Ne olduysa sokaklar oyunsuz, oyunlar çocuksuz kaldıktan sonra oldu" diyor bir yazar ve ekliyor: "Ama anne hava daha kararmadı ki, hadi saklambaça devam" sözü çok eskilerde kaldı. http://img523.imageshack.us/img523/9730/37pi4.jpg Çünkü çocuklar joystick, TV veya internet kablosuyla eve bağlandı. Sokağa çıkmayan, birlikte oynamayı unutan çocuklar var evlerimizde.. http://img523.imageshack.us/img523/7476/36hh4.jpg Misket, yakartop, istop... Çocukların birçoğu artık bu oyunları

Bu konu 3092 kez görüntülendi 10 yorum aldı ...
Bu oyunları hatırladınız mı? 3092 Reviews

Konuyu değerlendir: Bu oyunları hatırladınız mı?

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 3092 kez incelendi.

Apancene - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    278
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    714
    @Apancene

Standart Bu oyunları hatırladınız mı?

Ne olduysa sokaklar oyunsuz, oyunlar çocuksuz kaldıktan sonra oldu" diyor bir yazar ve ekliyor: "Ama anne hava daha kararmadı ki, hadi saklambaça devam" sözü çok eskilerde kaldı.

[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Çünkü çocuklar joystick, TV veya internet kablosuyla eve bağlandı. Sokağa çıkmayan, birlikte oynamayı unutan çocuklar var evlerimizde..

[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Misket, yakartop, istop... Çocukların birçoğu artık bu oyunları bilmiyor, bilsede oynayamıyor. Çünkü sokağa eskisi kadar çıkılmıyor. İşte geçmişin eski sokaklarında kalan eski oyunlarımız...

Belki bu eklemem oyun değil ama eskiye bi gezi olarak yaşamış olduğumuz çocukluklarımızın gözlerimizin önüne gelebilmişse ne mutlu

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Bu oyunları hatırladınız mı?

Kategori: Atış Serbest

Konuyu Baslatan: Apancene

Cevaplar: 10

Görüntüleme: 3092

Konular
    278
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    714
    @Apancene

he aşığcan katılmaz olurmuyum.

Dygsuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3263
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    3
    Tecrübe Puanı
    1047
    @Dygsuz

Ne günlerdi o çocukluk günleri,mahallenin kedileri bizden kaçardı.

Aybalam76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    479
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    100
    @Aybalam76

Emeğine sağlık apencene, arkadaşlara bende katılıyom. Bizi ta uşaxlığımıza götürdün.. Meçul dostum o gazoz gapaxlarıynan bilyelerden(misket) menimde varıydı. Köyün en cığalı meniydim heç deme .. İsabet ettiremedimmi ya elimnen çıxırdı yada elimnen pırtırdı, bir daha deniyirdim..

Konular
    278
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    714
    @Apancene

Vala yorumlarınızı okudukca gül gül gül öldüm ama şükür yaşıyom yoğsam yorum yazabilirmiydim süpperlersiniz dygusuz, aşığcan , aybalam :p

Il_ke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    21
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    603
    @Il_ke

ÇOK GÜZEL EKLEME FORUMDAŞIM EMEĞİNE SAĞLIK..ESKİLERE GÖTÜRDÜ BENİ..BENDE BİR BAYAN OLMAMA RAĞMEN BENDE MİSKET OYNARDIM FINDIKLA KUYUYA ATMA OYNARDIK YAKAN TOPUNDA BENİ KİMSE GECEMEZDİ PAS TUTARDIM KİMSEYE VERMEZDİM HAKKIMI:pBUNUDA İTİRAF EDEYİM ÇOK MIZIKCI BİRİYDİM...KEŞGE ESKİ GÜNLERE DÖNEBİLSEK AMA MALESEF BU NET CIKTI HER ŞEY BOZULDU..ÇOCUKLAR ARTIK NETTEN,CEP TELEFONU MARKALARINDAN,SİLAHLARDAN KONUŞUYORLAR..
    SÖZ KONUSU VATANSA GERİSİ TEFERRUATTIR..

