm körlüğüme bile,körüm gördüğüme bile,körüm gösterdiklerine bile,vaad ettiğin cennetine bile körüm,SENİN görmenle görür cümle gözler aç gözlerimi YA RABBİM.

Rahman ve Rahim olan adina siginarak Açtim iki elimi; kor gibi iki yaprak.Bir edep ölçeginde umutlu ve utangaç,Işte dünya önümde; benim ruhum sana aç.Kainati yarattin, donattin, rizik verdin,Kimine sonsuz körlük, kimine işik verdin.Kainatta ne varsa hepsinin zikrinde sen,Hamd ve şükür sanadir, herşey seninle esen.Çali bile kendine siginan kuşu itmez,Sen gafursun, azizsin, senin keremin bitmez.Benden önce esirge Muhammed ümmetini,Esen gitsin her kervan, en sona ula beni.Her müslüman bir kartal, vurulur da pesetmez,Oruçtan tad alanlar, kemik peşinde gitmez.Bezm-i Elest'te sana secde eden ruh için;Verdigin söze sadik, dogru giden ruh için;Hiç kimseyi vatansiz, milletini devletsiz,Gönülleri sevdasiz, şehirleri mabetsiz;Bayraklari rüzgarsiz, ocaklari ateşsiz,Birakma ulu Rabbim, asi kul degiliz biz.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: YA HAYY

Kategori: Tasavvuf

Konuyu Baslatan: Aylin's

Cevaplar: 1

Görüntüleme: 3257

HÜZÜNLER KALDI BENDE...

Zühre76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    478
    @Zühre76

Standart Cevap: YA HAYY

yanarım yananlar gibi,coşarım beyaz dalgalar gibi, yüreğimdeki yusuf sevdası , kuyulara attım aşkımı..o aşkki gözyaşımla boğulan ben ,kerbela hasretiyle avunan ben , yanarım eyy imam sana senin sevdana (((