Kullanıcı Tag Listesi

KAÇ TÜRLÜ ATATÜRKÇÜ VARDIR ? Yurdumuzda türlü türlü Atatürkçü vardır. Bunlardan kimilerini şöyle sıralayabiliriz: Bunlara şimdilik ATATÜRLÜ de denir.İlerde yalnızca "TÜRSÜZLER" denecek. Papağan Atatürkçüleri: Atatürk'ün söz, düşünce ve özdeyişlerini tıpkı bir papağan gibi ezberleyip yineleyenlere ( tekrarlayanlara ) papağan Atatürkçüsü denir. Tören Atatürkçüleri: Bunlar, sadece ulusal ve resmi bayramlarda, törenlerde Atatürkçü olan kişilerdir. Reklam Atatürkçüleri: Atatürkçülüğü

Bu konu 332 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Atatürlüler, Türsüzler 332 Reviews

  Konuyu değerlendir: Atatürlüler, Türsüzler

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 332 kez incelendi.

 1. #1
  Yaver ARANCI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  25.10.08
  Mesajlar
  298
  Konular
  108
  Beğendikleri
  0
  Beğenileri
  0
  Bahsedildi
  0 Mesaj
  Etiketlenmiş
  0 Konu
  Tecrübe Puanı
  462
  @Yaver ARANCI

  Harika Atatürlüler, Türsüzler

  KAÇ TÜRLÜ ATATÜRKÇÜ VARDIR ?

  Yurdumuzda türlü türlü Atatürkçü vardır. Bunlardan kimilerini şöyle sıralayabiliriz: Bunlara şimdilik ATATÜRLÜ de denir.İlerde yalnızca "TÜRSÜZLER" denecek.

  Papağan Atatürkçüleri: Atatürk'ün söz, düşünce ve özdeyişlerini tıpkı bir papağan gibi ezberleyip yineleyenlere ( tekrarlayanlara ) papağan Atatürkçüsü denir.

  Tören Atatürkçüleri: Bunlar, sadece ulusal ve resmi bayramlarda, törenlerde Atatürkçü olan kişilerdir.

  Reklam Atatürkçüleri: Atatürkçülüğü gerçekten benimsemedikleri halde, her fırsatta Atatürkçülükten söz ederek, Atatürkçülüğün reklamını yapanlara reklam Atatürkçüsü denir.

  Korku Atatürkçüleri: Korkularından Atatürkçü olanlara korku Atatürkçüleri veya zoraki Atatürkçüler denir. Bunlar, korktuklarında, sıkıştıklarında, zor durumda kaldıklarında Atatürkçü olurlar.

  Moda Atatürkçüleri: Atatürkçülük, yurdumuzda bazı dönemlerde moda olur. Sadece Atatürkçülük modasına uymak için Atatürkçü olanlara, Atatürkçü görünenlere moda Atatürkçüsü denir.

  Söylev Atatürkçüleri: Bunlar, Atatürk ve Atatürk inkılâpları üzerine söylev çekmeyi Atatürkçülük sayan kişilerdir.

  Ticaret Atatürkçüleri: Atatürk'ün, Atatürk ilke ve inkılâplarının ticaretini, tüccarlığını yapanlara ticaret Atatürkçüleri denir.

  Gardrop Atatürkçüleri: Sadece kravat, papyon takmayı, Batılılar gibi giyinmeyi Atatürkçülük sayan kişilere gardrop Atatürkçüsü denir. Gardrop Atatürkçüleri, Batılıların giysilerine, yaşantılarına özenirler, ama Batıdaki gibi gerçek çok partili, çoğulcu özgürlükçü demokrasiye, söz, düşünce ve örgütlenme özgürlüğüne, bilime, tekniğe, çağdaş kurumlara karşıdırlar.