BİZ BU VATANI,MİLLETİ VE BAYRAĞI KARŞILIKSIZ SEVDİK
    .

Konular
    278
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    714
    @Apancene

il ke misket mi oynuyodun sen uyy erkek gibi kız mışsın hee
    aşığcan , aybalam, dygusuz ablacan ,il keyorumlarla ayrı renk kattığınız için teşekkür ederim aynen bende baktığımda eskiye gittim çok güzel zamanlardı bizler için teknoloji ile beraber artuk oyunlarda sanallaştı evden eve msn den seslenilecek mesala : aybalam aşığcana seslenecek gel pc de karşılıklı oynayalım o da olur diyecek yanlız başka yorumlar gelmesin horon , azeri oyunları değil bir birleriyle sadece sanalda irtibatları olacak kişiliğini , karekterini vs. uzatmak mümkün ne demek istediğim anlaşılmış olması lazım sıfırı yakın olacak . paylaşımlarınız için tekrar teşk.

Azeribalasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3529
    Beğendikleri
    127
    Beğenileri
    32
    Tecrübe Puanı
    100
    @Azeribalasi

Alıntı MeÇuLaSiQ Rumuzlu Üyeden Alıntı
    Cox gozel bir ekleme dostum. Apardin meni balacaligima. Bir torba bilyam(misketim) ve bir védro(kova,setil) qazoz qapagim vardi menimde.

Bileniniz mutlege vardir. Internet denen web agi bilinenin eqsina cox onceden bulunub ve sadacana askeri amaclar ucun qullanilirdi. Bir gun gorublerki bunun bashinda olan esgerler hec qalxmir. Inceliyibler abede den bir cavush yeni zellandadan bir qadin teymenle sohbet eleyir. Once qiziblar ki ''bunu niye ozel ishlerin ucun qullanirsan'' soyra dushunubler biz bunu millete yaysak hami qullansa hem oz propagandamizi yaxshi yaparix hemde milleti colden evine baglayariq. Insanlara ele ish edekki qonul raziligiynan evlerinde qalsinlar. Bilirsinizki insan psikolojisinde belebirshey varki, deyesen bunu eleme inadina eleyer. Ve bashardilarda once ushaxlardan bashladilar AMIGA,SEGA,GAMEBOX,PLAYSTATION vs. Soyrada boyukler bu netin qurbani oldu. Artik kuceler(sokaklar) bosdur. Belede olanda siyasilerin yoneticilerin ishi qolay olur. Kucede ne qeder az insan, o qeder az istek. Yuruyushler yox, eylemler yox, yashadigi hayati sorgulama yox, haqsizliklara etiraz yox, yox oglu yox. Cunku kuceye cixan insan, haqqini arayan insandir.
    Hey gidi yillar hey neydi o efsanevi 68 kushagi
    Dengeleri yerinden oynadirdi, haq verilmez alinir deyirdiler. Offf off dostum ya biz o illeri gormedik. Soyraki kushak zamanindada biz''sevimli bir cocuk yuzuyduk'' Yene meni danishdirdin bax dostum uzun uzun
    Yazimi oxuyanda bilirem deyecekler:
    - Eh yene bu tehlikeli sularda gezir
    Olsun desinler gozum. Hayat deyilen sheyide birez bele yashamak lazimdir. Tam uçurumun qiraginda. Bir addim otesi uçurum, bir addim gerisi hayat. Bu heyacanin bilincinde olmakda hayata qopmaz baglarla bagliyir insani.
    ?

Bütün üreyimnen KATILI-YORUM
    Dünyanin En Büyük Azeri Mp3 Arsivi. www.azeribalasi.com

Nasid hicrani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    360
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    715
    @Nasid hicrani

vallah emi bu oyunnların kamsını oynamışam indi nerdeyse heç galmadı bu oyunlar emeğine sağlık emimcan

Konular
    278
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    714
    @Apancene

bu oyunlar kalmadı garalele gardashım şimdiki gençlik playstetın ve sanal vs oynuyolar oynanan yerler arsada onlarda zamanla hatıralarda anılarda kalacak yorumlarınız için teşekkürler..