Kullanıcı Tag Listesi

Bugün kurbanın ikinci günü.İlk günün kurban kesme telaşı geçti.şimdi hal hatır sorma zamanı. Komşumuzlardan kiracı olanı ziyaret ettiğimizde benimde hep farkında olduğum malesef insanlarımızın farketmediği acı bir gerçekle yine karşılaştım. Kİracı komşumun etrafındaki her ev kurban kesti .kesemeyen bu fakir komşuma sadece kurbalık biz götürmüşüz.Bunu komşum söylüyor.sitemi belli.çoluk çocuğu kurbanda kesilen dilencilik asla olmayan hakları olan kurbandan yemeli.kurban ne için kesilir amacı

Bu konu 955 kez görüntülendi 4 yorum aldı ...
sevgili dostlAR 955 Reviews

Konuyu değerlendir: sevgili dostlAR

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 955 kez incelendi.

gonul gull - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    25
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    1 Mesajına 1 Teşekkür Aldı
    Bahsedildi
    0 Mesaj
    Etiketlenmiş
    0 Konu
    Tecrübe Puanı
    463
    @gonul gull

Standart sevgili dostlAR

Bugün kurbanın ikinci günü.İlk günün kurban kesme telaşı geçti.şimdi hal hatır sorma zamanı.
    Komşumuzlardan kiracı olanı ziyaret ettiğimizde benimde hep farkında olduğum malesef insanlarımızın farketmediği acı bir gerçekle yine karşılaştım.
    Kİracı komşumun etrafındaki her ev kurban kesti .kesemeyen bu fakir komşuma sadece kurbalık biz götürmüşüz.Bunu komşum söylüyor.sitemi belli.çoluk çocuğu kurbanda kesilen dilencilik asla olmayan hakları olan kurbandan yemeli.kurban ne için kesilir amacı nedir.KURBAN kesildimi senden çıkar fakirin komşunun hakkıdır.ben bunu bilir bunu söylerim.Kurban kesmişlerin diğer kesene göndermesi sadece hava atmaktır. başka bir sebebi olamaz.
    Düşünüyorumda bizde göndermesek ne buruk ne acı bir bayram olacak bayramlarımızın maneviyatınıda değiştirmeyelim elbirliğiyle kendimizinde birgün dünya denen bu şeyde herşeyi yaşayacağimizi bilelim. hayırlı bayramlar dostlarım

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: sevgili dostlAR

Kategori: Atış Serbest

Konuyu Baslatan: gonul gull

Cevaplar: 4

Görüntüleme: 955

Apancene - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    282
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Bahsedildi
    0 Mesaj
    Etiketlenmiş
    0 Konu
    Tecrübe Puanı
    586
    @Apancene

üzücu bi gün geçirmişsin gönüll aynen katılıyorum yazdıklarına toplum olarak bizler nereye gidiyoruz ? merhamet rahmet duygusu iyice azaldı ....yazında olduğu gibi bayramlarımızın maneviyatınıda değiştirmeyelim elbirliğiyle kendimizinde birgün dünya denen bu şeyde herşeyi yaşayacağimizi bilelim. hayırlı bayramlar dostlarım

S€®C€
    S€®C€ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yazdıklarına katılıyorum.Gönülcan gerçekten üzücü.Bir şeye el atarken mutlaka kendimizi mazlumun yerine koymamız gerek acaba o aile biz olsaydık bu durumda ne hissederdik.Yarın bizim ihtiyacımız olmicağı ne malum yarınımızı mutlaka düşünmeliyiz.Kurban bayramı fakir ve yoksulları sevindirme mayetindedir.Sevgili peygammerimiz Muhammet Mustafa (s.a.v.) yaptıklarını uygulamak biz müslümanlara düşer. Onun yolundan gitmek sünnettir.Ama günümüz şartları o kadar acıki güçlü güçsüzü sömürmüş durumda.Buna sadece manevi değer taşıyan kurban bayramı deil hayatın her kesimini örnek göstermeliyiz.Tşkler aynı konudan benimde içim buruk paylaştığın için saol ....

Apancene - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    282
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Bahsedildi
    0 Mesaj
    Etiketlenmiş
    0 Konu
    Tecrübe Puanı
    586
    @Apancene

patroniçe seninde yazın yerinde aynen katılıyorum

Aybalam76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    479
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    1 Mesajına 1 Teşekkür Aldı
    Bahsedildi
    0 Mesaj
    Etiketlenmiş
    0 Konu
    Tecrübe Puanı
    100
    @Aybalam76

Duyarlılığın için teşekkürler gönül. Aynen katılıyorum ve bu konuda aynı hassasiyette olduğunmuzu bildirmek istiyorum. Zaten bayramların asıl amaçlarıda bunlar deyilmidir.
    Kralların taçları beni bağlar büyümü
    Orduları açamaz gönlümdeki düğümü
    Saraylarda süremem dağlarda sürdüğümü
    Bin cihana değişmem şu öksüz TÜRKLÜĞÜMÜ..

Yer imleri

Yer imleri