  Tekelci Atatürkçüler: Tekelci sağ, tekelci sol, tekelci sermaye, tekelci memleketsever olur da tekelci Atatürkçüler olmaz mı hiç? Tekelci Atatürkçüler, Atatürk'ü, Atatürkçülüğü, Atatürk ilke ve inkılâplarını kendi tekellerinde gören kişilerdir. Bunlar, Atatürk'ü tabulaştırırlar, putlaştırırlar. Atatürkçülüğün belli kalıplar içinde dondurulmasını, şerbetlendirilmesini isterler.

  Atatürk ve Atatürkçülük Düşmanı Atatürkçüler: Atatürk'e ve Atatürkçülüğe düşman oldukları halde Atatürk'ü sever ve Atatürkçü görünen kişilere Atatürk ve Atatürkçülük düşmanı Atatürkçüler denir. Bunlar, biri açık, diğeri gizli olmak üzere ikiye ayrılırlar.
  Açık Atatürk ve Atatürkçülük düşmanı Atatürkçüler, Atatürk'e ve Atatürkçülüğe karşı düşman olduklarını açıkça söylerler, yazarlar. Ancak, çok zor durumlarda, sıkıştıkları zamanlarda Atatürkçü görünürler.
  Gizli Atatürk ve Atatürkçülük düşmanı Atatürkçüler, Atatürk'e ve Atatürkçülüğe düşman oldukları halde, gerçek amaçlarına ulaşmak için herkesten fazla Atatürkçü görünürler. Bunlar, ellerinden gelse Atatürk'ü, Atatürkçülüğü ve gerçek Atatürkçüleri bir kaşık suda boğarlar. Fakat buna güçleri yetmeyeceğini anladıkları için Atatürkçü geçinirler. Aslında bunlar, çok tehlikelidirler. Çalışmalarına sinsi sinsi devam ederler. Amaçlarına ulaşmak için Atatürk'ü ve Atatürkçülüğü bir kalkan, bir paravan olarak kullanırlar. Atatürk'ü ve Atatürkçülüğü hiç sevmezler, ama sever görünürler.

  10 Kasım Atatürkçüleri: Sadece Atatürk'ün ölüm günü olan 10 Kasım günü Atatürkçü olanlara, 10 Kasım gününü bir yas günü ilan edip o günü siyahlara bürünenlere, ağıtlar düzenlere, yalancıktan ağlayanlara, timsah gözyaşları dökenlere 10 Kasım Atatürkçüsü denir.

  50. Yıl Atatürkçüleri: Cumhuriyetin 50. kuruluş yıldönümü olan 1973 yılında, sadece bir yıl, Atatürkçü olanlara 50. Yıl Atatürkçüsü denir.

  100. Yıl Atatürkçüleri: Atatürk'ün doğumunun 100. yılı olan 1981 yılında, yani Atatürk yılında, Atatürkçü olanlara 100. Yıl Atatürkçüsü, Atatürk yılı Atatürkçüsü denir.

  60. Yıl Atatürkçüleri: Cumhuriyetin kuruluşunun 60. yılı olan 1983 yılında Atatürkçü olanlara 60. yıl Atatürkçüsü denir.

  Olağanüstü Dönem Atatürkçüleri: Olağanüstü dönemlerde Atatürkçü olup, olağanüstü dönemler bitince Atatürkçülükleri biten kişilere olağanüstü dönem Atatürkçüleri denir. Türkiye'de olağanüstü dönemlerde Atatürkçülerin sayısında olağanüstü bir artış olur. Olağanüstü dönemler sonra erince Atatürkçülerin sayısında olağanüstü bir azalış görülür.

  Siyasal Dönem Atatürkçüleri: Türkiye'de her siyasal dönemin kendine özgü bir Atatürkçülük anlayışı vardır. Yurdumuzda hükümetler değiştikçe Atatürkçülük görüşleri de, anlayışları da değişmektedir. ( .................... )

  Ruh Atatürkçüleri: Bu âlemin Atatürkçüleri olur da öte âlemin, yani ruhlar âleminin Atatürkçüleri olmaz mı hiç? Olur, olur, bal gibi olur... Ruh Atatürkçüleri, Atatürk'ün ruhuyla konuştuğunu ileri süren kişilerdir. ( .................... )

