Kullanıcı Tag Listesi

İslam İnkılabı Rehberi İmam Hamenei, siyonist işgal güçlerinin Gazze'de gerçekleştirdiği soykırım katliamları üzerine bir mesaj yayınlayarak Pazartesi gününü yas günü olarak ilan etti. İmam Hamenei, İsrail'in Gazze'de işlediği vahşi katliama karşı İslam ümmetinin üzerine düşen görevi yapması için Pazartesi gününü yas günü ilan etti. İmam Hamenei, Bush hükümetinin İsraillilerle işbirliğinde bulunmasını ve uluslar arası kuruluşlar ve Arap devletlerinin sessizliğinin Gazze katliamı için

Bu konu 715 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
PAZARTESI YAS GÜNÜ!!! 715 Reviews

  Konuyu değerlendir: PAZARTESI YAS GÜNÜ!!!

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 715 kez incelendi.

 1. #1
  ilhan64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  25.12.08
  Mesajlar
  53
  Konular
  35
  Beğendikleri
  0
  Beğenileri
  0
  Bahsedildi
  0 Mesaj
  Etiketlenmiş
  0 Konu
  Tecrübe Puanı
  430
  @ilhan64

  Post PAZARTESI YAS GÜNÜ!!!

  İslam İnkılabı Rehberi İmam Hamenei, siyonist işgal güçlerinin Gazze'de gerçekleştirdiği soykırım katliamları üzerine bir mesaj yayınlayarak Pazartesi gününü yas günü olarak ilan etti.

  İmam Hamenei, İsrail'in Gazze'de işlediği vahşi katliama karşı İslam ümmetinin üzerine düşen görevi yapması için Pazartesi gününü yas günü ilan etti.

  İmam Hamenei, Bush hükümetinin İsraillilerle işbirliğinde bulunmasını ve uluslar arası kuruluşlar ve Arap devletlerinin sessizliğinin Gazze katliamı için gerekli ortamı oluşturduğunu bildirdi.

  İmam Hamenei Pazartesi gününü "genel yas" günü ilan ederek, tüm Filistinli mücahitlerin, Müslüman ve hürriyetsever halkların, İslam alemi aydınları ve medyasının kan emici siyonizmin cinayetleri karşısındaki ağır sorumluluklarını yerine getirmelerini istedi.

  İmam Hamenei’nin masajının tam metni aşağıdaki şekildedir:

  Bismillahirrahmanirrahim

  İnna Lillah ve İnna İleyhi Raciun

  Siyonist İsrail rejiminin Gazze'deki korkunç cinayeti ile yüzlerce mazlum erkek, kadın ve çocuk katliam edilmesi, bir kez daha kurt Siyonistlerin kan emici simasını son yıllardaki aldatıcı, ikiyüzlülük perdesi arkasından açığa çıkarmış ve bu savaş yanlısı kâfir'in İslam ümmeti biladının kalbindeki varlığı tehlikesini gaflettekilere ve tavizcilere hatırlatmıştır.

  Bu feci olayın musibeti her Müslüman için ve hatta dünyanın neresinde olursa olsun vicdan ve şeref sahibi herkes için çok ağır ve kahredicidir, ama bazı Arap devletleri ve Müslümanlık bulunan devletlerin teşvik edici mahiyetteki sessizliği bundan daha büyük bir musibettir. Bundan daha büyük musibet ne olabilir ki kafir ve muharib Siyonist rejim karşısında mazlum Gazze halkını savunmaları gereken İslam devletleri öyle bir tavır sergilemekteler ki katil Siyonist yetkililer alçakça onları bu büyük faciayla organizeli ve destek verdikleri şeklinde tanıtmaktalar?

  Bu devletlerin liderleri Hz. Rusulullah (sav.) karşısında acaba nasıl bir cevap verebilecekler? Kesinlikle bu facia karşısında matem içinde olan kendi halklar nezdinde nasıl bir cevapları olacak? Kuşkusuz bugün Mısır, Ürdün ve öteki İslam ülkeleri halklarının da yüreği bu katliam karşısında ve ondan önce de (Gazze'ye yönelik) uzun ilaç ve gıda maddesi kuşatması dönemince kan ağlamaktadır.

  Katil Bush yönetimi de iğrenç iktidarının son döneminde bu büyük cinayete ortak olarak Amerikan devletinin yüzünü her zamankinden daha fazla karartmış ve bir savaş canisi olarak kendi suç dosyasını daha da kabartmıştır. Avrupa devletleri ise bu büyük facia karşısındaki vurdum duymazlıkları ve hatta işbirlikleriyle, insan hakları müdafisi oldukları yönündeki ne kadar asılsız olduğunu bir kez daha ispat etmiş ve İslam'a ve müslümanlara karşı düşmanlık cephesinde yer aldıklarını göstermişlerdir.

  Şimdi benim Arap dünyası uleması ve bilginlerinden ve Mısır'ın el-Ezher liderlerinden sormak istediğim şu: Acaba İslam ve müslümanlar için tehlike hissetmenin zamanı gelmemiş midir? Acaba Nahyi Anil Münker'de bulunmak ve "Kelime-i hak inde imamin Cair" farzını yerine getirme zamanı gelmemiş midir?

  Acaba sizlerin kendi vazifenizi hatırlayabilmeniz için, Filistin ve Gazze'de olup bitenden daha açık bir tablo İslam ümmeti münafıklarının, harbi küffar ile el ele vererek müslümanları sindirmekte oldukları yolunda mevcut mudur?

  İslam dünyası özellikle Arap dünyası aydınları ve medyasından sorum şudur ki ne zaman kadar kendi kitlesel iletişim sorumluluğunuz karşısında ilgisiz kalacaksınız? Acaba rezil Batı insan hakları teşkilatıyla sözde BMT Güvenlik konseyi bundan daha fazla rezil-rüsvay olabilirler mi?

  Tüm Filistinli mücahitler ve İslam dünyasının mümin insanları, mümkün olan her yolla Gazze'de kadın, çocuk ve halkı müdafaa etmekle mükelleftirler ve bu kutsal ve meşru müdafaada ölenler "şehid"dirler ve Hz. Resulullah (sav)in Bedir ve Uhud şehidleri safında mahşur olmalarını temenni ederim.

  İslam Konferansı teşkilatı bu kritik şartlarda kendi tarihi vazifesini yerine getirmeli ve her türlü siyasi mülahazalardan uzak olarak Siyonist İsrail rejimi karşısında tek bir cephe oluşturmalıdır. Siyonist İsrail rejimi Müslüman devletler tarafından cezalandırılmalıdır. Bu rejimin elebaşları bu cinayet suçundan dolayı ve uzun vadeli kuşatma nedeniyle bizzat yargılanmalı ve cezalandırılmalıdırlar.

  Müslüman halklar kendi kat'i iradeleriyle bu talepleri tahakkuk ettirebilirler. Bu arada siyaset adamları, ulema ve aydınların üzerine düşen vazife başkalarına göre çok daha kritik ve ağırdır.

  Ben, Gazze faciası münasebetiyle "Pazartesi" gününü genel yas ilan ediyorum ve ülke yetkililerini bu üzücü olay karşısında kendi vazifelerini yerine getirmeye davet ediyorum"

  İSRA HABER


  Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

        Konu: PAZARTESI YAS GÜNÜ!!!

        Kategori: Makaleler,Köşe Yazıları

        Konuyu Baslatan: ilhan64

        Cevaplar: 0

        Görüntüleme: 715


Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajinizi Degistirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Facebook Baglan Giriş