Kullanıcı Tag Listesi

Kurtuluş Savaşımızın önderi,cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün dünyadan ayrılışının 70.yılı.Her fani gibi o da görevini tamamladı ve gitti.Onun arkasından ağlayıp yas tutma zamanı değil artık....Onu anlamak zamanı... diye düşünüyorum.Dünya üzerinde Atatürk ve onun gibi milletini seven, iz bırakmış,tarihe geçmiş kişileri anlamak,yaptıklarını değerlendirmek,bize ağlamaktan daha çok şey kazandıracaktır. Atatürk’ün hayatını,inkılaplarını,Türk Milletini çağdaş uygarlık düzeyine kısa

Bu konu 1383 kez görüntülendi 1 yorum aldı ...
Atatürk'ü Anlamak 1383 Reviews

Konuyu değerlendir: Atatürk'ü Anlamak

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1383 kez incelendi.

Aykağan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Bahsedildi
    0 Mesaj
    Etiketlenmiş
    0 Konu
    Tecrübe Puanı
    0
    @Aykağan

Standart Atatürk'ü Anlamak

Kurtuluş Savaşımızın önderi,cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün dünyadan ayrılışının 70.yılı.Her fani gibi o da görevini tamamladı ve gitti.Onun arkasından ağlayıp yas tutma zamanı değil artık....Onu anlamak zamanı... diye düşünüyorum.Dünya üzerinde Atatürk ve onun gibi milletini seven, iz bırakmış,tarihe geçmiş kişileri anlamak,yaptıklarını değerlendirmek,bize ağlamaktan daha çok şey kazandıracaktır.
    Atatürk’ün hayatını,inkılaplarını,Türk Milletini çağdaş uygarlık düzeyine kısa zamanda getirmek için yaptıklarını hepimiz biliyoruz.Öğrenmemiz gereken bunları neden ve nasıl yaptığı ve başarılarıdır.ATATÜRK’Ü ANLAMAK milletimiz için gereken yeni Mustafa Kemallerin yetişmesine vesile olacaktır çünkü…

Anlamaya çalışalım Atatürk’ü şimdi:Kendi sözlerinden yola çıkarak:

Atatürk diyor ki “Çocukluğumda elime geçen iki kuruştan birini eğer
    kitaplara vermeseydim bugün yapabildiğim işlerin hiçbirini yapamazdım”

Ne diyor bize ;Kitap eğitimdir.Eğitim önemlidir,yeni nesilleri iyi yetiştiriniz…
    Atatürk diyor ki:Geçmişi ne kadar çok unutursak geleceği korumak o kadar zor olur”

Biz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir. Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir.

Ne diyor Atatürk:Tarih hataların tekrarıdır.tarihimize ,özümüze sahip,çıkalım,hataları tekrarlamayalım.

Atatürk diyor ki: "Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu kafidir (yeterlidir)."

Ne diyor Atatürk nun Türk Milleti için yaptıklarını neden yaptığını,hangi şartlarda yaptığını araştıralım.Nasıl düşündüğünü,üstün zekasını anlayalım.

Atatürk diyor ki:Muhtaç olduğun kudret ,damarlarındaki asil kanda mevcuttur.

Ne diyor Atatürken asil Türk’ün,sen 3 kıtaya hükmeden ,16 büyük devlet kuran,uzaydan görünen tek yapıyı yaptıracak kadar düşmanlarını korkutan bir ecdadın torunusun.Atalarına layık ol.

Atatürk diyor ki: Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır.
    Ne diyor Atatürk:İslam dininde ruhban sınıfı yoktur.İslam akıl dinidir.

Atatürk diyor ki: Beni olağanüstü bir kişi olarak yorumlamayınız. Doğuşumdaki tek olağanüstülük TÜRK olarak dünyaya gelmemdir.
    Bilelim ki milli benliğini bilmeyen milletler başka milletlere yem olurlar.
    Bu ulusu ben değil içimizdeki ruh, damarımızdaki kan kurtarmıştır.

Ne diyor Atatürk:Türk Milleti asil soyludur.Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.

Atatürk diyor ki:Ekonomik kalkınma, Türkiye'nin hür, müstakil, daima daha kuvvetli, daima daha refahlı Türkiye idealinin belkemiğidir.
    Ne diyor Atatürk:Kimseye borcu olmayan bir Türkiye …

Atatürk diyor ki: Gerçi bize milliyetçi derler. Ama, biz öyle milliyetçileriz ki, işbirliği eden bütün milletlere hürmet ve riayet ederiz. Onların milliyetlerinin bütün icaplarını tanırız. Bizim milliyetçiliğimiz herhalde hodbince ve mağrurca bir milliyetçilik değildir.
    Ne diyor Atatürk:Bize ihanet etmedikten sonra herkese hürmet ederiz…

Atatürk diyor ki: Hayatta tam mutluluk ve esenlik ancak gelecek kuşakların şerefi, varlığı, esenliği için çalışmakta bulunabilir.

Ne diyor Atatürk:Gelecek kuşağın onurlu,bağımsız ve mutlu olması için ,herkes üzerine düşen görevi yapabiliyorsa kendini mutlu saysın

Atatürk diyor ki: “Beni seviyorsanız ve anlıyorsanız;
    Laboratuvarlarda sabahlayın, kahvelerde değil.
    Bilim ağartsın saçlarınızı, bilgi toplumu olunuz.
    Ancak, böyle aydınlanır sonsuz karanlıklar.
    Mustafa Kemali anlamak, ağlamak değil;
    Mustafa Kemal bilinci, sadece resimde değil...

Atatürk’ü anlayan,Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milleti için çalışan herkese selam olsun.
    Aykağan

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Atatürk'ü Anlamak

Kategori: Atatürk İçin Söylenenler

Konuyu Baslatan: Aykağan

Cevaplar: 1

Görüntüleme: 1383

ESPERADO_35_1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    67
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Bahsedildi
    0 Mesaj
    Etiketlenmiş
    0 Konu
    Tecrübe Puanı
    427
    @ESPERADO_35_1925

atatürk gibi bi liderimiz olmasaydı şuan ya ingiliz yaa fransız yada başka bir ırktan olurduk onu anlamak için o günleri yaşamak lazım!!!

TÜRKÜN TÜRKTEN BAŞKA DOSTU YOKTUR (((( C c C )))

ALLAH TÜRKÜ KORUSUN VE YÜCELTSİN !!!!

Etiketler

Yer imleri

Yer imleri