  (Yukarıdaki bölüm alıntıdır Kaynak : Asım Aslan, Sömürülen Atatürk ve Atatürkçülük, s. 166-172., 12. Basım. )

  Ekçe:

  Seçim Atatürkçüleri : Bunlar seçimlerden seçimlere Atatürkçü olurlar. Seçimler bittiği gün evrimler,ilkeler,ülküler,bilim , dörüt(sanat),yoruş(spor),eğiti m,bayındırlık işlerinden anlamazlar. Anlıyormuş gibi görünüp iş yapsalar da kendi yağmalardan yüzdelerini almadan iş görmezler. Bunlara "Seçilmenler" denir.Sürekli seçilirler.

  Dolunay Atatürkçüleri : Bozkurtuz derler, Türkten başkasını sevmezler. Ataları bu işe ne der diye düşünmezler.Bunlara başka şey denmez.Çünkü demeye gelmezler.

  Yarımay Atatürkçüleri : Elhamdürillah müslümanız derler. Yanılıp da Türküz derseniz bana sövüyorsun derler. Arapça öğrenmekte yarışırlar, dilini töresini, giyinişini bozarlar. Türk kadınını ezer, ezdiririr, doğunun geriliğinde ne varsa yücelterek kutsar.Bunlar yalnızca Hilalciler'dir.Araplığı Türklükten daha yüce sanırlar. Bunlara "YANILGANLAR" da derler.

  Yıldız Atatürkçüleri : Bunlar bayraklarında yıldız olan AB-D güdümenleridir.Bizde de yıldız var,bizi de aranıza alın ,derler.Bunlar da giysilerinde, arabalarında, gömneklerinde İngilizce yazılarla dolaşırlar. "WALLAA" yazarlar, bay baaay diye yavışırlar, mersii diye gevişirler.Bunlar "GEVİŞKENLER" olarak da bilinir.

  Bizdenci Atatürkçüler : Atatürk yaşasaydı bize katılırdı diyenler.O yaşasaydı kime katılırdı , kimi önüne katardı onu kendisi bilecekti ancak birileri yanıldığını ağır bir biçimde anlayacaktı. Bunlara "APIŞKANLAR" derler."Yeni Atatürk" gelince apışıp kalacakları için.

  Bunların içinden dosdoğru Atatürkçü var mı derseniz ? Eh işte hepsinde birkaç tane çıkar.

  Gerçek Atatürkçüler bunların kucak kucak yaptırıldığı gerçek Türk halkıdır. Yoksullukta ,gerilikte açlıkta yaşarken yoksul bırakılıp suçluymuş gibi aşağılanan, Türk KÖYLÜSÜ, Türk emekçisi, topluca Türk Ulusu ve kanlarını oluklarla dökenlerdir. Kaytaran kaypaklardan, yılışan sırnaşıklardan,fırsatçı alçaklardan olmayan yalansız barışlar, yalın kardeşlikler yaşayan; yaşadığı yurduna kanını sunanlardır.

  Onlar da bize yeter!

  Kimler değildir. En başta yabancı uyruğuna geçmekte yarışan soysuzlar. Özellikle egemenlikte yarışanlar, yöneticiler, bir de onların geri kazanılmazcasına çürümüş soy sopu. Bunlar kimler: Şu yukarıdaki yoksulların kanlarını altın taslarda sümülgenlere (emperyallere) içirenler.

  Yine kanımız akacak ancak, Onlar da geldikleri gibi gidecekler.Son savaş çıkacak çıkmasına; Bir umut biz varız ! Çünkü Türklük yok olmadı. Bu demek ki Acun yıkılsa da, yeniden kurulacak.


  Yiğit Tulga


  Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

        Konu: Atatürlüler, Türsüzler

        Kategori: Mustafa Kemal Atatürk

        Konuyu Baslatan: Yaver ARANCI

        Cevaplar: 0

        Görüntüleme: 332

  İnsan TEK başına hayal eder, TEK başına acı çeker, TEK Başına Ölür. Henry Frederic Amiel

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajinizi Degistirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Facebook Baglan Giriş